• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    MIZPULYN
    MIZPULYN --- ---
    JO a taky orientacni cenu za 1 hod - 150kc? 400kc? 1000kc ?
    MIZPULYN
    MIZPULYN --- ---
    praha
    MIZPULYN
    MIZPULYN --- ---
    diky za podporu

    a nevite nekdo o nejakem "kurzu pro hudebni analfabety"
    KONTRAPHUNKA
    KONTRAPHUNKA --- ---
    MIZPULYN: rozhodně nepropás, stačí si najít dobého učitele. já jsem třeba ještě před půl rokem taky nevěděl o notách ani ň, a po pár hodinách myslím že už se v základních věcech trochu vyznám
    MIZPULYN
    MIZPULYN --- ---
    myslite ze kdyz v 25 neumim noty a nikdy jsem na nic nehral ale strasne se libi klavirni zvuk i to dotyk proste bych strasne chtel hrat na klavir... lze nekde zacit chodit na kurzy pro hudebni analfabety nebo jsem uz propas cas...
    MISERY
    MISERY --- ---
    DARK_SAVANT: Mozna kdybys rekl, kolik maximalne jsi ochotnej do toho vrazit a co od toho ocekavas, tak by se dalo poradit lepe :-P
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    MISERY: myslel jsem to spis tak, ze bych nerad dal dvacet tisic za klavesy a potom se dozvedel, ze o tridu lepsi stoji vic o nejakou relativne malou castku.

    Ale dekuji za reakci, sice jsem cekal neco jineho, ale zkusim se podivat jeste jinde.
    MISERY
    MISERY --- ---
    DARK_SAVANT: celkem dost penez? me to prijde tak akorat na samohrajku :-) A nebo zajdi do intersparu a tam maj casio za tri a pul tisice....protoze radit s klavesama do deseti tisic (nebo kolik za to chces maximalne dat) nema moc cenu, to bude vsechno stejny, respektive minimalni rozdily....
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    Ahoj,

    mohli byste mi prosim nekdo doporucit nejake klavesy? Rad bych se zacal (opet) ucit hrat na "klavir", ale bohuzel uz k zadnemu nemam pristup a bydlim v podnajmu a celkem si nedokazu predstavit, ze bych si tam poridil neco velkeho. Staci mi jen postrceni..

    Koukal jsem se sam, co se nabizi, ale nejsem z toho moc chytry, nasel jsem spoustu "master keyboardu", ktere jsou sice docela levne, ale zase to nejspis "nebude samo hrat" (nasel jsem modul, ktery z toho udela klavir, ale stal docela dost - to bych si snad uz koupil "normalny klavesy")..

    Libilo by se mi treba neco takoveho: http://www.muziker.cz/default.aspx?Yamaha-DGX520&nid=20016&nparams=kod_id;7323 , ale chteji za to celkem dost penez, tak bych rad vedel, jak na tom jsou podobne vyrobky v pomeru "cena/vykon", proste nejake dojmy, jak moc je to rozdilne od normalniho klaviru, na co si dat pozor a podobne..
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Když už jsme u těch not... hraje tu někdo Cavatinu? Jak hrajete doprovod? Dělíte ho mezi levou a pravou či jak?
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    ELLIE: :-))) Já se takhle učím zpívat. Jak nemám možnost to minimálně 5x odposlouchat, jsem bez šance. Noty pak používám jen jako vodítko.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Dnes přijel pán s brašnou a naladil mi miláčka. To je zvuk... )
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    PAKOK: No dneska to uz vim ;) Ja zas umim hrat podle odposlechu... vlastne noty ani nepotrebuju... takze tak :)) Ale obcas je skutecne vtipne noty lustit.
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    ELLIE: Nelam si tím hlavu. Já myslím že je mnohlem lepší, mít úžasný projev a nedokázat to zahrát hned z voleje, než obráceně (zahrát to hned, ale i po vypilování to mít nezajímavé)
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    MISERY: Mne se ta trpelivost vzdycky vyplatila. Ale tebe to holt musi bavit... Ach jo :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    tak galantni jelen se z kanclu ani nehnul...tak jsem to vytiskla nakamuflovane spolu s postovnima archama :DDDD Tak haha a mam je tu v ruce...muhehe...uz se tesim domu....mam tu sice v praci ve skrini schovanej keyboard, ale to nema vsechny oktavy, takze by mi to bylo k prdu...
    MISERY
    MISERY --- ---
    Me nikdy poradne nebavilo cvicit levou ruku....jednak nemam rada basovej klic....a pak, kdyz tam nebyla melodie, tak se mi to nelibilo....ale kdyz to bylo neco neznamyho, tak mi to tak nevadilo, blby je, kdyz je to znamy a ty chces hrat tu melodii, protoze se ti libi a ta leva ruka sama o sobe je strasne nudna :DDD
    Uz je to pekne dlouho, co jsem necvicila neco takovyho....ale treba jak tvrdi
    M_O_N_A_L_I_S, ze kdyz pisnicku znam a mam k tomu vztah....treba k Rhapsody in Blue mam velice krasny vztah, noty mam taky, ale nedam to....dam jenom kousky...nektery pasaze jsou pro mne technicky neproveditelne :-) Bugatti Step to samy v blede modrym... :(
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    M_O_N_A_L_I_S: Ja vetsinu veci taky cvicim najednou, ale proste... fakt neumim cist noty, takze nejdriv jen utrpne lustim a lustim... :) Je fakt, ze u tyhle skladby ale ta prava fakt jde :)

    Hm, vzpomnela jsem si na to, jak ze me silel ucitel na ZUSce... rikaval, jak mam uzasny projev, ci prednes, ci jak se tomu nadavalo, jak o mne cela skola vi, ale jak strasne je, ze neumim hrat z listu! Pripadala jsem si menecenna. Neumim to dodnes...
    M_O_N_A_L_I_S
    M_O_N_A_L_I_S --- ---
    MISERY:
    ja si myslim ze to urcite zvladnes :-) nie je vobec dolezite ktory je to rocnik (to ani neviem ci sa to nejako skatulkuje), aj tak je vyber skladby vzdy velmi individualny podla schopnosti, dispozicii (ja mozem urcite zabudnut napr. na skladby, ktore vyzaduju velky rozsah - teda pokial to nechcem nejako oklamat - jednoducho nemam take rozpatie prstov), ale napr. aj vztahu k danemu autorovi, obdobiu... a pokial sa Ti ta skladba velmi paci a mas velku volu ju nacvicit, tak potom je vsetko na tej najlepsej ceste :-)

    co sa tyka toho citania - ak poznas tu skladbu - co predpokladam, ze ano, kedze si zhanala noty - tak vies, ze hlavna tema sa tam s jemnymi odtienkami asi 4x zopakuje, a doprovod lavej ruky ostava myslim nezmeneny, takze o to lahsie by potom cele citanie malo ist
    inak suhlas s ELLIE, ze je dobre cvicit po kuskoch, akurat v tomto pripade by som to ja osobne cvicila spolu, vtedy si to skor uvedomis preco je v doprovode lavej ruky prave ten-ktory rozlozeny akord - proste to do seba "zapada" (ja si niekedy pomaham tak, ze rozlozene akordy pri cviceni hram spolu, aby sa mi nejako "zafixovala" ta harmonia; v pripade tejto skladby su to vzdy zoskupenia 3 osminiek v lavej ruke)

    dost teoretizovania, prajem prijemne cvicenie a najma radost z hry, vsak o tu nam vsetkym ide, ze? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam