K Řádu lebky a kostí
Filed under: * Úvahy a komentáře
— @ 12:29
Členy tohoto nepříliš známého řádu jsou i George Bush ml., tak i jeho nedávný protikandidát John Kerry. Oba se členy stali během studia na univerzitě v Yale. Situace, kdy tento řád měl prakticky jistotu, že na postu prezidenta bude mít svého člověka, nám může přijít jako paradox. Ovšem podobných „paradoxů“ je v dějinách mnoho. A můžeme je najít i v dějinách našich.
Když v roce 1935 po odstoupení T. G. Masaryka kandidoval na post prezidenta republiky Edvard Beneš, měl proti sobě profesora Němce. Beneš měl podporu spíše levicových stran, Němec naopak těch pravicových, jejichž představitelé Beneše na místě nejvyšším vidět nechtěli. Ovšem oba kandidáti byli členy zednářské lóže a na její popud profesor Němec krátce před samotnou volbou svou kandidaturu stáhl. Ale i kdyby kandidoval a případně vyhrál, lóže by měla své jisté.
Zajímavé byly i reakce většiny médií na váhavě potvrzovaná členství ve výše zmíněném Řádu lebky a kostí, který byl vesměs líčen jako recesisticko povýšenecký klub bohatých studentů, nic dalšího. O něčem jiném však hovoří např. časopis Fakta X, číslo 25 z roku 1999.
Řád vznikl v roce 1832 a je tajným spolkem studentů Yaleské univerzity, který vybírá a připravuje skupinu elitních studentů na budoucí funkce se značným vlivem a mocí. Mezi bývalé i současné členy řádu patří smetánka amerického východního establishementu - synové finančníků, politiků a průmyslníků. Z mnoha členů ze staré školy se stali prominentní političtí činitelé včetně bývalého amerického prezidenta George Bushe st. Předpokládá se, že řád existuje proto, aby dohlížel na vytvoření Nového světového řádu, v jehož rámci bude celosvětová moc soustředěna do rukou několika vybraných jedinců.
Pozorovatelé se domnívají, že kořeny řádu sahají až k evropskému hnutí 18. století s názvem Osvícenci (známější spíše jako ilumináti - pozn. red. AM). Hnutí založil v roce 1776 na Ingolstadtské univerzitě v Bavorsku profesor práv Adam Weishaupt a jeho členové věřili, že oni sami by měli ovládat národní i mezinárodní mocenské vztahy. Cílem Osvícenců bylo nastolit vlastní světový řád prostřednictvím revolucí, válek a roztržek.
V roce 1787 odhalila bavorská vláda dokumenty týkající se Weishauptových plánů na vytvoření nového světového řádu a organizace byla oficiálně rozpuštěna. Ještě než došlo k rozpuštění, napojil Weishaupt tento řád na mocnou zednářskou síť, která se tehdy šířila po Evropě a USA jako nezkrotný požár.
V USA zavedl doktrínu Osvícenců generál Huntington Russel v roce 1832. Russel od roku 1830 studoval na Ingolstadtské univerzitě, kde se s principy Osvícenství seznámil. Po návratu na Yaleskou univerzitu představil toto učení svému příteli a spolužákovi Alfonsu Taftovi. Společně se rozhodli, že principy Osvícenců znovu vzkřísí, a Řád lebky a kostí byl na světě.
Ve své čtyřdílné studii s názvem Řád odhaluje spisovatel, akademik a historik Anthony Sutton metody, pomocí nichž Bonesmani - jak se členové řádu označují - zavádějí do života své učení. Infiltrací na klíčové pozice západní politické hierarchie se řád podle Suttona snaží ovládnou distribuci zbraní, paliv, financí a dalších zdrojů.
Způsobem globálního řízení mohou být efektivně řízeny zejména rozvojové země - lze oslabovat jejich ekonomiky, podněcovat občanské války a revoluce nebo ovládat sociální stabilitu určitého státu. Tento proces podle Suttona sílí, ale probíhá pomalu, aby to nezasvěceným nebylo zřejmé. Ovšem konečný výsledek tohoto procesu vždy vychýlí rovnováhu mezinárodní moci do rukou úzké politické elity.
Z politického hlediska protagonisté Nového světového řádu jakoby poštvávají levici a pravici proti sobě a z jejich vzájemného střetu se rodí nový společenský, politický a ekonomický řád. Tento proces je podle Suttona v zahraničně-politických kruzích znám pod bezelstným výrazem řízená krize.
Kromě oblasti mezinárodní politiky se Bonesmani silně angažují také ve sféře zpravodajské. Slovo „spook“ (bubák nebo také špion), kterým se dnes označuje tajný agent, bylo původně yaleským výrazem pro člena tajné společnosti. Podle mezinárodně uznávaného investigativního časopisu Covert Action Quartely existuje uvnitř CIA Klub kostí, který podporuje kariéru svých členů. Bonesmani mají rovněž bohaté zastoupení v oblasti žurnalistiky a vydavatelství, kde jejich vlivná ruka údajně kontroluje a cenzuruje nepřátelské zprávy.
Pozorovatelé dokonce věří, že současné státní hranice se zanedlouho stanou pouhými symbolickými označovacími liniemi. Dojde totiž k centralizaci moci a organizace jako NATO nebo OSN se stanou oficiálními institucemi.
Mnozí kritikové poukazují na současnou podobu Evropské unie jako na předposlední fázi procesu vytváření Nového světového řádu. Jednotlivé státy rychle přijdou o svou suverenitu a budou včleněny do nové nadnárodní politické struktury.
Státní prezidenti a další politikové se stanou pouhými politickými loutkami, které nebudou schopny vládnout své zemi nebo vykonávat vůli voličů. A jakmile se moc pomalu koncentruje do rukou vybrané elity, pak nastolení Nového světového řádu naprosto zlikviduje principy individuálních svobod jedince, které jsou již staletí zakotveny a ochraňovány v ústavách jednotlivých zemí.
http://cz.altermedia.info/index.php?p=869