• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    LA_PIOVRA: máme v Perunce a obecně jsem spokojená
    jedno v prvním patře, jedno ve druhým, děti jsou spokojené a rozvíjejí se, chodí tam rády
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    LA_PIOVRA: MŠ Čtyřlístek Londýnská, nemůžu si vynachválit. Prošly mi tam 2 děti a naprostá chvála. Předtím jeden rok v Sázavské a to bylo strašný peklo, zavírání na chodbu když nechce dítě spát, sladký úsměv učitelek než se zavřely dveře a pak řev, rozsazování v jídelně když si děti povídaly, atp...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    MRKEVREDKEV: my se zatim byli podivat prave ve Spanelsky, Rimsky a Na Smetance.
    Na Spanelsky se nam prave libi ty vekove smiseny kolektivy a prostredi.
    Ale libilo se mi i Na Smetance, zakladka ma povest vselijakou, prostredi je halt adaptovana CK skola, kde clovek dostava uzkost z nepravidelnych latinskych sloves, ale pani co to ma napovel na miste na mne udelala dobrej dojem zjevnou snahou nic nehrotit.
    MRKEVREDKEV
    MRKEVREDKEV --- ---
    ENT: imho je to dost vzdálený tomu, co si představuju pod "hardline povelovym systémem". učitelky milý, je vidět, že mají děti rády, baví se s nimi slušně, byť základní pravidla mají nastavená a očekávají jejich dodržování, aby se tam dalo fungovat. nikdo na nikoho ale nehuláká, když po dětech něco chtějí, tak se ty věci vysvětlujou. kdyby tě zajímaly konkrétní věci, tak klidně piš do chatu.
    ENT
    ENT --- ---
    MRKEVREDKEV: Jak to tam prosim maji s vychovou? Hledame skolku s jasne respektujicim pristupem. Ne vzdy je to samozrejme, i na pohled pekna skolka muze jet takovym tim klasickym hardline povelovym systemem, setkali jsme se s tim i v soukrome skolce, odkud jsme utekli.
    MRKEVREDKEV
    MRKEVREDKEV --- ---
    LA_PIOVRA: MŠ s internátní péčí Španělská. internátní péči teda nevyužíváme, těch pár dětí, co tam přespává jsou většinou děti hardworking cizinců. jsme tam ve všech ohledech spokojení. mají velkou zahradu s hřištěm, dobře vaří, učitelky jsou prima (minimálně v naší třídě). platí se malinko vyšší příspěvky, než je na státní školku standard, ale za to se děti můžou věnovat třeba keramice, mají tam taky program Zippyho kamarádi, kam vybírají děcka co mají třeba problém s regulací emocí nebo jsou úzkostná, což je za mě velký plus. jezdí na výlety, chodí do muzeí, mají věkově smíšené kolektivy (imho super!). jo a výhoda té internátní školy je, že jej možné tam v případě potřeby nechat děcko i přes večeři a vyzvednout si ho kolem půl sedmé. přespání je možný i ad hoc, když se třeba děti společně domluví, ale naše děti to nikdy nehecly.

    má to jen míronu kaňku na kráse, kterou je ne uplně fajn ředitelka, celkem stará škola. nechtěl bych jí mít jako učitelku svýho dítěte (myslim, že v jedné z tříd učí), ale ředitelka je to evidentně schopná, viz výše.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Mate nekdo na Vinohradech dite ve skolce?
    Nejaky rady, recenze, postrehy apod.
    Diky
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    SPIPI: Umíš to najít online? Protože já ne...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    LUCIEN: stenozáznamy zřejmě ne, jen zápisy.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Nevíte, zda existují přepisy ze zasedání zastupitelstva, nebo existují jen audiozáznamy?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    LUCIEN: dokud nebude okruh, tak je to blbost řešit...
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Pražské ulice Legerova, Sokolská a Ječná čeká kompletní obnova | Stavebnictvi3000.cz
    https://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/prazske-ulice-legerova-sokolska-a-jecna-ceka-kompletni-obnova-zpra
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    THEPRESIDENT: Asi už víš, ale mají otevřeno většinou jenom v neděli, jinak soukromý akce. Je dobry sledovat jejich instagram, mají ho dost aktuální.
    THEPRESIDENT
    THEPRESIDENT --- ---
    Super, díky za tipy! Vilu 63 zkusíme, máme to pár metrů a vůbec jsem o ní nevěděl. :))
    ENT
    ENT --- ---
    THEPRESIDENT: Nas vyber v dochazkove vzdalenosti od jednotlivych bodu:

    Manzelka rada chodi do pekarstvi La Forme, maj tam peknou zahradku, ale servis zadnej.

    Super bistro je novy Ragazzi ve Slavikove. Maj skvelou pizzu a paradni terazzo na podlaze. Se zahradkou je to horsi.

    Dalsi dobra pizza je La Venice (nebo tak nejak) na Vinohradsky - zahradkou si nejsem jistej, ale ta pizza byla skvela.

    Radi chodime do kavarnicky Biograf - super pomer cena/vykon, majitel je moc milej pan, ale je to dal - Kubelikova

    Ja mam rad Plzen u Marianskyho Obrazu - opet Kubelikova

    Do zminovany Vily 63 jsme jednou dosli - strasne narvano, takze otocka, ale asi to jeste nekdy zkusime

    Na Korunni je Kus kolace - jako dobry, ale odvarenej z toho nejsem. Celkove me teda tenhle “novej” styl podniku nebere (Vycep, Spizirna, Kus kolace…), nevim proc, asi jsem moc zapsklej :D Ale hned naproti je

    veganskej bufet Sandokan, ten je prima na obed.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    THEPRESIDENT: Koukni na Vila 63. Ještě jsem tam nebyla, měla by to být kavárna, nějaká odnož Café Jen, která je ve vile v Hradešínské.
    THEPRESIDENT
    THEPRESIDENT --- ---
    Ahoj, znáte nějaký dobrý podnik se zahrádkou v okolí Orionky? Něco v oblasti Flora-Ruska-JzP-Zelivarna? Jako byl jsem "Let's Meat" - dobrý burgry, Stejkarna Vinohrady - dobry stejky a coffee corner bakery - luxusni brunche, ale chtěl bych zkusit nejaky nový místo, cokoliv zajímavého. Kavárna, Restaurace, Alternativní bar? Díky za případný tipy laskaví přátelé královských Vinohrad! :)
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    NYX: pěkné schody jsou i v sadech Bratří Čapků mezi ulicemi Slovenskou a Hradešínskou
    MENDEZZ
    MENDEZZ --- ---
    NYX: + tocity zelezny schody u hradeb (hriste Detko u Kuzelny) vedouci na Bastion
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam