• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARALDBanky, bankovnictví, bankovní operace
    NELDE
    NELDE --- ---
    Mimochodem, máte někdo přehled, kde jsou aktuálně nejnižší úroky při hypotéce? Tam těch podmínek bývá ještě více. A co jsem slyšel, tak se banky připravují ty úroky zvýšit.
    NELDE
    NELDE --- ---
    PATRIKCHRZ: Nemáš někde opublikovaný aktuální článek na tohle téma? Přehled účtů/podmínek atd.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NELDE: O to 0,1 % mi nejde. Spíš mi jde o ten limit, nad který se to úročí už jinak. A abych nemusela plnit podmínky, vlastnit pět běžných účtů a sledovat, kde podmínky pro bezplatnost zase změnili. Hotovost nemám žádnou, mám všechno v bance. Na spořicím účtu. Nějakou základní rezervu plus menší úspory k tomu.
    NELDE
    NELDE --- ---
    PATRIKCHRZ: U které národní banky je vlastně Sber registrovaná? Jako ruská banka musí mít někde registraci v EU.
    NELLAS: Počítej s tím, že se to může za ten měsíc změnit (-; Navíc 0,1% z 300 000 je 300 ročně - nevím, jestli se to vyplatí vzhledem k nutnosti zakládat další účty plus s rizikem, že to může být za měsíc jinak. Pokud ale máš hodně hotovosti, tak se asi vyplatí.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    PATRIKCHRZ: Pfff, to vypadá, že budu muset začít dělat kolečka, ach jo. Nebo něco nějak vybrat.. no, mám měsíc o čem přemýšlet. Díky.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    PATRIKCHRZ: Obrat u Sber lze resit beznym koleckem?
    PATRIKCHRZ
    PATRIKCHRZ --- ---
    NELLAS: U Equa poplatek býval, ale byl odpuštěn odborářům (a klientům firmy Agel) a dále těm, co plnili obratová kriteria.
    Nyní tyto podmínky již neplatí a účet je zdarma bez podmínek. Ovšem při plnění obratového kriteria (obrat 10 000 Kč na běžném účtu nebo 3 platby kartou) je vyšší úrok na spořicím účtu HIT. Standardně 1 % do 200 tisíc, při splnění podmínek je 50 % bonus, tedy celkem 1,5 %.

    Vyšší úrok nabízí Sberbank - 1,43 % z max 300 000 Kč bez podmínek, nebo 1,63 % při současném vlastnictví účtu Active nebo Optimal. Ty jsou zdarma při obratu 15 nebo 25 tisíc. Optimal má zdarma výběry ze všech bankomatů v tuzemsku (jako Equa) i v zahraničí (zde chce Equa 9 Kč). Zajímavostí je zabezpečení RSA tokenem, není tak nutné mít mobilní telefon.
    SKORZ
    SKORZ --- ---
    NELDE: u Airbank to jde: "K oběma tarifům nabízíme zdarma až 10 běžných účtů, 3 spořicí účty i vydání a vedení dvou platebních karet."

    u Fio také
    PATEJL_CZ
    PATEJL_CZ --- ---
    DYNK: Přesně tak. Lze pochopit, že už to nechtějí dotovat, ale z hlediska komunikace to nyní bylo velké zklamání. Kdyby alespoň limit snižovali postupně nebo to oznámili delší dobu předem.

    NELLAS: Pokud se spokojíš s horší likviditou, pak určitě dává smysl J&T Clear Deal. Tam limity nejsou, ale doporučoval bych nepřekračovat pojištění vkladů (tedy s rezervou zhruba 2,5M na jedno RČ). Nejlikvidnější je vklad s 3měsíční výpovědní lhůtou, který je aktuálně úročen 1,8% p.a.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NELDE: Tak je ten běžný účet zdarma, nebo je zdarma při splnění obratu?
    Já další kartu nechci/nepotřebuju. Nechci další služby zdarma, které nepotřebuju, jen proto, že jsou zdarma.
    NELDE
    NELDE --- ---
    Plus je k němu zdarma karta s výběry zdarma v ČR. Když už spořák, tak není špatný přidat tyhle služby zdarma.
    NELDE
    NELDE --- ---
    NELLAS: Je zdarma a jestli si dobře pamatuji, tak je třeba k převodům z/na SÚ.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NELDE: Já hledám jen spořicí účet. Běžný další nepotřebuju.
    NELDE
    NELDE --- ---
    KOC256: Zrovna mBank mi tvrdila, že to nejde.
    NELDE
    NELDE --- ---
    NELLAS: Za běžný účet se platí pokud ti nepřijde měsíčně aspoň x tisíc. Funguje to i tak, že to posíláš tam a zpátky. Mám vyzkoušeno.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NELDE:
    tusim ze mBank a ZUNO to umi...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KALHOTKA: To budu muset prozkoumat z hlediska poplatků, mám tam zafixováno, že tam nějaký menší poplatek někde je. Díky za tip.
    NELDE
    NELDE --- ---
    SKORZ: Obvykle nejde na jednu fyzickou osobu = rodné číslo = zařídit více běžných účtů u jedné banky.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SKORZ: To je přesně to, co jsem se snažila říct níže.
    SKORZ
    SKORZ --- ---
    SKORZ: nebo spíš mají. Asi to bude SUMA všeho na účtu.
    SKORZ
    SKORZ --- ---
    KOC256: spořáky jdou tři, ale každý v jiné měně (EUR,USD) a na ty se toto úročení nevztahuje, ale jde udělat víc BÚ, čímž by to ochcat asi šlo, pokud to nemají nějak ošéfovaný, ale myslím, že nemají.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SKORZ:
    nejde v airu zalozit vice sporaku a tam davat po 250? :)
    SKORZ
    SKORZ --- ---
    Mě asi nejvíc sere tento nedodržený slib:
    31.01.2014 od banky
    Novým klientům snižujeme hranici TOP3 garance

    Dobrý den,

    nebojte se, Vás se chystaná změna na spořicím účtu netýká. Jen chceme, abyste o ní věděli.

    Jde o to, že všem novým klientům, kteří k nám přijdou od 1. února 2014, budeme od srpna úročit sazbou TOP3 garance vklady jen do výše 250 000 Kč. Zůstatek nad touto hranicí budeme novým klientům úročit také, ale nižší sazbou. Vás se tato změna ale nijak nedotkne a zůstanou Vám dosavadní podmínky. Co jsme Vám slíbili, to platí.

    Proč to děláme? Za dva a čtvrt roku, co jsme na trhu, si nás vybralo přes 220 000 klientů. Jen minulý rok jsme otevřeli přes 100 000 nových běžných účtů a půjčili klientům přes tři miliardy korun. Kromě toho se zvyšuje i počet nově otevíraných spořicích účtů. Takový zájem nás samozřejmě těší. Do dneška si u nás klienti uložili přes 40 miliard korun a toto číslo je den ode dne vyšší.

    Na druhou stranu, kdyby si lidé u nás ukládali své úspory takovým tempem i nadále, docela obtížně bychom hledali příležitosti, jak je na trhu dobře zhodnotit a vydělat na vysoké úroky, které chceme na spoření dál poskytovat. Proto chceme příliv dalších peněz trochu zpomalit. Od začátku jsme bankou pro lidi, kteří využívají běžné bankovní služby. Proto jsme nastavili hranici TOP3 garance i pro nové klienty tak, aby se do ní pohodlně vešlo 80 % z nich, a to se všemi svými úsporami.

    Pro jistotu znovu opakujeme, že Vás se tato změna nijak nedotkne. Rozhodli jste se pro nás za určitých podmínek a chceme Vám je zachovat i do budoucna. Věříme, že i banku můžete mít rádi, ale jen když plní své sliby. Vaše úspory proto budeme dál úročit jedním ze tří nejvýhodnějších úroků na trhu až do výše 1 milion korun.

    Přejeme Vám pěkný den

    Vaše Air Bank
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KOC256: Nečekal ani nečekala. Jen jsem čekala, že ty limity nechají, jak byly. AB měla někdy úrok 4 %? :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NELLAS:
    uroky se taky meni. Nebo jsi cekal ze ti navzdycky zustanou 4%?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KOC256: A co je na tom fér? Prostě tvrdili, že nechají podmínky takové, jaké byly, když si člověk ten účet zřizoval. A najednou to mění.
    DYNK
    DYNK --- ---
    KOC256: No, ja z nadpisu cekal neco jinyho. Jejich sluzby vyuzivam pomerne casto, ale nepouzivam k tomu kartu. Mne vlastne slavnostne oznamili, ze mi snizujou urok a pokud chci aby to snizeni nebylo tak drasticky, tak si mam objednat platebni kartu a zacit ji pouzivat. Ale chapu, ze jsem asi specialni pripad, ze vetsina lidi k uctu kartu ma a nedela jim tedy problem se prizpusobit. Ja dalsi kartu do penezenky nechci.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DYNK:
    viz NELLAS.

    Tak tedy ten dopis mi přijde fér ne?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DYNK: Jo, to mám stejně. Mám tam jen spořák a tímhle s Airbank končím.. takže hledám novou banku pro svůj spořicí účet. Někdo nějaké doporučení? :)

    KOC256: K tomu průvodnímu dopisu:
    Abychom mohli úrokové sazby zvýšit, sjednotíme pro všechny klienty strop TOP3 garance na 250 000 Kč. Tento strop platí pro nové klienty už od loňského roku. Od 1. září budete mít všichni opět stejné podmínky.
    Tato zpráva může být dobrá i špatná, záleží na tom, kolik peněz na spořicím účtu máte. Jestli na něm máte méně než 580 000 korun a budete platit naší kartou, získáte více než dosud. Pokud na něm máte více, Váš celkový úrok bude o něco nižší.

    Co když ale naší kartou neplatíte? Pak pro Vás samozřejmě dál bude platit TOP3 garance, v září s úrokem 1,1 % do 250 000 Kč a 0,5 % nad tuto částku. Pokud ale začnete platit naší kartou, dostanete bonusové úročení, a to nejen na spořicím, ale i na běžném účtu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Nevim jak to berou (pocitaji) oni... ale asi bych zvolil logiku - ziskat nejaky peniz navic s tim, ze nenaseru vetsinu klientu a jeste to vypada obecne "dobre"...

    Byl k tomu i pruvodni dopis. Ten jsem zatim necetl...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam