• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    CABANNOS: To určitě, a ty preference se podle mě dají i obecně vztáhnout na pražírnu. Samozřejmě nabídka bývá rozmanitá, stále ale každá má nějaký svůj styl pražení a hlavně výběr zelené kávy. Díky za pochvalu.
    B3DA
    B3DA --- ---
    CABANNOS: jo, to je preference. ale ocenim i dobry, normalne prazeny boby
    BLACK_ONYX & WITTGENSTEIN: no dobra. zkusim, rad si pripadne upravim nazor

    kazdej mame nejaky preference a nejakou omezenou zkusenost, na zaklade ktery jsme ochotny cokoli ne/doporucit..
    veci od doubleshotu jsem za par let ochutnal docela dost.
    ale uznavam, ze jsem se tentokrat trochu nechal unest a mozna skatulkoval zbytecne, celou produkci proste neznam
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    B3DA: No a tohle je možná kontext, který tvému hodnocení do teď chyběl, ne? Každý máme jiné preference a nároky. ;) Já mám např. rád jejich Flirt, pochválí ho i lidé, kteří se kávě "nevěnují". Samozřejmě by se našli i další kousky z jejich pražírny, které bych mohl uvést. Paušalizovat to IMO nejde.
    B3DA
    B3DA --- ---
    BLACK_ONYX: nikdy se mi nestalo, ze bych se z cehokoli od doubleshotu posadil na zadek. je to pro me takova prumerna kava - neurazi, nenadchne. nevim. mozna jsem jen nemel stesti pri vyberu..
    aktualne piju v kanclu coffee source a naughty dog, doma vetsinou z tech zminovanych praziren. fakt je, ze delam espresso casto z hodne svetlyho materialu
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Bohužel, dostat aktuálně v Praze na výběr z více filtrů moc nejde. Tak dlouho jsme všichni tlačili batch brew, az je i na místech, kde by radši být nemělo.
    Já se dokonce dostal do stádia, kdy se musím ptát co mají na filtru, protože ty zkvašený ponožky nejdou kolikrát vypít.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    B3DA: Proč? :)
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    BULHI: Jen ještě varování, kafe od Mazelabu je dost drahý a to i na poměry výběrovek. Podívej se jim na web ať máš představu, ale je to tak 300-500 za ty levnější kousky.
    OT_
    OT_ --- ---
    BULHI: Vedou - One Sip Coffee, Haštalská
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    BULHI: máš to asi z ruky, ale cukrárna na náměstí ve Mšeně jede CC
    BULHI
    BULHI --- ---
    dik za tipy.. Mazelab vypada dobre, presne tohle jsem si predstavoval :) Candy Cane vlastni kavarnu koukam asi nemaj, nevedou je nekde pravidelne?

    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Dřív jsem brával z Coffe Source a bavili mě hodně. Ale už to pár let zpátky.
    B3DA
    B3DA --- ---
    tvl doubleshot. jako neurazi, ale doporucovat bych ho nedoporucoval

    BULHI: zkus kavovy klub, nebo treba alegre
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    BULHI: Mazelab mívá cca 2 kafe na espresso a 4 kafe na filtr.
    BOAR
    BOAR --- ---
    Káva doubleshot - česká pražírna výběrové kávy | doubleshot
    https://www.doubleshot.cz/cs
    BOAR
    BOAR --- ---
    BULHI: cokoli od doubleshotu.na stránkách máj seznam kaváren, kde prodavaj zrní. :-)
    BULHI
    BULHI --- ---
    jsem v Praze na dovoleny a chci domu dovezt nejakej vzorek z cesky prazirny :) mate nekdo tip na kavarnu, kde maj domaci produkci a zaroven mi udelaj nejakej tasting flight? Muj salek to koukam dela, ale v Karline se normalne nepohybuju
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    MARASAN: Jo to mě taky překvapilo. Technika je důležitá:)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZUZKAOU: fakt je to dobry, ani sem necekal takovej rozdil.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ZUZKAOU: Otestoval jsem a ano, toto je dobrý způsob :)
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Na Cafe Montaňa je tento týden doprava přes Zásilkovnu zdarma.
    Café Montaña | pražírna kávy
    https://www.cafemontana.cz/
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    Dneska je slavnostní den, můj kávovar Philips Saeco Poemia slaví deset let.
    Vím to, protože jsem si poznamenal datum nákupu kvůli pravidelnýmu odvápňování, ale ten prostředek na to jsem si ani nikdy nekoupil (mam tady dobrou vodu). Koupil jsem ho jako rozbalený zboží za 700, ale měl ještě přelepky přes všechny vyndavací části, takže funglovej. I když jsem mu pořídil nablejskanýho kamaráda, tak ho používám fakt často. Dělám si v dvojitym košíku zhruba z 19g nějakejch 140ml, když mam chuť na větší kafe, a jsem spokojenej..

    Přeju mu mnoho dalších let:)
    JINX
    JINX --- ---
    No o těch koncentratech vím. Úplně se vidím jak mi to na letišti vyhazují ze zavazadel 😩

    Alternativou je tedy koupit něco hned po přistání (mate někdo tip na letiště v Londýně).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam