• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    AHASVER: ok, nevermind :) po krátkym uvažování nad tim, co jsem napsal naposled, jsem došel k závěru, že to je umění :))
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    ATOMIC: asi to neumim vysvětlit, ale ty asi zase zaměňuješ obsah a funkci ;) zadání v tomhle případě žádný neni (žejo), mám obsah a hledám, jakou formu mu dám. i když když nad tim přemejšlim, tak mi tam ta kauzalita nějak hapruje a budu si to asi muset nakreslit a zamyslet se nad tim :) (pardon, strašně málo jsem spal v posledních dnech, takže ty formulace myšlenek už trochu váznou:))
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    AHASVER: tak to asi nerozumim otázce...
    mám pocit že design se zabývá formou a obsah je dán zadáním(zjednodušuji..) tedy pokud by šlo o hledání vhodné formy pro mé zdělení, tedy stěžejní je obsah a formou formuluji co chci říct - tedy je vše jak má být...)

    no a co se týče toho plesnivýho toustu tak nevim - na stránkách je minimum vysvětlujícího textu - osobně takové věci víc vnímám intuitivně.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    ATOMIC: ne, myslel jsem to v tom pořadí, jak jsem to napsal, jinak by to nebyl design... speciálně tohle od tebe
    http://www.torbenribe.dk/T_Ribe_Exit_2006_03.jpg-for-web-large.jpg
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    AHASVER: HLEDÁNI FORMY PROSTŘEDNICTVÍM OBSAHU je dobré!!
    možná si myslel hledání obsahu prostřednictvím formy...
    Nicméně pokud mohu mluvit za sebe tak mi to nevadí resp. u tohohle chlapika co jsem pastnul to ani tak nevidím spiš mi přijde, že využívá různých forem (např obalů od komiksových sešitů) ke svým vlastním sdělením atp...

    AHASVER
    AHASVER --- ---
    KHALAVERA:
    ATOMIC:
    oboje mě baví hodně, ale přijde mi to spíš už jako design nebo hledání formy prostřednictvím obsahu (jestli to dává smysl) než "umění" (whatever that is)
    KONNY
    KONNY --- ---
    SEEKER: paráda, to by mohlo být, mrknu na to, díky moc... .)
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    KONNY: jedno starší číslo labyrint revue bylo na téma umění a kýč a bylo tam nejmíň 4-5 článků (překladových i od českých autorů) na toto téma, včetně slavného textu Avantgarda a kýč od Greenberga.

    http://labyrint.net/labyrint-revue-07-08.htm
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    Eva Schindling










    http://www.evsc.net
    KONNY
    KONNY --- ---
    NOIK: v pohodě... no já jsem taková poctivka v tomhle, chci to napsat sama, jako klidně bych tomu věnovala i dva dny - myslím, že chápeš, čím dřív tím líp .)
    NOIK
    NOIK --- ---
    KONNY: sory sem se smazal protože sem to nejdřív pochopil že to chceš všechno v nějaký jedný knížce...každopádně pokud to chceš porychtovat takhle během jednoho dne tak to už máš snad jednodušší sehnat si už hotovej referát:)
    KONNY
    KONNY --- ---
    KHALAVERA: mělo mě to napadnout, že ho napíšete, řešili jsme ho celý semestr, takž už ne .) (ale díky)


    NOIK: mně je to v podstatě úplně jedno, hlavně ať je to krátky, přečíst a napsat to chci během jednoho dne
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KONNY: Tomáš Kulka: Umění a kýč.
    KONNY
    KONNY --- ---
    Zdravím, potřebovala bych tip na nějakou krátkou publikaci, kapitolu nebo článek k tématu umění a falzum, umění a kýč, masové umění a ideologie, problematika definice umění nebo problematika umělecké hodnoty,… (je to pro obor sociologie do předmětu estetika a teorie umění, musím z toho udělat nějaký referát), když tak do pošty, předem moc díky…
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    KHALAVERA: velmi velmi!!
    VEROUNKA
    VEROUNKA --- ---
    KHALAVERA: rentmeister pobavil :)
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    ok, diky moc :) no podle googlu a wikipedii to vypada, ze se o to nikdo moc nezajima, teda rozhodne ne nikdo cesky mluvici a na internety pisici :) holt se budu muset zeptat ucitele co nam to zadal, ikdyz se ho pekne bojim, je to dekan a je dycky pekne nabrousenej :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    THRAWN: nikdy jsem se o to podrobněji nezajímal, začal bych u Bourdieauho (Sociology of Taste), ale bůhví, google a wikipedie budou výmluvnější než já
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam