• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TIGRETigre! Tigre! brilho brasa
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    ORBITAL: Ono zalezi kde - ja treba kupoval za real a pul 300 ml i s granolou, coz uz je hotova snidane nebo olovrant (a v te dobe se real pohyboval kolem 8 korun) :)

    Jinak co se tyce knihkupectvi tak neporadim. Ja zadne anglicke nikdy nehledal - knizek jsem kupoval sice hodne, ale vsechno v portugalstine. Ja chodil vzdycky do Livraria da Travessa http://www.travessa.com.br/ ktera se mi moc libila a akorat pamatuju, ze knizek v AJ tam meli docela dost. Castokrat ne v nejaky specialni sekci, ale normalne zamichany do ostatnich knizek podle temat a kategorie. Coz vim, ze jedna Travessa je i na Rio Branco nahore, tak nevim jestli nemyslis tu... ale opet, treba rict, ze ja ale chodil vetsinou prave za literaturou faktu nez za beletrii tak nevim i z tohodle duvodu :)
    ORBITAL
    ORBITAL --- ---
    ono to Acai neni az tak za par kacek, cca 10Kc=1BRL za deci, ale hodnotu to ma :)
    jsem zvedav, za kolik to bude v Brne

    Je v Riu nejaky anglicky knihkupectvi? Byl jsem zatim na Rio Branco a je to spis odbornej hrabak nez beletrie.
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    A jeste dve zajimave zpravy co se tykaji favel - Helping heal hidden scars in Rio's slums na BBC, ktery se tyka projektu, ktery maji Lekari bez hranic (Medecins Sans Frontieres - MSF) v Complexo Alemao. Coz sice zrovna novinka neni - MSF pusobi v Alemao uz nejakou dobu, kdyz jsem byl v tomhle miste na navsteve jednoho socialniho projektu ja (Lar de Rebecca), porad jeste platilo, ze tohle je prakticky jedina klasicka neziskova organizace, ktera si troufala v tomhle miste pracovat - nicmene je to bezesporu zajimave cteni. zvlast ta vec s psychologickou pomoci, protoze ja mel za to, ze je dostatecne zahlti co se tyce prace skutecnost, ze v tomhle gargantuanovskem komplexu chybi nemocnice stejne jako statni pontos de saude.
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/8232473.stm

    Dalsi clanek v AJ - Bullet to Brazil je taky zajimave cteni - na tema klasicke favely a nasili a jak v tom celem figuruji zbrane a jak se tam dostavaji...
    http://www.opendemocracy.net/article/email/bullet-to-brazil
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    TIGRE: jeste k World Press Photo - jednim z fotografu, ktery ma byt take na vystave a jednim z vitezu ve sve kategorii je brazilec Luis Vasconcelos, ktery fotil policejni zatah proti indianskym squatterum a proti jejich zaboru nevyuzivane pudy v lokalite zvane Lagoa Azul, kousek od dalnice v Manaus, Amazonas v roce 2008....

    EDASX
    EDASX --- ---
    EDASX
    EDASX --- ---
    TIGRE: no ja hledal guaranovej sirup, protoze me to taky zaujalo... nejak me nenapadlo ze to xarope vlastne sirup znamena. =) kazdopadne nic lepsiho jsem zatim neobjevil =)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    EDASX: nejsem si uplne jisty jestli je to co prave hledam - guarana se jako doplnek k vyzive rozhodne pouziva. me ale jde spis o klasicky sirup-stavu-koncentrat(obdobu treba klasickeho pomerancoveho syrupu, akorat ze jde o guaraná) za ktery se mi popravde peto davat nechce. Ale stejne diky za snahu!
    TLUCZHUBA
    TLUCZHUBA --- ---
    TIGRE: teda ti brazilci maji panecku chute, mne to pripomina tekute hnojivo!
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Ted uz jenom sehnat kde se v Cechach prodava Xarope de Guaraná... kdyby nekdo videl nekde prodavat tenhle koncentrat at mi da prosim vedet... Vypadat by to melo nejak takhle:

    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Tak a jeste jedna zprava - zda se ze do ceska miri i Acai coz je dobrota nejvetsi... tady repast fotky co jsem sem kdysi uz daval, meho oblibeneho acai za par kacek s bajecnou granolou z meho oblibeneho favela bufetu.



    Jednak na tomhle webu nekdo distribuuje klasicke acai-zmrzlinu http://amazonpower.cz/
    Prodejny a dodavky nicmene zatim jen v Brne, takze pro me pase :)

    A koukam ze v Praze ve Stepanske prodavaji zamrazene 100g "juice pads" (drceny bobule bez pecek) - http://www.acai.eu/cz/home/ coz je zakladni ingredience pro DIY vyrobu doma. V Rocinhe se Acaí delalo vzdycky tak, že se tahle smes co lezela vzdycky v kyblech v mrazaku rozmixovala s ledem, cukrem a cistou guaranou (koncentratem z guaraná) a zasypala prave ruznymi druhy "granoly" (opecene vlocky, orisky, kokos, rozinky,... cokoliv podobneho). Pocitam ze staci jakykoliv standartni novy mixer s dost silnymi nozi (na led) - akorat je to treba behem mixovani michat (odpozorovano v BR do toho porad nekdo stoucha vareckou) aby se to vsechno dobre promisilo dohromady.
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    Nevidel, ale do Prahy dorazilo World Press Photo, ktere je v tuhle chvili v Karolinu a mezi vystavovanymi fotkami je i mexicky fotograf Carlos Cazalis, ktery vyhral jednu z hlavnich cen za svoji fotografickou studii bezdomovcu v brazilskem Sao Paulo.



    Na svych strankach ma ty fotky k prohlednuti - a stoji za to stejne jako ty ostatni...
    Sekce - Occupy Sao Paulo je plna jeho fotek na tema bezdomovcu, krasy periferii, chudoby, utrpeni a krasy http://www.cazalis.org/default.htm

    TIGRE
    TIGRE --- ---
    trochu jsem to tu promazl :)
    KERBOT
    KERBOT --- ---
    GEEK: Hlavne ty titule, co delal Fuka jsou dost dobry, lepsi nez od nejakyho mameluka rychloprekladatele. Nektery preklady jsou tam docela zasadni - uz jenom oznaceni emzaku jako cizinci a nikoli vetrelci, ktery budej mylny asociace.


    TIGRE: Tyjo moc jsem neveril, ze se ti bude libit. Prerod hlavniho hrdiny z bezpaterniho mouly do **** byl hodne vtipnej. :) Par emo scen s hudbou mi prislo moc, par logickych much by se naslo, ale jinak velmi vyvazeny, pozoruhodny "zalevno" sci-fi se socialnim podtextem. Hlavne tedy dobre sjednocena vizualne dvouvrstva, stylove akcne/dokumentarni hricka a rozhodne ne zadny srdcervouci drama. Ten zbesilej zpravodajskej styl hodne odsejpa a navodi dobrou atmo, akcni rovina v zaveru prirozene graduje ve velmi slusny jatka. I humor by se nasel. :) Docela se mi to rozklada, klidne bych si to strihnul na platne znova.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    GEEK: tohle je rozhodne film na multikunu nebo neco s velkym platnem :)
    GEEK
    GEEK --- ---
    TIGRE: jj, tenhle film jsem si stahnul uz asi pred dvema tydny. ale po usouzeni jsem si rekl, ze na nej pujdu radeji do kina, protoze ohlasy jsou nej opravdu dobre.
    ten kratkej filmek by me taky zajimal.
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    Tyjo chtel bych do toho nejak zaprudit, ale nemuzu i kdyz to par much ma - tak vcerejsi District 9 (2009) - je jeden z nejoriginalnejsich filmu co byl v poslednim roce-dvou-tri natocen a docela slusna rehabilitace/resuscitace zanru, ktery mi normalne nic moc nerika. Film, ktery hrave zvlada dve vizualni roviny, slape a drzi pohromade - Blomkamp tady diktuje celkem s prehledem a vazne me bavil Sharlto Copley jako hlavni hrdina. Uz ted si brousim zuby na Blomkampuv kratkometrazni Alive in Joburg, ktery slouzil tomuhle filmu jako predloha.

    http://www.csfd.cz/film/257869-district-9/
    http://www.imdb.com/title/tt1136608/
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    to vazne za malo :)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    TIGRE: zajimave , tak dik za info :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    DOBYTEK: hele ja se v brazilskem trestnim pravu nevyznam, takze ber s rezervou... ale melo by to byt podle typu zločinu a podle toho jestli je to prvotrestanec nebo recidivista. U nekterych trestu je minimum kdy muzes pozadat o podminecne propusteni (livramento conditional) tretina u jinych polovina. Vztahuje se to jen na brazilske obcany, co se tyka cizich statnich prislusniku ty na podminecne propusteni nemaji narok (pravdepodobne na pripadnou amnestie, ale pravo mit budou).
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    TIGRE: to je docela vyjimecna uprava, zase na druhou stranu, v evrope sice dozivoti existuje, ale vetsinou se po patnacti/dvaceti letech podminecne propousti. a jak to v brazilii? po pulce trestu, dvou tretinach?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam