• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici


    Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňování



    Pokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
    Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
    rozbalit záhlaví
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    VITI: Jako učitel stojím za kolegyní - návyky pro úhoz a tónotvorbu se týkají už těch ovčáků... Klavír není jen mačkání kláves, jak bohužel většina lidí vnímá. Naopak rozvíjí obrovský cit pro barvu zvuku, citlivou motoriku a vztah pohybu a kvality a charakteru tónu... A překvapivě toto vnímají už i pětiletá mrňata.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    VITI: taky jsme kupovali "dobrý" nástroj pro šestileté dítě....a neboj, ono to brnkání jedním prstem dlouho nevydrží...dneska po necelém roce hraní už hraje s přehledem oběma rukama a všema prstama :-) ale naše dcera to sama chtěla
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    VITI: když to budu brát podle sebe....
    kdyby mě rodiče k určitým věcem v dětství nenutili /napři hra na klavír/ tak toho dneska moc neumím a sem jim za to vděčná...takových dětí, který projeví o něco velký zájem a nejsou přelétavý je málo... za mě kup klavír...viz
    DADULKA:
    VITI
    VITI --- ---
    ahoj, mam dotaz:
    dcera 5let, hudebne se mi zda ok ;-) chodi do sborecku, porad si zpiva, zda se mi ze to 'slysi', bavi ji to .... pristi rok asi zacne chodit na fletnu, ale ted by chtela piano (je naockovana od babicky, kde si vzdycky hrajou).
    Ptal sem se v hudebce, pi ucitelka se mi snazila vysvetlit, ze nema smysl kupovat neco levnejsiho na zacatek, ze se musi hned koupit kvalitni stroj, jinak si deti kazi cit ... co vy na to ? Mne to prije ujety, v 5-ti letech si bude maximalne brnkat ovcaky jednim prstem a kdo vi zda ji to bude bavit ... Nejde koupit nejaky stroj pro takovyhle deti, spis na zabavu nez nejaky tvrdy cviceni ... proste jen aby se videlo zda bude vubec zajem.
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    MEDVED007: jo to chápu...koukala sem a radši si taky připlatim a budu mít jistotu...než si koupit něco zničenýho apod...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    DADULKA: byl nám doporučený ze ZUŠ i od známých, kteří hrají.....zkoušela jsem ho koupit z druhé ruky,ale nabídka byla zrovna nevalná resp. kdo ho prodával tak s natolik malou slevou, že mi přišlo zbytečné se otravovat se stěhováním a mít ho bez záruky....ale třeba budeš mít kliku
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    MEDVED007: :-) jdu šetřit :-)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    DADULKA: ten první máme doma, hraje na něj dcera a já a je to OK.
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    NIMUI: jasně...dík moc ;-)
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    DADULKA: Já bych levnější nekupovala. Tady je jakási záruka podobného úhozu a slušné dynamické škály. Ideální je zajít do nějaké kamenné prodejny a na nástroj si zkusmo sáhnout. Ale já také tenkrát nakupovala víceméně naslepo...
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    NIMUI:
    oki ...dík!....takže stačí ten levnější.....do levnějších se asi pouštět nemám co?
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    DADULKA: Oboje uváděné jsou zcela v pohodě a pro uváděné potřeby dostačující :-) Esteticky je fajn ta zadní deska, funkci u digi piana nemá ale jinak žádnou. To druhé s rovnou zaklopenou horní deskou bude jenom vhodnější jako případný odkládací stolek :-)))) Ne, bez legrace, myslím, že jsem měla tu čest s tím prvním typem a fakt je to ok volba.
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    můžu poprosit o názor :-)...
    hrála sem přes 10 let...klavír co sem měla byl tak rozvrzanej, že už nešel ani naladit...a tudíš sem tak 6 let nehrála...ráda bych si něco pořídila a vrátila se k tomu...ale nikdy sem poctivě netrénovala...proto se mi nechci utrácet horentní sumy a něco obyčejnějšího mi určitě stačí...

    co říkate na tydle...případně jesi někdo můžete doporučit něco v tého cenové relaci...levnější asi nemá smysl...
    YAMAHA YDP-141 palisandr | Kytary.cz
    http://kytary.cz/yamaha-ydp-141/HN110438/
    YAMAHA YDP-S31 palisandr | Kytary.cz
    http://kytary.cz/yamaha-ydp-s31/HN103635/
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    keybord ve mně prostě nevzbuzuje takový emoce jako klavír
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    RAAJA: to máš pravdu, já se snažila ale pátrat po HK a nikdo tu prostě piano nemám,kam bych mohla chodit :/ vím,že je to napalici i tak pak k někomu docházet,ale rozhodně by stačilo i dvakrát týdně než vůbec... Klávesy si kupovat moc nechci...nemám z nich takový pocity,jako když sedím a dotýkám se piana či klavíru... to už je zas o člověku, co od toho očekává a jaký dojem z nástroje má... o koupi piana sem přemýšlela,ale ted to bude prostorově nemožné..-stěhuju se do menšího bytu :(
    RAAJA
    RAAJA --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: souhlasím ale na vkus má dnes každý posazený jinak....takže každému co jeho jest nejmilejší a nejpřirozenější....hudba je radost a takový nástroj, když si člověk nadělí, hned namotivuje a dodá patřičnou energii okamžitě hrát....
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    RAAJA: Pokud to myslí vážně, tak nějaké menší piáno se dá dnes docela lacino pronajmout. Klávesy hned takhle ze začátku kazí vkus :)
    RAAJA
    RAAJA --- ---
    BARUSSS: bez vlastního nástroje to prostě nejde....představa toho že bys dojížděla denně do prahy, kvůli cvičení je zhola nereálná a naprosto blbá a vyčerpávající...a kdybys byla vytrvalá a jezdila tak daleko, dejme tomu rok, pak bys za ten rok mohla mít na klávesy které pro cvičení potřebuješ..porozhlídni se kolem a určitě narazíš na nějakej solidní instrument za solidní cenu....
    EMERICA
    EMERICA --- ---
    LEON_CHAMEAU: Dekuji! :) preposlal jsem a moc se libilo
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Ahoj začala jsem se věnovat hře na klavír, ale mám problém s tím, že lekci mám jen jednou týdně a nástroj doma nevlastním, tudíž nemám na čem trénovat. Nevíte o nějakém místě, kam by se dalo chodit trénovat? Jsem z HK, takže by to bylo ideální v okolí mého bydliště. Ale pokud víte i o nějakém místě v Praze, tak bych dojížděla i tam. Dík moc :)
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    LEON_CHAMEAU: tohle by chtelo dat na home... ;)
    EMERICA
    EMERICA --- ---
    Mam kamarada offnyx, ktery by se chtel naucit hrat na piano. Je mu 25 let a ma hudebni sluch, nevi nekdo o dobrem uciteli? Webu? etc? (Praha) Dik za pomoc;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam