• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    B3TL
    B3TL --- ---
    ALEXIS: 1.d > vem prso, na plocho rozdel na 2x tenky prsni platky, osolit, opeprit, dat koreni (paprika, chilly, bylinky, atd..., lzice oleje (dle mnozstvi), promichat, prikrejt potr. folii, nechat pres noc v lednici > 2.d rozklepni vejce vymachej rizek > hod to do mouky (muze byt taky nejak ochucena) a alespon 1x zopakuj. Vem velkou panev nalej na prst olej a smazit do zlatova (pokud opravdu nesmazis tak zacni ;) )
    Kureci maso NENAKLEPAVAT!
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ALEXIS: Používala bych stehenní partie kuřete, neb jsou tučnější a líp udělaj tu šťavnatou strukturu a... restování je u tebe taky smažení?
    Ještě mě napadá recept, kterýmu muž říká "kuře na talířku". Je to v podstatě Kellerovo kuře, ale jednodušší. Vezmeš celý kuře, nebo jen čtvrtky, řádně osolíš a dáš na ohnivzdorném nádobí do hodně rozpálený trouby (aspoň 200°C) na hodinku, dokud to nevoní a kůžička není zlatá a svrasklá. Kůžičku sníš, divíš se, že ti takovou dobrotu někdo nechá a mládě sbaští holý maso (ono se jakoby smaží v tý troubě ve vlastním sádle). Vydrží to v pohodě i dva tři dny, a pečený kuřecí má spoustu uplatnění.
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    Prosím vás, mládě chce jíst "nahé kuře", ale aby chutnalo co nejvíc jako řízek. Nějaký nápad jak to udělat?
    A neříkejte mi, že osmažit a oloupat, doma nesmažím, nemám friťák a v rendlíku na plotně je to oser.
    MONROE
    MONROE --- ---
    JAJITA: Potrebuji to natrenovat! :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    omáčky jednoduchý, rozmixuješ a zaliješ neutrálním oleje a nebo takovým co se ti do toh ohodí chuťově a necháš to týden na lince. Až to bude kyselé, tak ho zamícháš dovnitř a necháš v lednici.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: Na kvas si netroufam. Ale zkusim ten prvni postup. Diky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: z části udělej meruňkvou hořčici.

    Rozmixovat meruńky, namlej hořčičné semínko (směs žlutého a černého) tak moc na hrubo jak moc hladkou hořčici chceš. Smíchat s meruňkovou kaší, osolit, okyseli octem dosladit. Pokud to chceš jemné, tak mícht hořčičné seminko do svařené sladkoslanokoyselé meřuňkové kaše, pokud chceš pikatnní necháš nejdřív rozležet semínko v kaši přes noc se solí a pak buď dokyseláš a nebo dokyselíš a svaříš

    A nebo tam nebudeš dávat ocet a cukr, ale necháš to zkvasit.
    MIST
    MIST --- ---
    TUILE: samo, ze cerstvy jsou nejlepsi. Ale pokacet stromy je skoda a z 5 stromu urodu proste nesnim :D
    TUILE
    TUILE --- ---
    MIST: ja uz mam takhle merunky v mrazaku dva roky.
    umim to snist bud cerstvy a nebo vubec.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: tak pak jim je odvez :-D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: Skvely marmelady delaj rodice, tze to ani nebudu zkouset:))
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    marmeladu. udelej marmeladu, lepsi nez merunkova neni :-) blby je, ze pak. budes fakt muset delat koblihy :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KASUMI: normálně je mrazím vcelku do koláčů, problémy jsem neměla
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KASUMI: meruňky, cukr, citronová/limetková šťáva, rozmixovat a zmrazit.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KASUMI:
    Myslí asi rozňahňat s cukrem a dát do krabiček na mrazák.
    Jdu si vyndat jahodovou:-)
    Jinak teda ty vypeckované půlky na mrazák. Pak nenechávat před použitím rozmrazit, to nezabalíš do těsta.
    MIST
    MIST --- ---
    KASUMI: nebude....to zkus z trosky a uvidis. Mrazim je kazdorocne, mame na zahrade 5 stromu, takze kdyz se urodi, tak je plny mrazak. Jen kdyz je umyjes, tak je osusit a po rozriznuti a vypeckovani nechat na stole hodinku dve zaschnout. Pak se v pytliku neslepi.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Asi zkusim i sirup
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Hmm, tata rika, ze zmrazenim vcelku z nich bude blato a je lepsi udelat rovnou pyre.. ale par kousku zamrazit takhle muzu

    Toomix: co presne myslis?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    MIST: Přidávám se k popsanému. Dělala jsem to včera narychlo, aby pár kilo nepřišlo nazmar, šlo to jednoduše a rychle.

    MIST
    MIST --- ---
    KASUMI: ja vzdy merunky vypeckuju, rozriznute na pulky v pytliku zmrazim. Spotrebuje se to pak v zime na ovocne knedliky, kolac, cobbler.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KASUMI: dřeň!!!!!!!!!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Mam pet kilo merunek. Co s tim? Nevite nekdompls? Zavarovat do sklenic neni option

    Premyslim, ze udelam pyre a to zamrazim
    Na stavu
    Any ideas?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam