• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    ROOCZA
    ROOCZA --- ---
    zdravím,
    našel by se někdo z Brna, kdo by byl ochotnej si vzít pod křídlo jedno dřevo? :)
    JIKE
    JIKE --- ---
    uplně se to sem asi nehodí, i když to byla původně klavírní záležitost, nakonec se to muselo remixtnout

    sežerte mě :D doba skladby, doba 2unlimited :-)))

    JIKE MOGATTO - Mikuláš remix - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=2koonuOU8zE
    LOITUMA
    LOITUMA --- ---
    Prosím o nějakej tip na učitele klavíru. Nejsem úplná začátečnice, kdysi na ZŠ jsem hrála 5 let, takyže nějaký základy tam jsou. Teď jsem se k tomu po letech vrátila, oprašuju starý noty, ale cejtím, že bych potřebovala nějaký vedení. Někoho, ke komu bych mohla aspoň jednou týdně docházet. Budu ráda za doporučení, díky.
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    CORNELA: Je to přesně ono, jenom tomu udělali barevnější přebal :D také jsem podle toho začínala...
    JIKE
    JIKE --- ---
    ALLEYCAT
    ALLEYCAT --- ---
    Ahoj,
    chtela bych se zeptat jestli se tu nekdo nezabyva hrou na klavesy, pripadne jestli nevite na koho se obratit:
    Mam nejakou muziku, je to tvrdi kalibr:) A chtela bych ji zkusit oklavesovat.
    Ovsem na klavesy jako takovy jsem nikdy nehrala, mam zaklad jen z piana.
    Potrebovala bych neci pomoc, nekoho kdo by mi poradil jak na to a zhodnotil, jestli v mym pripade vubec ma smysl se do neceho takovyho poustet. Tomu cloveku samozrejme straveny cas uhradim, stejne jako jakykoli jiny doucovani a pod.
    Diky moc
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    KRTINKA: BGS má opravdu nevýhodu hlavně v pozdním zavedení basového klíče - stále potkávám žáky, kteří s ní tři i víc let hráli a mají fakt problém... i držení ruky a úhozy jsou docela problém.
    Já učím podle věku z Klavírní školičky a/či Evropské klavírní školy, ale i z Nové klavírní školy, ale spíš hodně kombinuji - mám kopie několika zahraničních škol i jednoautorových sbírek. To, co mají všichni moji žáci, jsou jen Alba etud a potom vše indviduálně. Jako "prstovky" mi dobře ve všech stupních vyspělosti i věku fungují A Dozen a Day, což jsou krátká cvičení vždy zaměřená na jeden technický problém, která se transponují... Pro starší žáky, kteří mají problém se čtením not mi zase dobře funguje jako doplněk Klavírní prvouka... ale jak říkám, spíš kombinuji...
    TONY9
    TONY9 --- ---
    PROTEKTIK: No já jsem sice spíš houslista. Pravda je , že se ve volných chvílích skladbou taky zabývám. Chci ti jen říct, že IMHO má ta skladba hlavu a patu, tak pokračuj.
    PROTEKTIK
    PROTEKTIK --- ---
    zdravim,
    snad nebude OT jedna amatérská pianová skladba, hraný je to bohužel ze sekvenceru, hraju na klávesy chvili, nedal bych to ručně;)
    http://www.flowtekk23mhz.webz.cz/homoklada_2.mp3
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    NIMUI: Aha, to jsem si nevsiml :( No, ja na tom zacinal, ale mas pravdu, s ucitelem a od malicka..
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    NIMUI: presne to jsem chtela poznamenat. BGS rovna se Bohmova, Grunfeldova, Sarauer.

    Není to pro mě :)
    A ano, kombinuji, BGS doporucuji spis dospelakum, kteri chteji hodne nastudovat sami doma, tak aby měli vodítko.

    Jinak díky!
    A otázka, která se nabízí, podle které klavírní literatury učíte?
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    SHILENEC: Sarauer je prave ta BGS.... to fakt nedoporucuji z duvodu, ktere jsem napsala. Supluje ji Nova klavirni skola, rozhodne lepe vyvedena... Ale jako ucitel stejne rikam, ze je lepsi veci kombinovat.
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    KRTINKA: Tu BGS nedoporučuji... pokud k tomu není potřebně vzdělaný učitel, tak z této školy je fajn jen pár skladeb a závěrečné čtyrřučky. Výklad techniky hry je ale překroucená jinak geniální příručka Kurzova... Ale bohužel, i fotky jsou zavádějící. Také kritika toho, že se zde jede velmi dlouho pouze s houslovým klíčem v obou rukách, je oprávněná, je to zbytečné podceňování žáků a přibírat po téměř třech letech basový klíč je větší problém, než s ním počítat od prvního roku...
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    ahoj klavíristi,
    scháním dvě učebnice pro začátečníky:

    Novou klavírní školu
    Nová klavírní škola 1 - Z.Janžurová, M. Borová | noty na klavír, na kytaru, písničky, akordy, zpěvníky, pesničky
    http://www.enoty.eu/nova-klavirni-skola-1-zjanzurova-m-borova-2880

    a Klavírní školu pro začátečníky
    Klavírní škola pro začátečníky - BGS | nakladatelství | Hudební Dům - Hudební nástroje
    http://www.hudebni-dum.cz/good.php?goodId:700%7CKlavirni-skola-pro-zacatecniky

    Nenajdete někdo doma?
    Odkoupím.

    díky a ať to hraje :)
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    REPLIKANT: Tak vtomto případě, můžeš zkusit antistatický hadr.
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    Lehce vodou navlhčeným hadrem.
    MANCINI
    MANCINI --- ---
    Ahoj, cim cistite cerny lak na klavirech? Vsechno, co jsem doma zkousel mi na tom nechava takovy hnusny smouhy ... idealne chci neco antistatickyho
    dik
    JANIS
    JANIS --- ---
    Ahoj, prosim neznate nekoho, kdo rozumi harmoniu? Mela bych zajem o jedno rozbite, ale potrebovala bych, aby nekdo posoudil, v jak moc spatnem stavu je... kolik by stala oprava atd. Dekuju moc.
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    KOUMAK: Tak je to paráda, to bez řečí. Ať slouží a hlavně hraje! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam