• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    ANDREJKA: brambory na loupačku s bylinkovym tvarohem a zeleninovy salát. Do 30 min i se servirovanim, každý si pak loupe sám, nevím, jak je staré dítě...
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MOODYCAT: Já takhle dělám na jedný chalupě "čínu" aneb Číňan by se divil, asi pro 20 lidí. Porek, paprika, cibule na velký kusy, zázvor, sojovka, bílé víno, kuřecí maso. Maso se jen zatáhne na pánvi, pak se přihodí zbytek, v mezidobí se uvaří rýže. Jako, vařím dobře, takže jíst se to dá, ale ta chvála, co za to sklízím, je imho neadekvátní. Pochvala podle mě patří za to, že jsou strávníci rádi, že nemuseli vařit oni:-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    POHODAVOLE: Buran, to je novinka, zapisu si do zivotopisu :).
    ONDRAT: Nevim, proste zdrava rajcatova omacka s cuketou, slaninou a celozrnnejma testovinama, vsichni to desne chvalili, ja osobne to hodnotim jako "beztvare plnidlo".
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    MOODYCAT: Ty tvoje těstoviny se slaninou alá Amatriciana je jedna z absolutně TOP omáček na světě, jak tohle může chutnat jako šrot nechápu TVL!
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MOODYCAT: spis se o jidle vyjadrujes jako buran :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MOODYCAT: Tvl, tady je hodne odpurcu moji snahy pomoct :D.
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    Pokud je touha dělat něco extra a zároveň potřeba výroby svačiny. Doporučuju udělat něco, co to sfoukne najednou. Dám příklad - mám teď v oblibě řeckou kuchyni. Vcelku jednodušše se dají udělat Souvlaki nebo Bifteki, pita chleba a tzatziky, z toho se dá parádně udělat i svačina. Vím, že to může znít složitě, ale není (jasně těstoviny netrumfne nic), jde o to si práci dobře zorganizovat. Jak zmiňuje Moodycat, v troubě se dá ztrestat kdejaká zelenina, k tomu nějaké studené omáčky (no jo třeba tzatziky) a je to.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ANDREJKA: Zalezi, co to pro tebe je “neco extra”, vetsina hodne rychlejch jidel se zdravyma surovinama vetsinou chuna dost plytce a o nicem (mysleno ruzny kuskusy a bulgury s masem a zeleninou apod - ja treba vcera na chate varila testoviny se slaninou, rajcatama a cuketou, zrat ae to dalo a ostatni rikali, ze super, mne to pripomibalo srot pro prasara...)...rovnez muzes ruzny kremovy polivky ze zeleniny podle chuti.
    Pripadne jidla do trouby, tj variace na zapeceny veci (brambory, testoviny, zelenina) - sice to neni za 30 minut, ale vari se to samo.

    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    Co se týká těstovin, tak doporučuju otevřít tu nejpovolanější knihu na světě a to Klasickou italskou kuchyni od Marcelly Hazan. Jsou tam prověřený postupy na super omáčky, který mají svoji logiku/historii/postupy. Není nutný nic vymýšlet, když to v Itálii udělali za nás.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANDREJKA: jinak "recept" na těstoviny na milion způsobů, edice se smetanou, jsem onehdá rozepisovala kamarádce :-)

    na oleji zpěnit cibuli, přidat slaninu na kostičky, když se vyškvaří, zalít půl kelímkem smetany a nechat zhoustnout, osolit opepřit podle chuti.
    nebo místo slaniny houby, nebo klidně obojí, případně houby zalít bílým vínem a odvařit, pak smetanu...
    nebo místo slaniny šunku/dobrý měkký salám a pak hrášek mražený a smetanu.
    a nebo na tu cibuli kuřecí maso a smetanu (velmi dobré je ještě podusit cca 3 minuty rozpůlená třešňová rajčata a přidat 3 lžíce pesta)
    případně cibuli vynechat a kuřecí maso a kari a hrášek a smetanu

    těstoviny jsou moje záchrana, když fakt nevím, co by.
    a když ale opravdu nevím, nestíhám a nemám náladu, tak LIDL (a určitě i jiné obchody) má dobré hotové rajčatové omáčky, u nás vede toskánská (jen to chce zkontrolovat složení - v jedné z nich jsou chilli vločky a to minimálně na naše děti je moc ostré).
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANDREJKA: a který z těch dvou? :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    ANDREJKA: musi kazdy den byt neco "extra"?
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    ANDREJKA: Na svačiny ráda dělám vajíčkové muffiny. Dá se do nich nacpat cokoliv a klidně vydrží ten půl den mimo lednici.

    Recept např. tady https://fitrecepty.info/recepty/podle-kategorie/snidane-a-svaciny/vajickove-muffiny-588/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KURE: taková jednoduší varianta rillettes
    KURE
    KURE --- ---
    MONROE: Co je veprovka?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MONROE: plec, bucek, jen bych teda sla asi po zrovna kusu, co je v akci..
    SWIST
    SWIST --- ---
    Ještě mě napadlo.. Koukni na věci kde je odpalované těsto, tam se snad taky používalo sádlo.
    SWIST
    SWIST --- ---
    RAINBOF: já teď budu ze sádla zkoušet dělat mýdlo.. Nakoupeno na to mám, ale tip jak ho zpracovat..
    Popřípadě upéct kachnu, to vždycky třeba tak 0,5kg sádla vezme..
    PETATA
    PETATA --- ---
    ANDREJKA: topinková pomazánka

    Topinková bomba | Apetitonline.cz
    https://www.apetitonline.cz/recepty/8376-topinkova-bomba.html

    Roman Vaněk má výborný cuketový koláč (už jsem ho sem možná dávala)

    a babička dělá dráteník

    Cuketový dráteník recept - Labužník.cz
    https://www.labuznik.cz/recept/cuketovy-dratenik/
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SARAJ: od té doby, co jsem začala kupovat smažený hrášek do polévky (já vím, já vím, ale...), tak můžu ukrémovat naprosto jakoukoli zeleninu (dneska byl krém z mražené směsi mrkev-brokolice-květák) a vždycky budu mít úspěch :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam