• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HERKULESNIKON - klub majitelu a priznivcu nejlepsich fotaku
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    MUI: MUI: tak to prosimtě neřeš, když nevíš, bez urážky, nech si poradit a nevymejšlej zcestný teorie
    MUI: o důvod víc, koupit teď 1.8/35G, a pak třeba 1.4/50G, obě ohniska mají něco do sebe (apropo, mám D700 FX a vesele si libuju s tou 35kou (ano je DX!))
    MUI: Co cheš porovnávat, momentálně dva nejlepší a nejlevnější obejektivy široko daleko, Canoňáci tiše záviděj, a zbytek trhu dělá že to nevidí aby nemuseli skřípat zubama, nějaký testy jsou zbytečný, ber to co se ti bude hodit více

    A jsem asi pátej člověk co ti doporučuje oba dva(tři) objektivy, taková shoda tu často nebejvá, osobně bych první bral 35ku, po přepočtu je to záklaďák (52mm e.q.), tak se naučíš komponovat jako za starejch časů, nejlepší škola vyrazit jenom s 35 někam na vejlet. To si člověk pak váží širokáče!
    FOX
    FOX --- ---
    Neprodáváte někdo fisheye pro Nikon DX?
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    jestliže fakta neodpovídají teorii, je třeba je zavrhnout.
    PLAYER
    PLAYER --- ---
    Me ten slon neda spat :)
    Takhle mi vychazi DOF cca stejna, teda pokud jsem to zadal spravne.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MUI: jedno subjektivni porovnani muzes udelat u me na webu: http://photo.rdx.cz/index.php?show=search
    kdyz zadas focal length 35 tak ti to vyjede fotky z 35/1.8 a kdyz 50 tak z 50/1.8 (vetsinou, muze to by taky z 17-50/2.8)
    ADAM
    ADAM --- ---
    50ka na cropu je lepší jedině, pokud chceš fotit vyloženě jenom xicht (pasovka) - to jseš pak v optimální vzdálenosti.

    jinak je na všechno nesrovnatelně lepší 35ka. pokud nebude většina tvé práce jen o těch xichtech, pak fakt ber tu 35ku!
    PLAYER
    PLAYER --- ---
    MUI: jestli to chces fakt hlavne na portret a neni pod tim mysleno foto cele postavy + prostredi, tak bude lepsi 50mm, respektive uplne nejlepsi by byl 85mm/f1.8 G.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUI:
    na slovo "porovnání" mi to tu vyplivlo třeba toto:

    Seven 50mm prime lenses for Nikon F-mount compared by Cary Jordan | Nikon Rumors
    http://nikonrumors.com/2011/11/03/seven-50mm-prime-lenses-for-nikon-f-mount-compared-by-cary-jordan.aspx/
    BASIK
    BASIK --- ---
    MUI: Jo. Delsi ohnisko, vetsi „zoom”.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUI:
    jo proti 35 musis stat od foceneho objektu dale... ale pokud ti jde jen o oblicej tak to takovy rozdil nebude...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MUI: ja jsem si nikkor 50/1.8 poridil uz pred docela dlouhymi lety a porad mi verne slouzi. na portrety je IMHO dobrej, i kdyz kazdej ma asi trochu jinou predstavu o tom co je a neni portret.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MUI: kup si tu 35ku, bo padin se zbavuje každej (hint - jsou k hovnu).
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MUI: kdyz se podivas do historie klubu najdes tam ze rozdil 50/1.4 a 1.8 je velmi malej...a ze na crop je mnohem zajimavejsi 35/1.8 ktera se da pouzit na portrety i FX (i kdyz na to udajne neni)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUI:
    ty duvody jsou takove zvlastni...

    s cim chces srovnavat 50 ci 35? za co to chces menit? za 70-300?

    Pokud kupujes 35 tak bys mela vedet proc chces 35 a ne 50 ci ne nejaky zoom...

    Ja mam setovy 16-85 protoze vyuziju jak 16 tak 85. A pak do mistnosti mam kvuli svetelnosti 35/1,8. 50 bych nechtel na venek mam ten zoom a na vnitrek uz to je moc dlouhe... uz i ta 35 je dost dlouha na siroke zabery... ale zase za 4600 to byla bezkonkurencni cena oproti nejake 24/1,8 treba...
    PEJR
    PEJR --- ---
    HUGGI: ze všech stran tam vidim češství :))))
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MUI: co to je za blabol?
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ano, 35mm/f1.8 je dobre sklo. & za docela slusny peniz.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MUI: protoze tyhle novy skla nejak nikdo neprodava..jsou moc dobry:)
    YNZA
    YNZA --- ---
    trapim to co to jde, a ostri to tam kam to ukazuje. ze se to obcas nechytne to je vec jina a s tim se pocita. takze za me spokojenost
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    YNZA: Spíš naopak, lidi málo hulej a pak neřikaj pravdu, protože když hulíš, tak si nemůžeš dovolit lhát, protože pak to zapomeneš, a nevíš kdy jsi říkal pravdu a kdy ne :D

    Jinak gratuluju k novýmu foťáků, to bylo ale mrcasení než si to vyzkoušel, ať to fotí!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam