• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HAWLISDomácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
    Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
    ---
    Ústava České republiky
    ---
    Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


    Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

    Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

    rozbalit záhlaví
    PONKIE
    PONKIE --- ---
    JANCHR: "Rozdelovani majeku za biliony lidem kteri nic nemaji"

    Privatizace neznamena rozdelovani! Privatizace znamena prodej statniho majetku privatnim vlastnikum.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    JANCHR: Ach jo, rychlá privatizace bank seriózními partnery by:
    1. Zamezila miliardovým ztrátám v důsledku nezplacených a podvodných úvěrů.
    2. Kromě výnosů z privatizace by do Československa vstoupily velké finanční instituce, které měly know-how i kapitál pro podporu rozvoje infrastruktury. (Mám osobní zkušenost s podnikáním na počátku devadesátých let a díky čerpání financí v obrovských úvěrech ze státních bank se někdy od počátku roku 93 začaly podmínky a šance získat úvěr na podnikání pro malé a střední firmy zhoršovat. Navíc bylo dost rozšířené, že si firmy neplatily - další problém).

    A co se legislativního rámce týče: ano, trvám na tom, že je lepší nejprve - i s pomocí expertů odborníků v oboru práva z jiných zemí - vytvořit strukturu pravidel, vyspořádat restituce, prodat banky, aby nedošlo k jejich zneužití a zemi se otevřel přísun kapitálu a teprve pak začít privatizovat.
    (Rakonu Rakovník prodali Procter and Gamble a tak nějak si nevšimli, že o její vrácení žádá přímý potomek majitele.
    JANCHR
    JANCHR --- ---
    JESSIEATREIDES: Prekotna privatizace je velmi nebezpecny mytus na ktery jsem silne alergicky. Jakym zpusobem by si privatizoval jinak? Rozdelovani majeku za biliony lidem kteri nic nemaji je zkratka ukol, ktery neni mozne uspesne splnit. Nez pravni ramec je spis dulezita rychlost s jakou se to provede. Rychlejsi=lepsi. Zkusenost s bankami, telecomem ci jinymi dava jednoznacne za pravdu.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    PONKIE: překotná privatizace znamená přesně to, co popisuješ:
    1. chybějící koncepce
    2. privatizace před vytvořením právního rámce a vyspořádáním všech restitucí
    3. zdržení privatizace těch segmentů hospodářství, kde to bylo ze všeho nejnutnější - tedy privatizace bank kvalitními partnery...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VANEK: uz jsem tu sem jednou psala, ale zase se smazala

    chvilemi se to i drzelo tematu :)

    jsem busy, tak nebudte ot, nemam cas vas mazat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam