• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: podle me tohle prasactvi jde ruku v ruce s obecnou naladou obyvatelstva ... v chudych zemich, kde se nemaji ani tak dobre, jako treba nekde na bruntalsku, se ke svemu okoli chovaji jeste hur.... dokud si nezacnem vazit toho co mame, tak proste lidi budou hazet odpadky na zem a nechavat psy srat na chodniku ... neni to ani tolik o kontrole a postihovani, jako spis o vychove
    navic v tomhle pripade nejde vinit uplne ty pejskare, tohle je spis pruser na strane uklidu, komwag dostava urcite dost penez na to, aby na ulicich a travnicich bylo cisto ... 3 roky jsem bydlel ve vrsovicich kousek od jedinyho kousku travy v okoli (pro lidi liny prejit par ulic) a protoze tam byl asi tak jeden stojan na ty pytliky (shitliky) a ten se doplnoval asi tak jednou za pul roku a kdyz projizdel okolo prezident, tak tam hodne pejskaru nechavalo ty darecky lezet (ne kazdej ma zrovna porad po ruce pytlik, ja to docela chapu)... jenze tam jezdil asi 2-3x tydne typek na 4kolce a zdatne to vsechno vysaval, takze pokud clovek nemel smulu na cerstvou nadilku, tak tam fakt bylo docela cisto...

    MAKROUSEK: a domovni prohlidky plesatym, jestli tam nemaji nejaky svastiky!
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MR_DAN: To rozhodne. A taky by meli mit pravomoc provadet namatkovy testy na drogy u lidi s dlouhyma vlasama a na pohlavni nemoce u holek se sukni nad kolena.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    HABRENKA: ja nemam zadny pocit, ja jsem vznesl dotaz - ty tu pises o nejakym uklidu, tak sem ocekaval, ze to dovysvetlis-
    v Amstru stroje fungujou, takze to neni takovy scifi abych se na to nemoh zeptat ne?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    CYBERKOTLIK: lol fakt mas pocit, ze praha 2, jako nejaky odbor (?) ma stroj na sber hoven a s tim jezdej :D?

    MR_DAN: za to taky cajta nevidim nekoho sejmout... je to smutek, lidi jsou prasata a postihy nikde...
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    MAKROUSEK: lol, pekne stupidni napad:) veci verejny uz tu byly dik.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MAKROUSEK: rovnez doporucuju mlatit bejzbolkou po zadech vsechny kdo na zem odhodi zvejkacku, vajgl, papirek a ve zbylem case muze domobrana mlatit do stromu za to co provadeji na podzim...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    HABRENKA: Snadna pomoc. Zaloz domobranu, rozdej bejzbolky a kdyz hlidka s cervenym paskem na rukave zahledne psa, po kterem majitel neuklidil, at ho pretahnou po zadech. Do mesice bude cisto.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    HABRENKA: co znamena to "byl zaplacen" ? pokud ma P2 nejakej stroj na sber extrementu, tak at veme penize za psy a necha to jezdit kazdej den, ne?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    jak jsem psala vedle... "diky dobrym klimatickym podminkam byl zaplacen mimoradny vyjezd sberu exkrementu, kazdy den zlikviduje pres 100litru pokladu... a to se vyplati :-/"
    jeste nekdo chce tvrdit, ze tu je jen "par nezodpovednych pejskaru" :-D?
    jinak varny tu jsou porad, nedavno se jedna likvidovala v blanicky, spousta "starousedliku" pronajima nacerno byty, protoze to maj za levno a drzej si byty jen proto, aby je casem mohli vyhodne odkoupit a nemaj zajem se o ne nijak starat... taky tu jsou prazdne cele domy, co zkoupili v hojne mire napr. italove a pak jim zamer na hotel nevysel, tak to nechavaji ladem, to je taky raj pro mnohe...
    a vzhledem k tomu, ze policie resi veci tak uzasne laxne, jak jen muze, hlavne, aby za ten plat nemuseli neco moc delat, tak tezko z toho ven, lide tu byli a budou ruzni, ale kde neni bic, tam je to tezky...
    treba zrovna pejskaru se na radnici dvojky dost bojej a tak jim radeji casto vyjdou vstric a jeste nikdy jsem nevidela policajta pokutovat hovno... volny pobihani resej jen na upozorneni, kdyz nemaji na vyber, jinak si casto jeste radi pokecaj :-/, to je pak tezky... porad je to tu krasna ctvrt, ale ma docela namale...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Dokud budou občané řešit hovno, tak bude mít naše milá politická reprezentace stále volné ruce pro své vlastní zájmy.. psí hovna jsou důsledek a ne příčina sraček (nejen) v ulicích.
    FIN
    FIN --- ---
    btw: já vím, že řada jich slušných je, xkrát jsem viděl, jak uklízejí. ovšem furt asi existuje řada lidí, co by je měl svalnatej igor ve tvaru skříně tajně za rohem chytat a násilím do těch hoven, co neuklidí, rovnou stavět :-) a to by imho byl nejlepší trest :-)
    FIN
    FIN --- ---
    btw k oblíbenému tématu, jak jsou dneska pejskaři už skoro všichni slušní - kamarád, co furt někde jezdí po světě, teď se zase chystá na 2 měsíce vypadnout, komentuje letošní zimu (na jiném serveru):

    Hele a Vinohrady? takova to byla krasna ctvrt, ted je z toho takovej humus, vsude psi hovna, bordel. vsechno tu jde do prdele. No po ty zime je to narez, zrovna vcera jsem slapl zase do hovna.

    asi je trochu rozladěn, nicméně, jak vidno, řada pejskařů ještě pořád má co dohánět. fakt je, že v poslední době jsem na vinohradech opět pobýval a dárečků se tam válí dost...
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    ted je tam myslim starosta
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    odtamtud vzesel, stejne jako vetsina extremnich zmrdu, pres p10 se tocej nejvetsi prachy vzhledem k rozloze a fabrikam/prumyslu nebo jak to nazvat tam lezicim
    FIN
    FIN --- ---
    VON_GILOTINE: p10 je richter? no to je dobrej grázl, to je fakt.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    FIN: je to smesny, uz pres dva mesice tma je paska, ze se tam nema chodit, pritom je to zjevne hotovy, byl jsem se tam parkrat v noci projit a je to hezky, ale..

    takze ano, asi na potreti a po sesti letech ladu a skladu, ale ano. rozpocet ano nechci tusit, na p10 to ma richter a spol tak vobsancovany ze z toho budou zajisteny jeste na pet generaci on i vsichn jeho kamaradicci
    FIN
    FIN --- ---
    VON_GILOTINE: už skončila? že by?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    SPIPI: kdyz si vzpomenu jak dlouho se tahla rekonstrukce vrsovickyho zamecku, tak fakt radsi asi zmenim bydliste.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    VON_GILOTINE: údajně by se to dělalo na 2 etapy po částech.. riziko třeba je i to, že projekt počítá s investicí skoro 90 mil. Kč, což rozhodně je hodně výrazná položka z rozpočtu. Takže to riziko, že se to bude dělat dlouho, je velký.. dokonce by se to nemuselo nikdy dokončit, ale to je spíš černej scénář. S hřištěm se nepočítá, jo, na to jsem zapomněl. To nechápu vůbec.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    obavam se ze toho betonu/dlazdeni je tam tolik, za ty cesticky nebudou potreba, zda se navic, ze chteji zrudit to detske hriste, no co uz, ale jen letmy pokus si predstavit jak dlouho bude namesti rozkopane, ze jsou schopni to cele oplotit, aby pres to nikdo nemohl chodit, ve mne vzbudilo extremni nevolnost. dyt ti kreteni jsou schopni to delat klidne dva roky.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    jak jsem slíbil..

    1) vizuál – perspektiva


    2) vizuál zpředu




    3) farm trhy – 2 návrhy řešení (fialově)




    4) řešení bez kašny


    5) řešení s kašnou


    6) jeden z mála zachovaných původních návrhů ještě z doby výstavby kostela


    mně osobně se návrh příliš nezamlouvá zejména z těchto důvodů:

    1) původně nepočítá jak s průduchem, tak s kašnou. Jejich dodatečné doplnění nezapadá do konceptu a je znát odpor ateliéru tomu věnovat relevantní objem práce.
    2) vadí mi přílišná strohost a pravidelnost – stromy v liniích, chodníky do pravého úhlu apod.
    3) vadí mi rozmístění stromořadí a vůbec celá ta výsadba. Stromy z naprosté většiny jsou vysázeny pouze v liních a na zpevněném/vydlážděném místě => chybí na zelené ploše.
    4) umístění farmářských trhů nenabízí jiné alternativní řešení (obě alternativy jsou de facto totožné)
    5) mám za to, že se za krátkou dobu vytvoří příliš mnoho pěšin – návrh nutí lidi zbytečně obcházet chodník i na krátké vzdálenosti. Nebyla vypracována studie pohybu lidí na náměstí.
    6) s velkou pravděpodobností se vykácí několik stromů.

    (obr. jsou trochu větší, ale to snad není proti věci)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam