• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    FIFI
    FIFI --- ---
    ZOFI: já Ti nevím. Z té Nové klavírní školy hráli loni třeba i čtvrťáci.. Nevím, nám prostě vždycky pedagog řekl, které noty si máme přinést, koupit.. Dcera hraje na flénu od 4 let, teď je jí 7,5. Klavír si přidala, když jí bylo 6 let. Paní učitelka říká, že je vidět, že s notama na tom je dcera dobře, právě i kvůli tomu, že se učí na tu flétnu už tolik let.
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    FIFI: děkuji,
    je to i pro takového pokročilejšího muzikanta, kterej je ale začátečník na klavír?
    NEELLA
    NEELLA --- ---
    ZOFI: to by mu meli urcite doporucit nejaky noty ucitele ze zus, tim ze jsem mela ruskou ucitelku na piano, tak ta mela ruzne noty na ruzne obtiznosti, zacinali jsme samozrejme od nejjednodusich veci a postupne pridavali, zalezi na uciteli jakou formou tu vyuku pojme... me pani ucetelka kopirovala sve noty...
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    NIMUI: můj téměř 11 letý syn začne od září hrát v ZUŠ na elektrické piáno, už nyní hrajE 5 LET NA ZOBCOVOU FLÉTNU, 3 NAKLASICKOU KYTARU, ROK V SOUBORU DECH. NÁSTROJŮ, 4 ROKY NAVŠTĚVUJE POVINNOU HUDEBNÍ NAUKU.... PROSÍM, MŮŽEŠ MĚ PORADIT, Z ČEHO JAKÉ UČEBNICE, MÁ HRÁT?
    Jde o to, že na klavír bude začátečník, ale noty, rytmus atd umí....takže bude potřebovatněco "rychlejšího"... už ted si tam o přestávce brnká docela těžké kousky...samozřejmě se spoustou chyb...

    Jsou li tu i jiní učitelé, poradte...
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    MISERY: j, maji hezke melodie, sak rikam, ze se tam da vybrat. Ale je problem treba to, ze vlastne dva roky hraje clovek jenom v houslovem klici a v C dur... :-/ pak je problem k tomu pridat neco dlasiho. Taky jsem jeste zacinala podle tehle skoly. Ted, jako ucitel, proste vidim jine veci, nez ze se to hraje dobre, protoze tam nic noveho neni :)


    FIFI: j, hraje se z ni ted hodne, je fajn ji kombinovat, materialu je te uz dostatek. Jenom mi prijde lito, ze prave ty povedene ceske skoly (treba jeste Klavirni prvouka a jine) stavi na znalosti lidovych pisnicek. A moji zaci neznaji ani Cerne oci nebo Vyletela hlubicka...
    INIKURO
    INIKURO --- ---
    DRACONIK: to přijde :D
    ale akordy jsou podle mě na doprovod třeba základ
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    INIKURO: akordy se uz ucim, jen ty prstoklady jsou ponekud narocnejsi:)
    INIKURO
    INIKURO --- ---
    DRACONIK: buď by to chtělo noty, nebo jestli chceš jen brnkat, tak se třebas naučit postavení akordů, abys mohl někomu hrát doprovod.
    MISERY
    MISERY --- ---
    No dobre, je fakt, ze jsem ze skoly pryc uz nejaky ten rok a zacinala jsem se ucit na klavir jeste za totality :D Ale co si pamatuju, tak se me tenkrat jako diteti strasne libily ty cviceni, mely moc hezke melodie (alespon pro mne) a stale maji, nektere si pamatuju dodnes :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    NIMUI: Zrovna z Nové klavírní školy (tedy z 1. dílu) hraje moje dcera, je jí 7 let :-)
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    MISERY: tak tuhle klavirni skolu u bych teda zasadne nedoporucovala. Da se z ni vybrat kde jaka skladbicka, ale jinak je ta ucebnice vicemene zmrvena. Je tam i zdeformovane postaveni ruky, vybrakovana uzasna skola krause a stepanove. A metodicky taky nic moc... zastarale. existuji mnohem lepsi. Např. Nová klavírní škola (třetí díl se ale moc nepovedl). A vůbec, tady:
    http://www.noty-distribuce.cz/2klavir.html
    NEELLA
    NEELLA --- ---
    DRACONIK: sice jsem podle teto ucebnice neucila noty, ale souhlasim s misery ze ty noty by ses mel naucit... neni to zas tak tezky, ale je pravda ze si ani nepamatuju jak je to dlouho, jaky to bylo se ucit noty...

    potrebovala bych, jestli neznate nekoho kdo uci skladat elektronicky veci na klavesy, popr. nekoho kdo uci improvizaci a taky treba ktery klavesy byste doporucili. diky
    MISERY
    MISERY --- ---
    DRACONIK: asi bych doporucila zacit se ucit noty a asi bych doporucila tuto ucebnici http://www.ama.cz/p672-klavirni-skola-pro-zacatecniky-bgs/ zacinali jsme s ni vsichni :-)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Zdarek, tak jsem si v patek od brasky pujcil klavesy, ze se pokusim neco malo naucit. Jsem totalni samouk, a zatim se ucim jen dle youtube. Muzete mi poradit nejaky webovky, kde bych se mohl neco naucit? Podotykam, ze noty takrka neznam:) Takze kdyby to bylo neco pro uplny dreva, budu jen rad...:)
    GIO
    GIO --- ---
    NEELLA: jeste jednou dekuji a pisu si.)
    NEELLA
    NEELLA --- ---
    GIO: nam ladic poradil poklepat klicem na koliky, jestli sou dreveny tak to poznas podle zvuku i pancer ci polopancer, my sme narazili na polopancer a jde naladit, taky za odvoz, akorat trochu praskla deska nad pedalama, a jeste pri stehovani nam stehovaci urvali kolecko, ale da se furt po x letech naladit, je to piano po druhy svetovy valce, jsem rada ze sem mela tu moznost se ucit kdysi na piano a ne na elekticky piano
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    MISERY: To na chalupe neni kridlo! To je sici stroj, na ktery se da zahrat melodie! ;))) (ale jinak ho mam velmi rada)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    PAKOK: vždycky to může skončit takto: http://youtube.com/watch?v=ISIPq-LtvJI
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    MISERY: Kerýho budeš mít problém se pak zbavit :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam