• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    YATO: to jo., .me se to libi dost.,. ale kdyz clovek projede vsechny jeho veci, tak se trosku zarazi, ze sou vlastne vsechny az tak trosku moc podobny ,. vyleze z nich najednou temer jakejsi pracovni postup., . najednou neni jeden obraz lepsi nez druhej., tvorej jeden celek temer dokumentarniho charakteru., a tak je skoda, ze az na ty uplne rany veci, co tam ma, tam clovek nevidi "nic dalsiho"., ale asi trochu melu :D:D hlavni je, ze maluje baraky., na tech ja ted jedu asi nejvic :D:D:D
    YATO
    YATO --- ---
    PASHWAKA: jo....fakt dobrý!
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    Kim Dorland
    - - -


    Big Wheel , 2007


    Untitled (LR), 2007


    Spare Parts, 2007


    Parked Camper, 2007


    Tyvek, 2007


    Beer and Pussy, 2006


    Spring Walk, 2006


    Steamy Windows, 2006


    Stump, 2006


    Headlights, 2007
    VINNEE
    VINNEE --- ---
    Lisa Harlev



    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    TEA_OF_CUP
    TEA_OF_CUP --- ---
    KHALAVERA: dobře ty
    UNCLEAN: je ono
    UNCLEAN
    UNCLEAN --- ---
    KHALAVERA: tohle je skvely !
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    Magnus Plessen













    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    JAN NÁLEVKA - Východ

    VINNEE
    VINNEE --- ---
    SANJA IVEKOVIČ - Hrdost

    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    on design pracuje hlavně s vnějším omezení (především použitelnost), na rozdíl od umění, kde jde jen o omezení vnitřní (např. morální, autorovy kompetence a vůle)
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    AHASVER: jj maš pravdu že obsah s funkcí jsou dvě věci a trochu jsem to sloučil...pardon (pišu jak to ze mě padá a nemam na to v tuhle chvili čas mam teď dělat něco uplně jinýho...)
    AHASVER:.-))
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    AHASVER: ok, nevermind :) po krátkym uvažování nad tim, co jsem napsal naposled, jsem došel k závěru, že to je umění :))
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    ATOMIC: asi to neumim vysvětlit, ale ty asi zase zaměňuješ obsah a funkci ;) zadání v tomhle případě žádný neni (žejo), mám obsah a hledám, jakou formu mu dám. i když když nad tim přemejšlim, tak mi tam ta kauzalita nějak hapruje a budu si to asi muset nakreslit a zamyslet se nad tim :) (pardon, strašně málo jsem spal v posledních dnech, takže ty formulace myšlenek už trochu váznou:))
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    AHASVER: tak to asi nerozumim otázce...
    mám pocit že design se zabývá formou a obsah je dán zadáním(zjednodušuji..) tedy pokud by šlo o hledání vhodné formy pro mé zdělení, tedy stěžejní je obsah a formou formuluji co chci říct - tedy je vše jak má být...)

    no a co se týče toho plesnivýho toustu tak nevim - na stránkách je minimum vysvětlujícího textu - osobně takové věci víc vnímám intuitivně.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    ATOMIC: ne, myslel jsem to v tom pořadí, jak jsem to napsal, jinak by to nebyl design... speciálně tohle od tebe
    http://www.torbenribe.dk/T_Ribe_Exit_2006_03.jpg-for-web-large.jpg
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    AHASVER: HLEDÁNI FORMY PROSTŘEDNICTVÍM OBSAHU je dobré!!
    možná si myslel hledání obsahu prostřednictvím formy...
    Nicméně pokud mohu mluvit za sebe tak mi to nevadí resp. u tohohle chlapika co jsem pastnul to ani tak nevidím spiš mi přijde, že využívá různých forem (např obalů od komiksových sešitů) ke svým vlastním sdělením atp...

    AHASVER
    AHASVER --- ---
    KHALAVERA:
    ATOMIC:
    oboje mě baví hodně, ale přijde mi to spíš už jako design nebo hledání formy prostřednictvím obsahu (jestli to dává smysl) než "umění" (whatever that is)
    KONNY
    KONNY --- ---
    SEEKER: paráda, to by mohlo být, mrknu na to, díky moc... .)
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam