• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HERKULESNIKON - klub majitelu a priznivcu nejlepsich fotaku
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    MAJA: Z offiko Nikonu mi poslaly co sehnali ve svete, ale bylo to drahy a nemam vsechny… (1200,- za predni grip na prave ruce a par okolo), ale uz je to vic jak rok…
    MAJA
    MAJA --- ---
    Z mojí odrbané D4 začínají odpadat gumové krytky konektorů - poradíte, kde rozumně splašit náhradní ???
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    XMEDA: tak jsem ho koupil, diky za rady. V utery necham vyvolat dva filmuy a nemuzu se dockat:) Trochu jeste premyslim nad polarizacnim filtrem, nemas nejaky typ jak vybrat? Vyplati se priplatit za drazsi filtry? cenovy rozpeti je dost veliky.
    ISTEVE
    ISTEVE --- ---
    FYI: https://www.nikonusa.com/en/service-and-support/service-advisories/technical-service-advisory-for-users-of-the-nikon-z-8-cameras.html

    Nevim nakolik zavazny to je, nekolik lidi s Z8 mi reklo ze jsou affected podle S/N, ale nemaj zadny problem.
    MAJA
    MAJA --- ---
    Uvažuju o Nikon Z na video - nějaký malý tělo jako Z30 a k tomu by se hodil univerzální zoom typu 16 - xxx .... plánuje Nikon něco takového ??? 18 - 140 mi přijde na cropu málo široký a 16-50/50-250 by sice šlo, ale chtěl bych jeden objektiv ...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    REPLIKANT: 200-500/5.6
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    FORELLI: Lepsi je 100-400, TC2 s 70-200 je krize pokud uz nemuzes vyrezavat a nutne potrebujes detsil, jinak bych sel do 400/4,5
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Zajímá mne to poslední, pro nikon z a TC2, 1,4 mi nedává smysl.
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    FORELLI: Jasne ze jo, se vsema generacema TC a 70-200/2.8. Jaky konkretni generace te zajimavy. A aniz odpovis, tak ma cenu jenom kombinace s TC 1,4 III s 70-200/2.8 VRII a FL.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Máte někdo reálné zkušenosti s telekonvertorem z tc2? Mám rouru 70-200.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KOTILION: To je uplne novej jinej a daleko drazsi Tamron. Hledej 28-75/2.8.
    (Moje je ti na prd, kdyz mas spatny bajonet :))
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    XMEDA:
    Nějak se mi nedaří sehnat Tamron, ani tu Sigmu za normální peníze. Např.:
    Prodám: Tamron 24-70 2.8 G1 Nikon - PALADIX.cz
    https://www.paladix.cz/bazar/inzerat/tamron-24-70-2-8-g1-nikon

    Svoji Sigmu neprodáš?:-D

    OT_:
    Preferuju zoom, výletujeme s dítětem a psem takže nezbývá moc místa na příslušenství a ani čas si v klidu vyměnit objektiv apod.
    OT_
    OT_ --- ---
    KOTILION: Asi chceš spíš zoom, ale já na film jako univerzální kombo, které beru do hor apod. používám 35/2 a 85/1,8.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KOTILION: Nn, mam na Pentax MZ10 Sigmu 24-70/2.8 EX macro. Na film fajna, od F3.5 pekne ostra po plose, na digitalu ji trochu cybi mikrokontrast modernich objektivu. Ale je to fajn siroky. Trochu zvlastni na ni je, ze se na sirokac vysune a na tele zasune.
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    XMEDA: Diky!
    Na zminovany Nikon jsem cetl dobrou recenzi na kenrockwell. Nedařilo se mi ho u nas ale nikde sehnat.
    Ted jsi me ale trochu nahlodnal s tim Tamronem. Nemas s nim nejake zkusenosti? Krome vyrazne lepsi svetelnosti, je to i celkove povedeny sklo?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KOTILION: V tech cenach treba Tamron 28-70/2.8 koupis za 5-6k a je jinde svetelnosti. Podobne o fous vetsi a tezsi Sigmu 24-70/2.8 EX Macro. Pripadne treba https://www.paladix.cz/bazar/inzerat/prodam-nikon-24-85-mm-f-35-45-g . Zalezi co je to "univerzalnejsi".
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    Ahoj,

    prosím o doporučení nějakého univerzálního objektivu, který se hodí pro Nikon F100.
    Cena do 8000,- z druhé ruky.
    Baví mě fotit krajinu, zvířata, rodinu:-)
    Aktuálně používám Nikon 35-70mm f/3.3-4.5 AF
    NIKKOR AF 35-70/3,3-4,5 - bazar | FotoŠkoda
    https://www.fotoskoda.cz/bazar/nikkor-af-35-70-3-3-4-5-960093417/
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    REPLIKANT: Diky!
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    XMEDA: Zkus nikonservis@volny.cz nebo 608 908 901 NEPLECH SOUND Brno (nikon servis pozarucni opravy)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam