• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHAAUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
    FIN
    FIN --- ---
    kultůůůůůrní osvětááááá
    [ FIN @ akce, srazy & taky recenze všeho možného ]
    CH_
    CH_ --- ---
    Možná už to tady bylo,případně teda opakuju:
    http://www.autorskecteni.cz/2010/
    právě probíhající .)
    Ostrava, Brno
    MILLY
    MILLY --- ---
    "/26. června 2010, 17:00/ Festival
    Altán u Psí louky, Park Stromovka, Praha 7
    9. Máchův šírák
    Další ročník literárního festivalu. Čtou, hrají, předvádějí: Ježek a Čížek All Stars, Nikolas, Otakars, Bohdan Bláhovec superstar, Petr Štengl, Jan Těsnohlídek (O.r.T.E.L. (N) 2010), ROGO, Aleš Klíma, Viktor Tichopád, Miroslav Olšovský, Jan Dědič − The Ledžend, Básník Ticho a MILADA 69."

    JAGA
    JAGA --- ---
    Mlhafest - Unijazz, Jindřišská 5, v sobotu a v neděli 19. - 20. června vždy od 16 do 22 hodin.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    NAMATHUR:
    Dochází k malé změně v programu. Místo Wunder Bar Bandu vystoupí duo Údery a výkřiky

    Zpěv (výkřiky): Karin Gelnarová
    Klavír (údery): Zdeňka Košnarová

    Hudba, ve které se prolíná poloha vážná s jazzovou hravostí, slova s výkřiky, tóny se zvuky. Intimní písničkářská alternativa skládající se z prokomponovaných ploch, improvizace, divných zvuků a chyb.
    KIKU
    KIKU --- ---
    [ Call for script 2010 / workshopworkshop / 15.5.2010 / CR - Praha ]

    15.5.2010 - 31.7.2010 (23:59)
    CR - Praha -

    http://www.freshfilmfest.net/a1269-call-for-scripts-2010

    Nisi Masa společně s Fresh Film Festem vyhlašují scénáristickou soutěžkrátkých filmů pro mladé ve věku 18-28 let.


    --------------------------------------------------------------------------------

    Tématem letošního kola soutěže je LIBOVOLNÉ. Účastníci musí být ve věku 18 – 28 let(ke dni deadlinu). Scénář musí být originím dílem autora a nesmí přesahovat 20.000 znaků (včetně interpunkčních znamének a mezer).

    Porota v národním kole do 5.9.2010 vybere 1-3 scénáře, které postoupí do mezinárodního kola. Mezinárodní porota následně vybere 25 scénářů, jejichž autoři se zúčastní European Short Pitch, intenzivního scénáristického workshopu. Ten se skládá ze dvou částí. První část se bude odehrávat 10.- 15. Ledna 2011 v Moulin d´Ande-Ceci(Francie). Autoři při ní budou mít příležitost pracovat na svých scénářích s minimálně pěti odbornými lektory. V druhé části se setkají s výrobci, producenty a distributory(místo i čas bude upřesněn).

    Členové poroty národního kola v letošním roce budou mimo jiné i Darina Křivánková (Reflex) a Saša Michailidis (Rádio 1).

    Deadline pro zasílání scénářů: 31. července 2010
    V prvním kole zasílejte scénáře (včetně vyplněného přihlašovacího formuláře) v českém jazyce na email: scriptcontest@freshfilmfest.net a na adresu:

    Fresh Films
    Kubelíkova 27
    130 00 Praha 3

    Bude-li vaše práce vybrána do dalšího kola, musí být přeložena do anglického jazyka, aby mohla být posouzena mezinárodní porotou. Znalost anglického jazyka sice není podmínkou, ale všechna další jednání a kola budou probíhat na mezinárodním poli, kdy je angličtina univerzálním dorozumívacím jazykem.

    Více informací na www.nisimasa.com


    HYNEK
    HYNEK --- ---
    Večírek literárního časopisu Psí víno
    24/6/2010, 19:00, bar Krásný ztráty (Náprstkova 10, Praha 1)

    Křest nového čísla PV 52. Vystoupí Marie Radko, Milan Dedera, Jan Zbořil představí svou prvotinu Skříň, která vychází jako příloha časopisu. Ondřej Buddeus přečte ukázky z připravované knihy rakouského básníka Christiana Futschera. K tanci a poslechu zahraje pražská indie-folková kapela Fragment.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    Samoděj, o. s., si vás 19. června dovoluje pozvat na 1. literárně-hudební Samofest do Brandýsa nad Labem

    Program a účinkující Samofestu

    BEATMAN
    BEATMAN --- ---
    díky díky. :-) Hloupá určitě ne, já se jenom přiomínal v dobrém, joo, kéž by mohli linkovat uživatelé i v jiných klubech, ale nechci být za prudiče, chápu, že kvůli menšině či jednotlivci se všichni nezblázní, což je naprosto v pořádku. :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BEATMAN: Promiň, jsem hloupá, úplně jsem zapomněla. A to jsem to sama sobě do záhlaví velkými písmeny napsala.

    Tedy: bude další autorské čtení almanachu Wagon, bude 21. května od osmi hodin večer v pražské kavárně Carpe diem. To je blízko metra A, Flora.
    Pokud jde o program, zahraje písničkář Martin Jáchim, a číst budou Lubor Kasal, Miroslav Václavek a judith random.
    BEATMAN
    BEATMAN --- ---
    já vim, že prudím, mnohdy žádná literární sektání nestíhám, ale bylo by možné, aspoň lehce naznačit, oč občas jde? myslím ve chvíli, když někdo pošle vizuální, obrázkovou pozvánku. díky. :-))
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    MAEROR: A tak to jo. Ale stejně nepřijdu.:)
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    FIN: Jako že tajné sdělení, že zlatým hřebem bude Václav Neckář?
    FIN
    FIN --- ---
    já bych řekl, že to má být "miluju - maluju", ale souhlasím s tím, že tentokrát není vyvedení z hlediska pochopení zvoleno šťastně
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    GOBERS: Jde o tajné sdělení. Když se na pozvánku budeš dívat déle než 5 minut, staneš se lepším člověkem (nebo si aspoň zapamatuješ, kdy a kam máš přijít ;--)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    Sakra!! Nějak mi poslední dobou ta latinská paleografie leze na mozek - zprava doleva jsem na spodní řádce viděl jednoznačné "amo" (o složené ze dvou u) a fakt, že ostatní písmena čtená v opačném směru dokola dávají "miluju", mi domněnku v jistotu obrátil. :-D :-D
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: :--------)
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA: Málokdy je Zlo pojmenováno pregnantněji!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Já tyto podněty přetlumočím designerovi. Ovšem jemu šlo o estetizaci, tj. snadná čitelnost ustoupila práci s typografií jako s obrazem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam