• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYoO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Nevím jestli to sem patří, nicméně: dnes sem zastavil jednoho indonésana (kde momentálně jsem) a dali jsme se do řeči, spousta klasických blbostí, jestli znam Marylin Monroe a jestli máme moře a jestli sem byl Jů Es Ej a jestli znam Baku Obama protože he Indonesian (myslim že tu krátce studoval) ale pak spadla řeč na to, jakto všichni Balijanci dělají, že jsou tak usměvaví a milí, i když skoro nic nemají a tvrdě dřou načež on prohlásil strašnou angličtinou: "Why sir, maybe we have no gold and computer but maybe this is it, we have nothing to worry for, it is your people that is important. This is why we smile, why we happy. Now, sir, think who work hard and who is free".
    A usmál se a uklonil s rukama u sebe, jak to oni vždy dělají :)

    no ten mi dal ;)
    MUTEK
    MUTEK --- ---
    A labyrinthine man never seeks the truth, but only his Ariadne.

    - Friedrich Nietzsche, Untimely Meditation
    PEPAZDEPA
    PEPAZDEPA --- ---
    CRS
    CRS --- ---
    Když dávám jídlo chudým, nazývají mě svatým. Když se ptám, proč chudí nemají jídlo, nazývají mě komunistou.
    —Dom Helda Camara
    HELA
    HELA --- ---
    ukradeno z klubu "jak se cítíte, vyjadřete to obrázkem":

    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    _ELPH_: V té hlášce pod tím vidím takové to úplně nejjednodušší: jednej tak, jak to ty cítíš (ať už ty znamená cokoliv;), dělej to, co tobě připadá důležité, co ty máš rád..........a ne to, co (si myslíš že) po tobě chtějí nějací jiní lidé.

    To je takovej úplně nejzákladnější level sebeosvobození myslím.... Dokud člověk spoustu věcí dělá či nedělá jen proto, že to chce maminka, nebo aby si o něm nějací lidé kolem něj nemysleli blabla, má fakt málo prostoru zkoumat, co z toho všeho uvnitř v něm by bylo dobré projevit a rozvíjet.... Jasně, že to je pak legrace na celej život ;)
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    BUBBLE: mne prijde to "be yourself" na jednu stranu fajn, lebo obsahuje akysi message typu "pretvarka je nahovno" (ktory mi prijde ok), ale na druhu stranu sa mi to zda byt nie moc dobra formulacia toho message-u, lebo akokeby naznacovala, ze existuje nejake jedno prave a skutocne 'ja', ktorym by som mal byt. (fakt ze som sa nedavno na tripe pri pohlade do zrkadla asi pol hodinu smial nad tym "be yourself")
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Burroughs válí :)

    Gregory Corso: Do you feel there has been a definite change in man’s makeup? A new consciousness?

    William Burroughs: Yes, I can give you a precise answer to that. I feel that the change, the mutation in consciousness, will occur spontaneously once certain pressures now in operation are removed. I feel that the principal instrument of monopoly and control that prevents expansion of consciousness is the word lines controlling thought, feeling and apparent sensory impressions of the human host.

    Allen Ginsberg: And if they are removed, what step?

    William Burroughs: The forward step must be made in silence. We detach ourselves from word forms — this can be accomplished by substituting for words, letters, concepts, verbal concepts, other modes of expressions: for example, color. We can translate word and letter into color — Rimbaud stated that in his color vowels, words quote “words” can be read in silent color. In other words, man must get away from verbal forms to attain the consciousness, that which is there to be perceived at hand.

    Gregory Corso & Allen Ginsberg – “Interview with William S. Burroughs” (1961) « The Beat Patrol
    http://beatpatrol.wordpress.com/2009/02/27/gregory-corso-allen-ginsberg-interview-with-william-s-burroughs-1961/
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    Be yourself, because those who matter don't mind and those who mind don't matter.

    zdroj: http://x.anise.cz/pics3/1304510249523.jpg
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    MUTEK
    MUTEK --- ---
    SUBHAM
    SUBHAM --- ---
    "Všechno... ani je, ani není,
    mlčení je přímé zření
    i dokonalé vyjádření.
    Všechno... ani není, ani je,
    to jenom prázdno vibruje.
    Zároveň vibruje i nepohnutě stojí
    toť přijímání svaté pod obojí.
    Krev projevení v těle klidu proudí
    pohyb se s nepohybem odedávna snoubí."

    ... Míla Tomášová ...
    MUTEK
    MUTEK --- ---
    BIOH:
    we are stardust
    billion year old carbon
    we are golden
    caught in the devil's bargain
    and we've got to get ourselves
    back to the garden

    - joni mictchell, woodstock

    ,)
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    BIOH: Thinking of your own brain raises a natural question about "who actually thinks of whom ?"
    BIOH
    BIOH --- ---
    To see is to see God seeing God.
    1ONYO
    1ONYO --- ---
    louise bourgeois
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam