• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZOOEY: to papirnictvi smerem k miraku - Manekin, je to od vodarny hned za parkem po leve strane - jsou spis vytvarne potreby se vsim vsudy, seznes tam stetce, ctvrtky, ruzne noziky apod, proste pro vytvarniky je to raj .. pokud ovsem hledas spis kancelarske potreby, tak to radsi v ty slezsky

    btw nakupujete nekdo v tech lahudkach v manesce, hned na zacatku u jiraku? (ja vim, podle cislovani je to na konci) vzdycky jdu cestou do Poka kolem a koukam, jak se tam houpou ty uheraky a sunky apod, ale jeste jsem se neodvazil...
    PUNKEJT
    PUNKEJT --- ---
    ZOOEY: vytvarne potreby jsou na korunni smerem k miraku, ve slezske je mezi butch burgerem a bei dai he jedno papirnictvi s tradici a jeste je prodejna koh-i-nor ve slezske ulici kousek nad hudy smerem k miraku.
    Mas spatne zadani vodarna-flora, ale jinak se daji na vinohradech nakupovat tyhle veci. :)
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    FIN: potvrzuju vyskyt šesneku .-)

    neexistuje od vodarny smerem ke flore nejake slusneji zasobene papirnictvi / vytvarne potreby? za tipy predem velke diky!!!
    EDERA
    EDERA --- ---
    FIN: No jo, tam mívaj i moravský rajčata. Taky vynikající chuťový zážitek.
    FIN
    FIN --- ---
    zajímavá zpráva: ve vietnamské zelenině u vinohradské vodárny (naproti žabce, co bývala potravinami Kos) mají najednou místo 1 bedny s česnekem bedny 2. česnek v druhé nevypadá "úhledně globalizovaně standardizovaně", spíš tak trochu "odflákle" (v porovnání s úhledným standardizovaným zbožím), zato na mnoha místech prosvítá fialovou a - držte se - některé paličky na promnutí voní(!). v radostné předtuše jsem se zeptal té postarší vietnamky a řekla "šeskej"... zda mám kliku nebo jsem byl napálen, to jdu právě zjistit vařením, ale plán se díky této okolnosti hbitě změnil na kuřecí játra na pažitce, jarní cibulce a hromadě česneku. jestli je to pravda, jděte si nakoupit česnek :-)
    PUNKEJT
    PUNKEJT --- ---
    ukradeno z kreslenejch stripu, ale kdyz tu o tom melete, tak mi to prislo k tematu. :) /i kdyz je cely OT/
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    FIN: no tak vidis a to mas asik nejkvalitnejsi, ale v ulici pricne na manesa je po prave strane obchod "Tureckej" tusim a tam jsem videla pordavat jehneci, nevim jestli znas ceny jsem nekoukala ja to domu nekupuju, ale ber to jako tip.......jinak chudaci jehnatka ach jo.....
    FIN
    FIN --- ---
    FONTAIN: závidím ti optimismus. já mám běžně v čechách problém sehnat dobré skopové/jehněčí, když už ho někde maj, je hodně drahý a nakonec si ho s kamarády vozíme v podobě hromad jehňat sezónně od soukromých chovatelů...
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    FIN: no nejni jenom skoopovej, i jehneci :D a to cesi zrat umej...ne ani tak o maso neslo jako o tu zeleninu! normalni nastrouhany zeli s mrkvi ci co.....asi to skoro same co ti daj ho burgru na vaclavaku.......
    A radsi vic turku s dobrejma gyrosama a clovek se konecne v Ph nazere i po desaty a nemusi bejt na vaclavaku nez samej vietnamec se zeleninou, kterou voskujou, aby vypadala lip.....zaverem bych rekla, ze si stejne nevyberes!
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    Ale chtela jsem vam poradit kam pro skvele mleko...certsve mleko z automatu mame kousek od vinohrad na Kubanskem namesti kde jsou kazde utery a ctvrtek farmarske trhy! Pokud jeste nekdo nevite...
    mleko se staci do petky, kterou si muzete, ale nemusite koupit za 5kc a litr mleka stoji 20
    FIN
    FIN --- ---
    FONTAIN: ono taky hlavně bude chyba, že pořádnej gyros je skopovej a češi skopové jíst neumějí.
    FIN
    FIN --- ---
    FONTAIN: to je něco jiného. any, gyros u turků... ale radši špatnej gyros než turky tady jako v berlíně.
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    FIN: nejsem odpurce burgru a podobneho stravovani, ale sem jeste poradny turci neemigroivali...ten gyros na jiraku je pekne hnusnej! V nemecku jsem se toho nazrala milony a tady ten fakt moc nedoporucuju
    FIN
    FIN --- ---
    další zajímavá věc na rychlostravu je "mňam" (web uvedený na letáku jim nefunguje: http://www.e-restaurace.cz/jan-svoboda) ve slavíkově. ne snad, že bych tam pojedl a cítil neopakovatelný zázrak, ale je to nejbližší jedlý gyros a spol. o kterém v okolí jiřáku vím.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    CLAVEN: smarja, tak to je stejne jen dalsi retezec...
    FIN
    FIN --- ---
    CLAVEN: toho na vinohradech nemáme
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    FIN: málo chodíš do Burger Kinga
    FIN
    FIN --- ---
    BLACK_ONYX: tak jsem přepadl butchburgera a musím potvrdit: když už se člověk chce zaprásknout americkým burgerem, tak jedině tam. s tím se plastikové fančízy rozeseté po tradecentrech (jako např. na flóře) naprosto nemohou měřit, chudinky.
    butch je to správné vynikající zlé (špatné a nezdravé) jídlo a navíc ještě dělaj nasucho, takže není přesáklý olejem, takže zase tak šíleně nezdravý není a přežít se to dá :-) a už dlouho se mi nestalo, že bych sežral jeden hamburger a měl dost.
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    EDERA: jo jo meho syna taky znaji od plenek a vzdycdky rikaj jak nam to roste.....a rada je podporim, aby nezkrachovali, protoze tech ceskej zelinaru uz moc nejni
    EDERA
    EDERA --- ---
    FONTAIN: Tuhle zeleninu si pěstuju a i když někdy Vietnamec u knihovny má lepší věci, radši chodím na Vinohradskou, aby mi nezkrachovali. Znají tam moje děti od kočárku, vědí, jak se jmenujou, vědí, která z dalších zákaznic je naše babička a která prababička... Prostě jsou jednou z tradic, které na Vinohradech miluju.
    S161
    S161 --- ---
    ja teda nevim, byl jsem tam jednou kdyz zacinali a nic svetobornyho to rozhodne nebylo...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    PUNKEJT: hmmm, zkusime.)to my zase muzeme
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam