• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění




    "My favorite art is the art I don't understand." Pae White
    "Umění chce tvořit konečnost, která vrací nekonečno." Deleuze a Guattari
    "The ‘value’ of particular artists after Duchamp can be weighed according to how much they questioned the nature of art; which is another way of saying “what they added to the conception of art” or what wasn’t there before they started. Artists question the nature of art by presenting new propositions as to art’s nature. And to do this one cannot concern oneself with the handed down ‘language’ of traditional art, since this activity is based on the assumption that there is only one way of framing art propositions. But the very stuff of art is indeed greatly related to ‘creating’ new propositions. That there is no ‘truth’ as to what art is seems quite unrealized." Peter Coffin z rozhovoru

    než začneš diskusi o tom, o co je to umění, čti: 1, 2, 3, 4, 5 - krátký a čtivý úvod do kritiky umění
    rozbalit záhlaví
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    GUMAGUAR: online možnost podepsat to asi neexistuje, co?
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    PETICE PROTI ZRUŠENÍ GALERIE ARTWALL

    http://artwall.cz/

    Magistrát hl. m. Prahy se rozhodl, v reakci na projekt skupiny Guma Guar „Kolektivní identita“, zakázat další provoz galerie Artwall.
    Učinil tak zrušením nájemní smlouvy na užívání opěrné zdi Letenských sadů, která je v jeho správě.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    :)
    PANAAK
    PANAAK --- ---
    KHALAVERA: to snad patri i do [ VISUAL ERROR & NOISE & GLITCH ] , ne? .)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    DUIOME
    DUIOME --- ---
    ahoj přijďte
    JIŘÍ THÝN: NIC Z TOHO CO VÍME NEZŮSTANE BEZ ODPLATY
    u nás v domě, Antonínská 6, Praha 7, 18. 11. 08 - 18:00, bude večírek pak taky
    http://jlbjlt.net/index.php?id=show&event=3629
    NOIK
    NOIK --- ---
    rozhod jsem se že tento klub předám někomu kdo má k tématu co říct, kdo má zároveň smysl pro zodpovědnost nejenom za sebe ale hlavně za druhé a hlavně-kdo je čistý charakter!

    > http://www.youtube.com/watch?v=2jb0R7SP72k
    M2S
    M2S --- ---
    FACEO
    FACEO --- ---
    XYZ
    XYZ --- ---
    ATOMIC: Super.
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    KORINKOWICZ: no bude to tam nafurt - beton bude tak jaj je.))
    XYZ
    XYZ --- ---
    KORINKOWICZ: Já o tom sice skoro nic nevím, ale rezhodně mi není jasný, proč by to nemohlo být betonový i nadále? Pohledový beton je stará známá věc a mě se líbí...
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    ATOMIC: ja jsem nejak nepochopil, jestli to tam teda bude i po otevreni... protoze je jasny, ze takhle betonovy to tam casem nebude :) tak to pak bude malovat znova ??

    nekdy tusim v lednu jsem byl na jeho vystave ve svestce a nektery veci od nej se mi fakt libily.. jestli to v ty knihovne bude nastalo tak se mi tomu ani verit nechce, jak je to skvele :)
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    ATOMIC: No musím počkat, na přímou konfrontaci, tj. až to uvidim na vlastní oči. Jinak můj prozatimní názor je: Co to k sakru je?. Mozná někde jako streetart, ale tohle je takový dost prapodivný, i když, možná to je ten záměr. Nevím.
    VEROUNKA
    VEROUNKA --- ---
    ATOMIC: bomba :)
    LIZABETHA
    LIZABETHA --- ---
    _ER: z moholyho jsem byla u vytržení když jsem jej poprvé objevila ve "1000 photo icons" od nakladatelství taschen..tenhle kousek je opravdu úžasný

    další od něj
    _ER
    _ER --- ---
    no a ještě jedna maďarská věc - tentokrát čistě popová

    _ER
    _ER --- ---
    nádherná věc

    Moholy-Nagy, László, Fotogramm, um 1925
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    ATOMIC: Knížák :))))))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam