• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYoO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
    MUTEK
    MUTEK --- ---
    ...everything that man does in his symbolic world is an attempt to deny and overcome his grotesque fate. He literally drives himself into a blind obliviousness with social games, psychological tricks, personal preoccupations so far removed from the reality of his situation that they are forms of madness — agreed madness, shared madness, disguised and dignified madness, but madness all the same.

    — Ernest Becker, The Denial of Death, 1973
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Zen Moments (Twitter ‏@Zen_Moments )
    What is soul? It's like electricity - we don't really know what it is, but it's a force that can light a room. ~ Ray Charles
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    cim dal tim lepsi:
    What Is Consciousness? - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=qjfaoe847qQ
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---


    (už druhá věc od https://twitter.com/Enteogenofilo )
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    STRYX
    STRYX --- ---
    FVMOUNTIN: To je pouze diktat efektivity.

    Slysel jsem nekde pribeh o tom, ze clovek nejlepe pozna demona podle toho, ze ten umi chodit pouze rovne a primo. Kdyz se tedy budovalo posvatne misto, cesta k nemu se stacela mnoha oklikami. Jako labyrint. Byla to sveho zpusobu ochrana, nebot demon bezne sesel z cesty v prvni zatacce. Je to privilegium a kapacita cloveka umet kracet krivolakou cestou a chybovani vede k novym vysledkum a ty jsou zajimavejsi nez vysledky kyzene.

    a slova klasika na obdobne tema:

    “Improvement makes straight roads; but the crooked roads without improvement are roads of genius”
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FVMOUNTIN: děkuji, ale já se nechci podříznout Occamovou břitvou.

    I cesta může být cíl -Exupéry + Mňága a Žďorp
    Mňága & Žďorp - I cesta může být cíl - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=ykU8s-o5oEw
    FVMOUNTIN
    FVMOUNTIN --- ---
    XCHAOS: Když budeš mít dvě možnosti jak něco udělat, jednu jednoduchou a jednu složitou, který budou mít stejnej výsledek v případě úspěchu, je VŽDYCKY lepší zvolit tu jednodušší.

    Složitý řešení jenom nechávaj zbytečný možnosti jak udělat chybu a nedostat se ke kýženému výsledku
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HARVIE: duše je overrated :-) pointa je v tom, že život není rovnice, řekl bych.

    SINECURVE: i složitost a nepřímočarost může být krásná. nepohrdám jednoduchými lidmi a jednoduchými řešeními... ale rozhodně to není tak, že jedinou alternativou k jednoduchosti je pokrytectví, předstírání, apod... i já v životě narazil na lidi / prostředí a lidi, kde se to s požadavky na složitost přehánělo. těžko říct, kde končí minimalismus a začíná primitivismus. já jsem složité zvířátko a jednoduchost bych musel předstírat.
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XCHAOS: do ty rovnice je potreba pridat "dusi", stejne jako fyzici museli do svejch rovnic pridat "higgsuv boson" i kdyz zatim nevi co to je, ale bez toho jim to proste zatim nedava smysl. a mas nekompromisni minus za xkcd bez title textu.

    a v zivote je potreba se uvolnit a jentak se v bez premejsleni o mravenistich natahnout do travy jako ten mene znepokojeny clovicek v tom komixu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Konečně někdo srozumitelně popsal důvod, proč já, přesto, že mě to vždy přitahovalo a lákalo, skutečnou psychedelii prostě nezvládám:
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Snad to neurazí....

    15 Interesting Facts about Dreams | Bored Panda
    http://www.boredpanda.com/15-interesting-facts-about-dreams-dreaming/
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    "Time and space are modes in which we think and not conditions in which we live." Albert Einstein
    PIZI
    PIZI --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam