• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    STRYX
    STRYX --- ---
    SVANC: Zachovani energie. At s ni budou delat cokoliv musi to nakonec chladit tj vyzarit.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: To je pravda, ale energeticky vyhodnejsi je sbirat uv a viditelny, protoze ho je nejvic a ma vyssi energii. To ir mozna mysli jako ztraty premenene v teplo a vyzarene ven. Pripustime-li, ze by tak vyspela civilizace nemela dejme tomu aspon 90% ucinnost premeny svetla na el. Stejne by infracerveny vykon byl v radu jednotek %

    PALEONTOLOG: Nemel jsem cas precist si cely puvodni dokument, ale grafy svitivosti jsou nepravidelny s takovyma spickama, ze je to senzace i bez emzaku :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Zaujala mě tam věta: Such a sphere would be dark in visible light but emit a lot of infrared.
    Tomuhle předpokladu moc nerozumím. Kdybych hypoteticky připustil, že to jsou panely cizí inteligence, tak by přece z hlediska efektivity sběru energie bylo rozumnější využívat nejenom viditelnou část spektra, ale i infračervenou část a obecně co nejširší spektrum záření.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HYENA: prestoze je zatmeni mimozemskym zivotem jedna z hypotetickych moznosti, tak z toho redaktor dela senzaci, prece.. zrejme povazuje Vrbik tuto moznost za zhola nemoznou existovat
    HYENA
    HYENA --- ---
    VRBIK: To popisuje už tady:

    This doesn’t close the case, though. Comets are a good guess, but it’s hard to imagine a scenario where they could completely block 22 percent of the light from a star; that’s a huge amount. Really huge.
    So where does that leave us?

    V jednom ze zdrojů té wiki http://www.slate.com/...omy/2015/10/14/weird_star_strange_dips_in_brightness_are_a_bit_baffling.html

    Jasně že to je pravděpodobně planý poplach. Vzpomeňme nejenom na nadsvětelný neutrina (to se taky vysvětlilo až po půlroce). Ikdyž budeme počítat s tím, že to UFO není, je to jak píše Ross Andersen, cool :)
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    The star's large changes in brightness is consistent with a large mass (or many small masses together) orbiting the star in "tight formation".[2] Numerous hypotheses exist to explain the star's unusual light profile. Researchers currently think the most likely explanation for the star's odd reduction in light is due to a large dust cloud of broken up comets orbiting the star elliptically.

    However, the star received intense media attention in October 2015 over speculation that its unusual light output could be signs of unnatural activity indicative of intelligent extraterrestrial life.

    Jinymi slovy idioti novinari.. Neco jako kdyz resili ze nekdo z budoucnosti poskozuje CERN. co na to rict.. chtej holt cteny noviny.. BTW, vic nez polovina americanu si mysli, ze film Martan byl natocen podle skutecnych udalosti...
    HYENA
    HYENA --- ---
    Myslim, ze se to sem docela hodi. Necetl jsem nic blizsiho, ale neni to se zdrojem na ac24 ;)

    Scientists can’t explain what huge object is blocking the light from this distant star - ScienceAlert
    http://www.sciencealert.com/...sts-can-t-explain-the-bizarre-mass-of-objects-orbiting-a-distant-star
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    BYDK: jak slozitejsi? muzes myslenku rozvest nebo se dockame jen nejakeho linku na youtube videjko?


    JIKE: fanousci vetrelce si natocili videjko a snazej se posbirat reklamni hity na youtube. cetl jsem, ze prej se v soucasnosti dost lidi zivi dobre tim, ze chrli na jutub videjka, lidi je lajkuji a pak za reklamu dostavaji autori penize... :P
    JIKE
    JIKE --- ---
    VRBIK: ma to smysl komentovat? Psal jsem ze delší povídání ji v jiným dokumentu tohle je par vteřin z něho vytrzenych... Kapis?


    Jinak jak se do řešilo nakonec tohle starwars?


    140,000 Year Old UFO Discovered – The Baltic Sea Anomaly
    http://www.youtube.com/watch?v=bugUrOC16tY
    BYDK
    BYDK --- ---
    VRBIK: Myslim ze je to slozitejsi. :)
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    Prijde mi fascinujici, ze treba TLUSTEI, kterej kontaktuje emzaky, nechce lidstvu udelat sluzbu a zkontaktovat zbytek sveta s emzakama.. no nic.. dukazy uz mohli bejt aspon 1000x.. dycky kdyz ale doslo na lamani chleba tak se bud ukazalo ze jde o podvodniky, nebo psychicky nemocne lidi
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    JIKE: V nakym random dokumentu naka random zenska rika nakou random sracku a na zaklade toho tvrdis ze se neco taji.. hele tohle uz je fakt vazny, mas uplne poskozeny mysleni clovece
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    JIKE
    JIKE --- ---
    VYHULENY_UFO: fakt sorry, ale nemohu to v tom množství prostě přesně dohledat. mluvila tam stará paní s květákem na hlavě . a bylo to mnohem dlší než je v tomto dokumentu - kde je taky.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JIKE: no kdyby takhle reagoval skutecnej vedec.. to by se toho objevilo :P
    JIKE
    JIKE --- ---
    VYHULENY_UFO: si to najdi a nestvi. Videl jsem nich tolik ze nemám ticha ve kterým to je zrovna kdyz to je v rámci vteřin... Tech dokumentu je mraky. A je to fakt dlouho co jsem to viděl. Nápověda:

    UFO over Los Angeles 1942 - The Witnesses
    http://www.youtube.com/watch?v=VujrBpvLqko
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JIKE: jo duchodci, kdybys sledoval jednoho duchodce na prazskym hrade, vedel bys jak je to s tou pameti.. vlevo dole..
    dokud nebude aspon odkaz na dokument, kde si udajne videl, kecas fantasmagorie ;0)
    JIKE
    JIKE --- ---
    VYHULENY_UFO: tak za prve- nekecam to si vyprosuji
    Zadruhé jedna bába povídala v dokumentu- je to možné - ale byli to důchodci co to zazili- otázka je jestli to jsou opravdu oni...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JIKE: jak v jednom dokumentu, to je jedna baba povidala, bud mas zdroj a nebo kecas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam