• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    UNREALONE: Zvaž, zda chceš hrát na klavír nebo na klávesy - doporučila bych to druhé.... je v tom dost rozdíl, i ve výuce, pokud by došlo na shánění učitele... Je lepší pracovat prostě s tím nástrojem, který skutečně máš. Ale úplnou klaviaturu bych doporučovala určitě :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    CORNELA: kamarád měl "stage piano" a to mi připadalo už dost "normální"

    ...uvažoval jsem jestli nezkusit jen midi klaviaturu, ale s tím se pak člověk zas nevyblbne bez počítače nebo syntezátor protože ty zas umí loudit fajn zvuky, ale na naučení bude možná lepší něco "normálního"
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Ahoj už delší dobu přemýšlím o tom že bych se začal učit na klávesy / piáno. Chvíli jsem měl půjčený keyboard od bráchy, ale nemám základy a tak to k ničemu moc nebylo.
    Myslíte že má smysl se učit z nějaké knížky "škola hry na..." nebo bude lepší učitel / kurz?
    Taky mě napadlo - když už bych se chtěl učit, tak by to asi chtělo vlastní klávesy a cvičit...jak moc je důležitá třeba délka klaviatury? díky
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    MISERY: asi momentalni stav mysli - nevim proc, ale ten vyraz 'akordove znacky' jsem proste dlouho neslysel :)
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    KRTINKA: Diky, akorat sem si ji ted objednala k vanocum .)
    zatim sem nasla tuhle stranku http://www.keyboard.wz.cz/ tak snad to aspon vyuziju do ty doby :)
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    MISERY: akoradové bohuzel značky neznám

    SHILENEC: no já sem rok chodila na klavir do krouzku ale jediny co sme delali tak bylo, ze mi psala nad noty cislice podle prstu, coz mi prijde u tezsich skladeb dost neefektivni. Nejaky noty mam ale akorady tam vysvetleny nejsou jen asi milion etud. Zkusim se podivat po tech pro ZUS. .)
    MISERY
    MISERY --- ---
    SHILENEC: Nevím, co je divného na pojmu "akordové značky"?
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    MISERY: jako treba zakaz vjezdu? :) Nebo S/T/D ci oznaceni akordu jako na kytare?

    sorry, nedalo mi to :)

    SKAL3NA: Asi bych doporucil sehnat nekde noty pro ZUS, kde bude vysvetlenej princip tonika, dominanta, subdominanta. s tim u beznych pisnicek obstojis, a ty akordy se naucit v zakladnich # durovych a molovych stupnicich, staci do 4# (pripadne i do 4b).
    MISERY
    MISERY --- ---
    SKAL3NA: Umis akordovy znacky?
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    Ahoj, chtela sem se zeptat umim hrat pravou rukou a umím noty ale bohuzel mi chybi vsechny zaklady ke klavíru a tak sem se chtela zeptat jestli není nejaka stranka kde by byli akorady které by se dali hrát k běžným písnickám. Zadnou sem nenasla :(
    P_M
    P_M --- ---
    Zdravím, nemá někdo náhodou noty Bagatelles od Jaroslava Ježka? :)
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    Petice proti přerušení činnosti a likvidaci souboru Janáčkovy opery
    http://zachrante-operu.cz/
    SHIVASANTI
    SHIVASANTI --- ---
    Zdravim, nemel byste prosim nekdo k dispozici noty pro klavir na Jose Gonzalez - Heartbeats? Predem diky moc:)
    LOITUMA
    LOITUMA --- ---
    NIMUI: Přesně tak .) Ach ti Pražáci...
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    LOITUMA: Všichni, kdo toto píší, jsou pražáci... viz poslední příspěvek - brňáci si nějak uvědomují, že je třeba napsat, KDE toho učitele hledají :D
    ROOCZA
    ROOCZA --- ---
    zdravím,
    našel by se někdo z Brna, kdo by byl ochotnej si vzít pod křídlo jedno dřevo? :)
    JIKE
    JIKE --- ---
    uplně se to sem asi nehodí, i když to byla původně klavírní záležitost, nakonec se to muselo remixtnout

    sežerte mě :D doba skladby, doba 2unlimited :-)))

    JIKE MOGATTO - Mikuláš remix - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=2koonuOU8zE
    LOITUMA
    LOITUMA --- ---
    Prosím o nějakej tip na učitele klavíru. Nejsem úplná začátečnice, kdysi na ZŠ jsem hrála 5 let, takyže nějaký základy tam jsou. Teď jsem se k tomu po letech vrátila, oprašuju starý noty, ale cejtím, že bych potřebovala nějaký vedení. Někoho, ke komu bych mohla aspoň jednou týdně docházet. Budu ráda za doporučení, díky.
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    CORNELA: Je to přesně ono, jenom tomu udělali barevnější přebal :D také jsem podle toho začínala...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam