• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    HONZAK89: No to přečti teda. Je to super knížka. Dá se to zvládnout za dva dny.
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    PNXNTDD: Jo vole, očividně mám mezery, přečtu si to za domácí úkol. Dik :D
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    HONZAK89: Jo Ráma. Ty vole. Co děláš v auditku o ufu když nevíš kdo je Ráma :D

    Klasický scifi od A.C. Clarka : Setkání s Rámou

    "Roku 2131 je za oběžnou dráhou Jupitera zpozorován objekt, později pojmenovaný Ráma. Automatická sonda Síta následně zjistila, že se jedná o dutý rotující válec délky 50 a průměru 20 kilometrů. Rámu se vydává prozkoumat nejbližší loď – Endeavour. Po přistání na ose válce a vstupu dovnitř nejsou zjištěny žádné známky života, i přes dýchatelný vzduch uvnitř."
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    PNXNTDD: Ráma?
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    JIKE: Hned jak jsem to viděl poprvý, tak jsem říkal že je to jasnej Ráma...
    JIKE
    JIKE --- ---
    Objekt z jiné sluneční soustavy mohla být mimozemská sonda, vědci ještě narychlo zaměřují teleskopyhttps://www.novinky.cz/mobileNoredir/veda-skoly/457579-objekt-z-jine-slunecni-soustavy-mohla-byt-mimozemska-sonda-vedci-jeste-narychlo-zameruji-teleskopy.html
    PSILOCYBER
    PSILOCYBER --- ---
    KALIPH: pták jarabák
    JIKE
    JIKE --- ---
    KALIPH: Možný je všecko.
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    JIKE: Nějakej pták.)
    JIKE
    JIKE --- ---
    Je to možná přes rok a vi co jsem tohle náhodou vyfotil

    UFO? 5sec between 2photos...
    http://www.youtube.com/watch?v=LGLtJhkSnR0
    JIKE
    JIKE --- ---
    Alien Civilizations That You Wont Hear About on TV
    https://www.youtube.com/watch?v=C19nn77wRzc
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    Two 'alien' skulls discovered in Russia, a secret Nazi institution and the search for the origin of Mankind | Ancient Code
    https://www.ancient-code.com/...10&utm_medium=social&utm_source=SocialMedia&utm_campaign=SocialPilot
    JIKE
    JIKE --- ---
    ZUULLUU: Bylo to tusim kolem 17 století
    Dokumentace byly v : kronice, záznam z blázince, policejní záznam, úmrtní listina.
    JIKE
    JIKE --- ---
    ZUULLUU: Fakta k ty bubline. Už jsem to tu před lety psal a to muže být i 5 let a někde jsem to hledal i v knížkách. Bylo to na tyhle planetě jen rozdíl casu nějaký století.
    JIKE
    JIKE --- ---
    ZUULLUU: pak si myslím, že bychom vzájemně vycházeli a obohatili se vzájemně
    BIRLIBAN: to jsem také četl

    ZUULLUU: vůbec napsal jsem tam konspirace... čistě teoretická možnost, jedna z takových událostí je navíc popsána a podložena fakty. horší je, že ji nemohu dohledat, byla v nějakém dokumentu, a netuším v jakym.
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    JIKE: Přesně! Časové bubliny jsou svinstvo, člověk někam spěchá a rázem zjistí, že je zase v minulosti. A aby z toho nezcvoknul, vyrobí si baterii. Ne, že by z ní měl nějaký praktický užitek, vzhledem k vydávané mizivé energii, ale získá tak něco, čím zažene stesk po své rodné plně elektrifikované civilizaci.

    Co se třeba oprostit od baterie a přijmout hypotézu, že daná věc sloužila ke galvanickému pokovování? Účel plnila a využita byla.

    Podle téhle logiky by člověk musel každý jev nejdříve popsat a poté objevit..
    JIKE
    JIKE --- ---
    JIKE: Nebo jinak: je možné ze v té době tam rostly citrusy a nějaký clovek do nich zabodl 2 hřebíky a každý z jiného materiálu a přišel na to jak to funguje a jen to dal do formy větší baterie?
    JIKE
    JIKE --- ---
    BIRLIBAN: Konspirqce: omylem se dostal clovek 21stoleti ores časovou bublinu do minulosti a vyrobil si ji?

    To je otázka, přeci když se vynálezce co má v nějakém směru užitek je rozumné přemýšlet na co by se dala využít. Jenže v té době pokud to bylo lokální, mohlo dojít k okolnostem, ze clovek který měl něco s tím v plánu, najednou nebyl. Precijenom lidi se tehdy víc k sobě chovali drsneji...

    Spis me fascinuje jak na to vůbec přišli ze to muže takto fungovat.. bez znalosti nějakých základu elektrotechniky nebo podobne... nevím co bylo v Alexandrijské knihovně, ale jet o zajímavé co je to za vynález...
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    JIKE: Netuší na co byla, ale podivuješ se nad tím, že se neujala) Co si ostatně pod tím -neujala- představuješ? Mohlo se jednat o nástroj jakékoliv potřeby, který v té době svému účelu sloužil. I kdybychom připustili, že se o baterii jednalo a tehdejší člověk takové energie využíval, neznamená to nutně, že ji rozuměl a mohl rozvíjet. Dnes je to artefakt, podobně jako se mohou artefakty stát předměty současného světa za tisíc let.

    Chce to čas. Neomezené tarify jsme taky neměli hned..

    Nikdy v historii nenastala environmentální změna okamžitě, vždy se jedná o postupné působení procesů ve společnosti. Navíc je taková představa utopická, bohužel.
    PAYA_HORRORCORE
    PAYA_HORRORCORE --- ---
    JIKE: Ale třeba takový teleport do práce by vážně ulehčil dopravě :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam