• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění
    ORFANIK
    ORFANIK --- ---


    JONATHAN MESSE-http://www.saatchi-gallery.co.uk/artists/jonathan_meese.htm
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    _ER
    _ER --- ---
    KHALAVERA: zrovna včera jsem si dával poměrně luxusní Before Night Falls - řekl bych, že ty pohyblivé obrázky mu jdou ještě líp než ty barvou plácané
    http://www.csfd.cz/film/15337-nez-se-setmi-before-night-falls/

    akorát teda - po tom co se válel v županu, s brýlema a panákem v dokumentu o gherym - furt musim přemýšlet, jestli má tak rád big lebowského, nebo byl on lebowského předobrazem. pokud někdo ví ať mi to řekne - je to pro mě životně důležité
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    troika jede.,

    Troika: Cloud
    - - - - -


    The sculpture is located in Terminal 5 in the atrium hall which leads to the British Airways First Class Lounges. The brief from British Airways was open and simple: to create a signature piece that will mark the entrance of the First Class Lounges and signify the transition between the busy shopping floor and the calm and serenity of the lounges.

    We started to work on the metaphor of clouds as one’s flies, and the contrast which exists between the busy, hectic airport experience, and the calm, luminous and ethereal world which we discover as we fly through this dense layer.
    Another of our inspiration came from the old electromagnetic flip-dots which were used in railways and airport signs from the mid 70s. Those signs, with their characteristic flicking noise which instantly reminds us of travel, represent to us a golden age of technology, when analogue and digital started to merge. The indicators, dots which can flip from one side to the other with an electric impulse, have a fantastic materiality, a physicality which more modern technologies often lack, de-materialised into the virtual. ...
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    no. to je přesně to co mě zajímá.) du do toho, dík za tip
    _ER
    _ER --- ---
    AHASVER: maš pravdu - právě to dorazilo do olomouce.
    no začal jsem to číst a vypadá to docela dobře
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    _ER: žádný právě ;) chci si to koupit, nějaký reference? díky
    _ER
    _ER --- ---
    malé echo z oblasti teorie umění - teorie vnímání a prožívání umění // právě vyšlo
    http://www.kosmas.cz/knihy/138355/proc-lide-placou-pred-obrazy/
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    YATO: to jo., .me se to libi dost.,. ale kdyz clovek projede vsechny jeho veci, tak se trosku zarazi, ze sou vlastne vsechny az tak trosku moc podobny ,. vyleze z nich najednou temer jakejsi pracovni postup., . najednou neni jeden obraz lepsi nez druhej., tvorej jeden celek temer dokumentarniho charakteru., a tak je skoda, ze az na ty uplne rany veci, co tam ma, tam clovek nevidi "nic dalsiho"., ale asi trochu melu :D:D hlavni je, ze maluje baraky., na tech ja ted jedu asi nejvic :D:D:D
    YATO
    YATO --- ---
    PASHWAKA: jo....fakt dobrý!
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    Kim Dorland
    - - -


    Big Wheel , 2007


    Untitled (LR), 2007


    Spare Parts, 2007


    Parked Camper, 2007


    Tyvek, 2007


    Beer and Pussy, 2006


    Spring Walk, 2006


    Steamy Windows, 2006


    Stump, 2006


    Headlights, 2007
    VINNEE
    VINNEE --- ---
    Lisa Harlev



    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    TEA_OF_CUP
    TEA_OF_CUP --- ---
    KHALAVERA: dobře ty
    UNCLEAN: je ono
    UNCLEAN
    UNCLEAN --- ---
    KHALAVERA: tohle je skvely !
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam