• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EDISNModulová železnice N 1:160 Modulovka
    Výměnné setkání železničních modelářů v sále Menzy Karlovy univerzity Praha 1, Opletalova 38, se koná 24.3.2018 od 8 hod. Mapa ZDE
    Zatím poslední akce N - ZABABOV:Listopadová Roudnice 2016
    Další kluby s železniční tématikou: Parní lokomotivy , Modelová železnice , Skutečná železnice
    rozbalit záhlaví
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: Ano myslim, tohle oficialni oznaceni, jsem opomenul.... :-)
    EDISN
    EDISN --- ---
    Jasne SMD celkem zvladam. Coba je ted v mode v mobilnich telefonech, je to vlastne letovano kulickama mezi IO a desku, takze spoje nejsou vubec videt....
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    EDISN: co znamena "coba"? jsou lidi, co si smdcka osazuji i doma, ale i u SMB soucastek se rozlisuji ruzne velikosti...
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: Jo to jsou znamy, ale nevim kdo by to stavel je to technologicky podobny skoro jak mobil, myslim montaz smd + mozna coba, ale to si nejsem jisty.... byl ted norimberk, tak se treba objevi neco noveho mensiho....
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    EDISN: hele to vubec, ja digital nemam, znam to jen teoreticky :) protoze jsem se do toho chtel pustit a nacital o tom informace... v nejhorsim by snad mohl byt nekdo schopen dekoder postavit na miru, pokud jsou informace o komunikaci mezi dekoderem a ridici jednotkou znamy, coz snad jsou.
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: To mne taky uz napadlo, ale pro lepsi moznosti posunu bych to rad dostal do loko. Nevis nahodou jaky nejmensi dekoder se ted dela?
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    EDISN: heh :) tak jedine vbastlit dekoder do nakladniho kryteho vagonku a nejak sikovne spojit s masinkou. ale asi by mezi nimi muselo byt ho hodne dratku a to i v pripade, ze trakcni sberace prebastlis taky do vagonku...
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: Zvukove zatim nikam nedavam, ale taky bych rad, aspon casem. Do beznych lokomotiv se vejdou i zvukove, ale ten lokotraktor, se mi nedari, i kdyz uz jsem videl nekde na webu jak to umi nejak zbastlit...
    Treba tohle: http://www.kzc.cz/UserFiles/image/PHL%20Zli%C4%8D%C3%ADn-loko%20Vamar(kol_5).jpg v enku s dekoderem mi fakt nejde :-)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    EDISN: jo to jo, ale rekl bych, ze se to lisi kus od kusu, i ve velikosti TT se daji najit masinky, do kterych se nektere dekodery nevejdou. Take samozrejme hodne zalezi na rozmerech konkretniho dekoderu, napr. ozvucene jsou vetsi...
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: Dogital se dela i v Z, ale uz i v N jsem narazil na vec do ktere jsem to zatim nedostal - lokotraktor :-(
    EDISN
    EDISN --- ---
    Ptal jsem se pro to, že zajezdit si neni celkem problem, ale moznost je v digitalu v klubu Zababov po dohode v tomto pripade pouze volne jizdy, protoze to neni CSD IV epocha...
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    JAY_TEE: aha :) no nejlevnejsi to opravdu neni. jinak drtiva vetsina analogovych masinek lze prestavet na digital, jedine, co musi splnovat je dostatek prostoru na dekoder uvnitr, coz je par cm2, vejde se tedy skoro do (ikdyz u Nka nevim, jsem TTckar). digital potom prinasi plno vybornych vymozenosti, muze jet nekolik masinek na stejne koleji, kazda jinou rychlosti nebo i proti sobe :), svitit, idkyz stoji, rizeni pomoci PC apod. stoji to ale dalsi ranec penez navic...
    JAY_TEE
    JAY_TEE --- ---
    byl jsem za nastávající v Japonsku a tam jsem celý týden jezdil šinkansenem sem tam, tak mi teď k narozkám poslala tohle, když jsem si ho tak zamiloval :-) bude to určitě analog, vypadá to stejně jako ty H0, ale menší :-) já měl jako malej H0, ale kvůli místu jsem to prodal ... tenhle rozměr vypadá dobře, ale nevím ... bude krutá piplačka něco stavět. Navíc jsem koukal na ceny pitomejch kolejí a to je nářez :-( navíc bych potřeboval opravdu velkej okruh, neboť je to dlouhý, aby se nekousal do ocasu :-)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    JAY_TEE: btw k cemu je Ti takova pekna souprava, kdyz nemas kolejiste? :)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    JAY_TEE: na venek asi tezko, ale jestli je to digital, bude to urcite vsude po krabici a manualech hodne zduraznene :) pokud tam nic takoveho neni, bude to pravdepodobne analog. rozdil je uvnitr - v analogu bude pravdepodbne jen motorek a minimum dalsich soucastek (napr. odrusovaci kondenzator, LEDky osvetleni apod.), digital tam bude mit hlavne DPS dekoderu.
    JAY_TEE
    JAY_TEE --- ---
    jak to poznam? :-)
    EDISN
    EDISN --- ---
    JAY_TEE: A je to analog, nebo digital?
    JAY_TEE
    JAY_TEE --- ---
    zdravím Nkaře! dostal jsem od přítelkyně JR100, ale nemám dráhu :-) našel by se zde někdo z Prahy, kde bych si ho mohl vyzkoušet? jelikož, jak píšu, nemám kde jezdit, mohl bych soupravu zapůjčovat i na nějaké výstavy, kdyby byl zájem :-)

    IMG_2001.JPG (2489603 B)
    EDISN
    EDISN --- ---
    Pratele - blizi se setkani v Zakupech TT-ČSD + N-scale 17 - 21.2.2010
    http://zababov.cz/index.php?id=982
    EDISN
    EDISN --- ---
    Tak nejaky vydejka z N-kove modulovky :-)

    http://www.domacimodulovka.cz/videoN.htm

    Je tam i vcera skoncene setkani Fremo v Praze...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam