• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHAAUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Nemáte-li to daleko do Děčína, tento pátek a sobota budou stát za to:



    Doporučujeme křest nové růžové revue Pandora s lákavým obsahem:
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    36. HuLiDi // 25. 8. 9 // Klub Cross // 0 CZK

    Je tu konec měsíce a s ním i pravidelný komponovaný večírek HuLiDi! V srpnu uvidíte prozaičku Alžbětu Bublanovou, Divadlo bez talentu DAMU s představením Školní výlet a kapelu Bohemica Indica, kterážto hraje bomshankar jai hanuman reggae. Závěr večera bude patřit raggajunglu v podání DJ Medise se zvláštním hostem Flautistarem.

    Večírek za všechny prachy - vstup jako vždy zdarma

    Povídka Žádost Alžběty Bublanové je temnou i zářivou vizí světa budoucnosti, který může evokovat jakýkoli totalitní systém. Ale autorka se sama přiznává, že se nepouštěla do hodnocení politických nebo historických záležitostí. Jde o pouhou sci-fi a jiný pohled na život. Povídka popisuje pouze stav jakési představy a autorka úplně kašle na popisy postav a čtenáři ani nevysvětluje, jak se a proč se všechno stalo. Hodí čtenáře rovnou do děje s tím, že to tak prostě je. Těžko říct, zdali je to její plus nebo mínus.

    Divadlo bez talentu DAMU nás pak při představení Divadelní katechismus / Školní výlet protáhne exkurzem do světa uměleckého diskurzu a divadelních teorií, vyváženým tradičním objektovým divadlem. Lidsky soubor navazuje na Divadlo Vojtěcha Jarníka, které působilo na kolejích pražského matfyzu a svým názvem zvěčňuje osobu matematika Jarníka.

    Bohemica Indica je bomshankar jai hanuman reggae z jihočeského pralesa a okolních biozahrad. Pár zasloužileých hippíků ukecalo trumpetu z dechovky, aby přešla do lichých dob. Sami s tím ostatně měli kvůli své bigbítové minulosti (kapela Munka Sostali) taky docela potíže. Bohemica Indica hraje "mantry, reggae, skáčka a podobný haluzárny".
    Varování: Poslech manter i reggae je risk! Může to totiž proměnit život.

    Producent a DJ Medis je členem raggajunglového soundu Basetix unity. Kromě raggajunglu, na jehož vlnách nás v úterý (a ve středu) pohoupá, hraje i dubstep a další žánry. Jeho hostem bude stále známější Flautistar, který svou živou produkcí obohacuje sety čím dál větších a slavnějších DJs.

    Cyklus HuLiDi pořádá o. s. Yettey, klub Cross a Mighty Sounds.

    www.divoj.cz
    bohemicaindica.over.cz
    www.myspace.com/basetix
    www.myspace.com/flautistar
    LIWA
    LIWA --- ---
    Autorské čtení Emila Hakla a Tomáše Zmeškala + hudba Pavla Kopeckého a Karla Chodory
    7. Říjen 2009
    18:30 - 20:00
    Knihovna Eduarda Petišky
    Ivana Olbrachta 36
    Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Czech Republic
    NEMESIS
    NEMESIS --- ---
    Michal Viewegh – Magnesia blogový román
    http://blogovyroman.idnes.cz/
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Vážení čtenáři,
    dovolujeme si vám předložit ke čtení nové číslo
    literárního almanachu Wagon
    :
    www.almanachwagon.cz



    O váš čtenářský zájem se tentokrát ucházejí:
    Pavel Bakič
    Vojtěch Kučera
    Iva Kůřilová
    Žaneta Lichtenbergová
    Michal Rehúš
    Petr Pazdera Payne
    Stanislav Vávra

    Nabízíme vám také rozhovor s redaktorem Dobré adresy, Štefanem Švecem.
    Telegrafní sloupek tentokrát připravil redaktor E. Choroba.

    Těšíme se na vaše ohlasy!
    redakce@almanachwagon.cz
    MILLY
    MILLY --- ---
    V pondělí 4.8. se v čajovně Genesis (Praha, Krásova 17) od 20. h koná autorské čtení Edy Veselého a prezentace jeho sbírky "Let opilého orla". (http://www.pismak.cz/index.php?data=user&id=4223)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    WATTEVILLE: Super, děkuji!
    WATTEVILLE
    WATTEVILLE --- ---
    přehled asi 150-ti literárních cen a soutěží
    http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=02_Odb/litSouteze.htm
    KOCOUR_V_BOTACH
    KOCOUR_V_BOTACH --- ---
    23. července ve čtvrtek v 19:11 proběhne další ročník Máchova šíráku, básnické akce pod neskomírající taktovkou Básníka Ticha. Místo konání: Altánek na konci Stromovky. Přijď, pokud toužíš.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Pro zájemce reportáž z letošní Šrámkovy Sobotky:
    http://www.almanachwagon.cz/magazin/cteni/sobotka/index.htm
    FIN
    FIN --- ---
    ano, to je na tom to zajímavé, ale nepřekvapivé a přitom to nijak nestírá fakt, že to není totéž :-)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    FIN: ale jsou si podobní
    FIN
    FIN --- ---
    KID_MCHUTT: věděl jsi, že termit není ve skutečnosti mravenec?
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    FIN: víš, proč už neporotcuju tu povídkovou soutěž pro Pragocon? Protože mi to (i přes urgence) nikdy nedodali vytištěné, musel jsem si to tisknout sám. Po třetím upozornění jsem s celou soutěží poslal Vaška do háje, ať si to hodnotí sám a mám klid.
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: jo, s tím bude nepochybně méně práce...
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Mám ti to vytisknout a poslat poštou? :----)
    FIN
    FIN --- ---
    ne, fine, to nevidíš, to se ti jen zdá
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    FIN: Tvůj model A znamená pro pořadatele soutěže spoustu práce navíc, kterou musí někdo dělat. Pořád si myslím, že model B je pro všechny zúčastněné jednodušší - nenutí účastníky soutěže platit poplatky (tedy nutí, ale skrytě, což většinou lidem tolik nevadí), nekomplikuje život eventuálním počítačově negramotným (jak účastníkům, tak porotcům) a nevyžaduje, aby se někdo prohrabával stovkami veršů, snažil se pochopit, co patří k čemu, a složitě se s tím formátoval (a neříkejte mi nic o inteligenci a praktickém formátování - poté, co jsem měla v ruce x studentských prací, jsem pochopila, že samozřejmého není v téhle oblasti opravdu nic).

    Poznámka: Předpokládáme-li na druhou stranu, že všichni poroci a účastníci a) jsou počítačově gramotní, b) vlastní tiskárnu a nejsou škrti na papír a toner, c) mají k dispozici internetbanking, takže se nemusí trmácet kvůli padesáti korunám do banky, d) píší krátké básně, které se vejdou na jednu stránku (nebo jsou inteligentní a v rámci úspory papíru jich naházejí šest za sebou na jednu a šest za sebou na druhou), je samozřejmě pro všechny zúčastněné včetně pošťačky lepší varianta B.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    MAEROR: Dvanáctku musej přečíst, grázlové.:) Loni jsem to tak udělal a vyneslo to tam druhý místo, pane veselej a chytrej!:)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Básně vrazím dvěma sloupci a velikostí písma 6 :-p

    (P.S. Lupa je přece na internetu.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam