• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TIGRETigre! Tigre! brilho brasa
    JOBLO_
    JOBLO_ --- ---
    TIGRE: Díky za informace, jenom jestli můžeš prozradit, odkud je čerpáš?
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Tak tentokrát se nic dramatického nedělo. Je po operaci: Policie zadržela 7 lidí, zachytila 2 tuny trávy a náklaďák plný kradených domácích spotřebičů, objevila dílnu na výrobu pirátských DVD a také prázdný dům, ve kterém pravděpodobně v současné době pobývá traficante zvaný Coelho, který šéfoval Morro de São Carlos, dokud ho neobsadila v rámci "pacifikace" policie.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Policie má taky zatykač na jednoho z šéfů asociace obyvatel Vandelana Barrose de Oliveiru, zvaného Feijao. Rocinha má celkem tři Associacoes de Moradores - Feijao šéfuje tzv. Bairro Barcelos, což je spodní nejlukrativnější část favely (Caminho dos Boiadeiros, Via Appia a pak kus Valao). Obviněn je z toho, že je bílý kůň (laranja) zodpovědný za praní peněz právě pro Nema a jeho partu.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Podle zpráv je cílem operace zatčení Nem a lidí napojených na něj, policie zautočila z obou stran kopce, zatím přišlo tráfico o 3 zatčené a o 2 tuny marihuany ve Valao.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Tak v Rocinhě začala přibližně před hodinou policejní invaze - uvidíme jestli jde o klasickou operaci nebo jestli se jí stát rozhodl tentokrát definitivně dobýt...
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    TIGRE: super!
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    YouTube - Mies vailla menneisyyttä - Paha Vaanii-laulu 3
    http://www.youtube.com/watch?v=lG_rramtcvA


    Kompilace hudby z filmů Aki Kaurismakiho ke stažení v dvojdiskové verzi...



    Disk 1 - http://www.megaupload.com/?d=XF5F9GS0
    Disk 2 - http://www.megaupload.com/?d=7388RHVO

    Tracks:
    Disc 1:
    01. Serenade (Harri Marstio)
    02. Cadillac (The Renegades)
    03. Sä et Kyyneltä Nää (Olavi Virta)
    04. Älä Kiiruhda (Harri Marstio)
    05. Rich Little Bitch (Melrose)
    06. Yyterin Twist (Timo Jämsen & Strangers)
    07. Muuttuvat Laulut (Georg Ots)
    08. Kunhan Palaan Takaisin (Topi Sorsakoski & Agents)
    09. Thru' The Wire (Leningrad Cowboys)
    10. Valot (Rauli Badding Somerjoki)
    11. Sateenkaaren Tuollapuolen (Olavi Virta)
    12. The Cossack Song (Leningrad Cowboys)
    13. Ballad Of Leningrad Cowboys (Leningrad Cowboys)
    14. Se Jokin Sinulla On (Badding Rockers)
    15. Satumaa (Reijo Taipale)
    16. Burning Lights (Joe Strummer)
    17. Ennen Kuolemaa (Olavi Virta)
    18. Mi Buenos Aires Querido (Carlos Gardel)
    19. L'influence Du Bleu Dans L'art (Anssi Tikanmäki)
    20. Yukino Furu Machio (Toshitake Shinohara)
    21. De Velours Et De Sole (Serge Reggiani)
    22. Those Were The Days (Leningrad Cowboys)
    23. Old Scars (The Blazers)
    24. Mustanmeren Valssi (Georg Ots)

    Disc 2:
    01. Think It Over (Regals)
    02. Nolo Tengo Dinares (Leningrad Cowboys)
    03. Kili Watch (Leningrad Cowboys and André Wilms)
    04. Delilah (Leningrad Cowboys and Sakari Kuosmanen)
    05. Dark Eyes (Alexandrov Red Army Choir)
    06. Pilvet Karkaa Niin Minäkin (Rauli Badding Somerjoki)
    07. Kohtalon Tuulet (Markus Allan)
    08. Myrskyn Keskellä (Badding Rockers)
    09. Syyspihlajan Alla (Henry Theel)
    10. Kuihtuu Kesäinen Maa (Rauli Badding Somerjoki)
    11. Juha (Anssi Tikanmäki)
    12. Lokki (Tapio Rautavaara)
    13. Paha Vaanii (Marko Haavisto & Poutahaukat)
    14. Bandoneon (Antero Jakoila)
    15. My Heart Must Do The Crying (The Renegades)
    16. Muistatko Monrepos'n (Annikki Tähti)
    17. In The Meanwhile (Melrose)
    18. Volver (Carlos Gardel)
    19. Donna Non Vidi Mai (Manon Lescaut) (Jussi Björling)
    20. Jäätynyt Sade (Geronimo)
    21. Ogonek (Toshitake Shinohara)
    22. Les Tempes Des Cerises (Fred Gouin
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    YouTube - Living In Emergency - Stories of Doctors Without Borders - New Trailer
    http://www.youtube.com/watch?v=mM3Na9a2mzw
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    O Lékařích bez hranic jsme se tu už bavili - v souvislosti s pohromou na Haiti. Zmiňoval jsem tu i film Living in Emergency: Stories of Doctors Without Borders (2008) - film poběží v kinu Aero v pátek 29. dubna ve 20:00. Podle webu kina po projekci filmu proběhne diskuse se spolupracovníky Lékařů bez hranic, kteří se podělí o své zkušenosti s prací v extrémních podmínkách, což může být bezesporu zajímavé!

    Anotace:
    Vůbec poprvé ve své historii nechali Lékaři bez hranic filmovému štábu zcela volný přístup do svých projektů v terénu. Film „Living in Emergency: Příběhy Lékařů bez hranic“ sleduje příběhy čtyř lékařů ve válkou zmítaném Kongu a poválečné Libérii a způsob, jakým se vypořádávají s každodenními nástrahami práce v extrémních podmínkách. Dokument sleduje proměňující se zkušenost lékařů na misi od začátečníků až po ostřílené veterány – sleduje cestu, která formuje a přetváří jejich ideály, motivy i pohled na samotnou medicínu a svět humanitární pomoci.

    http://www.imdb.com/title/tt1294182/
    http://livinginemergency.com/
    http://www.lekari-bez-hranic.cz/cz/specialy/lie/rozhovor_s_reziserem.php
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    TIGRE: jak do toho huli ;)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    A ještě trochu pátečního baile funku! :)

    YouTube - Jefferson DJ - Montagens da antiga ao vivo 3 (Época de Baile Funk de Corredor)
    http://www.youtube.com/watch?v=J5OezGAg1Ig
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Tohle vypadá jako extrémně sympatický projekt! Autorem je id BARD



    Ghostsquare

    Chodíme světem duchů. Jen o nich ještě nevíme. Ghostsquare to změní.

    Sociální síť Ghostsquare je určená pro mrtvá místa. Mrtvé obce, zaniklé vesnice, opuštěná stavení. Často putujeme krajinou a netušíme, že se procházíme po místě, kde byla před pár desetiletími vesnice. Geolokační sítě - jako je Foursquare - nám doposud nabízely možnost najít místa, kde to žije. Projekt Ghostsquare, který využívá API Foursqaure jako svou platformu, nám naopak pomáhá najít místa, kde už to řadu let nežije. Prvními členy sítě Ghostsquare se stalo 143 obcí, které v České republice zanikly po roce 1945. Drtivá většina z nich zmizela chvíli poté, co je opustili jejich původní obyvatelé, sudetští Němci. Poválečný odsun jako mávnutím proutku vytvořil desítky mrtvých míst.

    Nejsou však jediná. Jen v České republice jich je několik tisíc. Nenechme je být dál mrtvé o samotě. Připojme je k síti mrtvých míst: Ghostsquare.

    Jak se připojit k naší síti:
    1) Vytvořte si falešný účet na Foursquare, pojmenovaný po někom mrtvém
    2) Prostudujte si API pro přidávání Venue na Foursquare a naučte se zakládat mrtvá místa pomoci počítače.
    3) Vytipujte si mrtvá místa, která chcete připojit ke Ghostsquare
    4) Založte pro ně Venue na Foursquare, případně k místu přidejte tip
    5) Pošlete nám o nich info, abychom je mohli zveřejnit (ghost@ghostsquare.com)

    Josef Šlerka (josef.slerka@ghostsquare.com)

    Zvláštní poděkování:
    Tvůrcům projektu Zmizelé Sudety, který mapuje duchy již řadu let.
    Tvůrcům webu Zaniklé obce, kteří mapují duchy již řadu let.
    Jirkovi Němečkovi, který mi pomohl některé duchy dostat do stroje.

    Ghostsquare
    http://www.ghostsquare.com/
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    Zemřel Miroslav Tichý, proslulý skandální fotograf a „voyeur“ - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/vytvarneum.aspx?c=A110413_150412_vytvarneum_ob
    BROTHER
    BROTHER --- ---
    olééé :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    TIGRE: A trocha popkultury: jedna narco corrida z Breaking Bad :)

    YouTube - breaking bad, music
    http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    Když jsem kdysi mluvil o baile funku, a jeho odnoži "baile de apologia" jako o brazilské odpovědi na mexickou narco corridu, tak jsem trochu přeháněl. Apologia je sice o chlapáckých řečech, příslušnosti ke gangu a oslavě kriminálního života, proti mexickým narko dechovkářům to ale po textové stránce působí až nevinně...

    Vítejte v obskurním světě mexické narkokoridy: Světě kovbojských klobouků, prošívaných sak, repetetivní dechovky a explicitního násilí!
    Hitovka "Sanguinarios del M1" s nejúspěšnějšími interprety tohoto žánru - Buknas, El Komander, Los Buitres, Los Buchones, Los Dos Primos a další...

    YouTube - Movimiento Alterado - Sanguinarios del M1 ( Prod.SaFari Films ) VIDEO OFFICIAL
    http://www.youtube.com/watch?v=7x93aqiZ51w


    Tady je začátek téhle roztomilé písničky:

    ...S kalašnikovem a bazukou kolem krku,
    řežu hlavy všem těm, kdo mi zkříží cestu,
    jsme krvežíznivý, respektovaný,
    a milujeme zabíjení.

    Jsme ty nejlepší lupiči na světě,
    náš gang cestuje jenom v konvoji
    jsme neprůstřelný a připravený popravovat.

    V soukromém hovoru dostaneme instrukce,
    stupňujeme mučení, kulky, výbuchy,
    abysme vše kontrolovali.

    Lidi se bojí a nikdo se neptá,
    když vidí procházet komanda.
    Vsichni jsou pořezaný,
    jsme dobře maskovaný a kamuflovaný... atd. atd. atd.







    TIGRE
    TIGRE --- ---
    CHESUS: koukal jsem po nem, ale bezuspesne. Naopak kniha je k mani, za nejakych bratru 150 korun, v jistém antikvariátu v Ústí...
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    TIGRE: co aspon ten dokument, u toho by ta nemcina nemusela bejt tak zla jak u knihy .)
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    Carlos Amorim o běžných zločincích, politických, cangaceirech a Gregório Bezerrovi:

    Soužití politických vězňů a obyčejných zločinců má v Brazílii svou historii. V roce 1917 vyvolala zpráva o bolševické revoluci v Rusku vlnu odborových agitací v Riu, Recife a São Paulo. Odbory byly založeny italskými, španělskými a německými přistěhovalci a silně ovlivněny evropským anarchismem. Mnoho z brazilských anarchistických vůdců byli uprchlíci před spravedlnosti v jejich zemi původu. V Brazílii si sovětské revoluční hnutí snadno získalo anarchistické srdce - v neposlední řadě proto, že odboráři věřili, že Leninova strana vycházela ze stejných myšlenek jako oni. Nedokázali pochopit podstatu bolševismu, jakou byla diktatura proletariátu nebo vysoce centralizovaná vládá. Anarchisté zatím snili o všech forem státu.

    Rok 1917 byl v Brazílii známý jako "Rudý rok". Politické stávky, barikády v hlavních městech země, střety mezi anarchisty a armádním jezdectvem. Během krátké doby vzniklo 113 různých druhů novin, které reprezentovali "společnosti odporu", jak se anarchisté nazývali. Během tohoto "Rudého roku" skončilo ve vězení mnoho lidí. V Recife se z jednoho z takových vězńů, Gregório Bezerry, stala skutečná politická legenda Severovýchodu. Bezera byl pozdějším lídrem komunistického povstání z roku 1935, stal se členem ústředního výboru PCB (Komunistické strany Brazílie), ve vězení tráví dlouhé a hořké roky až do svého prpuštění v roce 1969, když byl jedním z vězňů vyměněných za uneseného amerického velvyslance Charlese Burke Elbricka. O deset let později, po návratu z exilu ve Francii a v Sovětském svazu, Bezerra publikuje monografii vydanou vydavatelstvým Columbia University Press, popisuje v něm své zadržení v Recife a vypráví o tom, jak získával běžné trestance stejně jako vězeňské stráže na stranu militantních komunistů. Bezerra vypráví:

    "Dne 7. srpna 1917 jsem byl uvězněn. Tehdy jsem se cítil jako pohřben zaživa v podzemní části věznice Casa de Detenção do Recife. Čekal jsem na soud, protože jsem padl do rukou policie a byl obviněn z "narušování veřejného pořádku" a "štvaní pracovníků proti jejich šéfům", za to jsem také dostal sedm let... Ve vězení jsem se spřátelil s mnoha vězni, z kterých bych především rád zdůraznil legendárního cangaceira Antônia Silvina, ke kterému jsem cítil velký obdiv už v dětství. Antônio Silvina byl nejslavnější, nejpopulárnější a nejlidštější baditou historie loupežníků Severovýchodu. Nebylo to jen pro jeho statečnost v bitkách s policií, ale i pro jeho taktiku boje, kterou s nimi 20 let tvrdé a krvavě bojoval. Byl to muž, milovaný všemi chudáky Severovýchodu, kvůli tomu, že se k lidem v regionu choval vždy vlídně a uctivě. Stal jsem se přítelem tohoto obávaného válečníka a hraničáře a přijal jsem od něj hodně rad, které mi umožnili stýkat se s obyčejnými zločinci.... Rád jsem s ním hovořil a byl to právě on, od koho jsem se dozvěděl o událostech v Rusku a o tom, že bolševici svrhli vládu. Ríkával: "Jednotný lid je silnější, než cokoliv jiného, tak se bolševická revoluce rozšíří po celém světě."

    Jak můžete vidět, spolupráce mezi politickými a běžnými vězni jde daleko za hranice představivosti. To soužití pokračuje i po komunistickém povstání z roku 1935. Bojovníci z Brazilské komunistické strany (PCB) a Aliance národního osvobození (ANL) sdílejí cely s osobami odsouzenými za krádeže, vloupání, pašování a poklesky, jako jsou hazardní hry a prostituce...
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Nacismus v Latinské Americe je poměrně hodně zajímavé téma samo o sobě.
    V případě Brazílie je o to zajímavější, že o tuto zemi nacisté nejevili jen jako o poválečné útočiště, ale už dávno před válkou.



    "Joseph Greiner zde zemřel 2. ledna 1936 na horečku ve službách německého výzkumu."
    Nacistické pohřebiště z 30. let, čítající desítky dřevěných křížů. Povodí řeky Jari, levý přítok Amazonky, hranice brazilských států Pará a Amapá a Francouzské Guayany.

    Německé aktivy zahrnovaly, kromě obligátní ideologické mobilizace početné teutobrazilské menšiny, také poměrně obskurní utajovaný program na nacistickou kolonizaci pralesního vnitrozemí. Zájem nacistů se upínal do Amazonie k hranici s Francouzskou Guayanou, kam ve 30. letech 20. století směřovalo několik výprav. Jejich oficiální krytí byly vědecké expedice, ale ve skutečnosti šlo o kolonizační předvoj, který zásoboval Berlín informacemi o možnostech vytvoření pralesního státu pro nadřazenou rasu. Činnost spadala pod taktovku NSDAP, jmenovitě Heinricha Himmlera. Šéfem expedice se stal pozdější poručík SS, geograf, spisovatel a režisér Otto Schulz-Kampfhenkelaus, který o svých zážitcích napsal knihu "Tajemství pralesního pekla", podle které byl společností Ufa natočen stejnojmenný dokumentární film.

    O téhle anabázi má existovat zajímavá kniha - http://www.amazon.de/Das-Guayana-Projekt-deutsches-Abenteuer-Amazonas/dp/3861534525
    Bohužel neumím německy, takže si jí pravděpodobně nikdy nepřečtu :)





    TIGRE
    TIGRE --- ---
    URTSCHA: Zatím ne, ale přiznávám se, že jsem ještě moc nepátral. Kdyžtak sežeň a nahoď! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam