• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EDISNModulová železnice N 1:160 Modulovka
    JAY_TEE
    JAY_TEE --- ---
    já vím, ale já si chtěl postavit jen takovou malou krajinku japonského typu, jelikož vlastním jen jednu soupravu a to šinkansen :-) koncem měsíce stejně letím do Japonska, tak tam v bazarech nakoupím levně pár věcí ... jako 500 korun za blbej domeček, co není skoro vidět ... opravdu nejsu onasis :-)
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    JAY_TEE: Vidíš, a to jsou ceny vesměs nižší, než běžný distribuční.

    Jasně, když srovnáš šrot, co se prodává na modelbazaru nebo na burze (teď nemluvím o všem, samozřejmě je tam několik malovýrobců s kvalitním zbožím) za pár haléřů a prvotřídní kvalitu, tak bude vždycky to kvalitní zboží stonásobně dražší. Modelařina není levný koníček.

    JAY_TEE
    JAY_TEE --- ---
    mě to přijde děsně drahý :-(
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    EDISN: Docela dobře, kamarád. Ale nerad bych, aby moje vyjádření níže někdo bral jako protlačování, kdybych nebyl přesvědčen o tom, co píšu, tak to nepíšu. :)
    EDISN
    EDISN --- ---
    KONOPASLIK: Zdar, jakpak se znas s Danem?
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    Ahoj Nkaři. Dovoluji si poslat odkaz na e-shop http://www.nscale.cz , zaměřený převážně na Nkové doplňky, z 90% dle českých předloh. Provozovatelem je Dan Buchtela z www.model-scene.com, což by mělo být dostatečnou zárukou spolehlivosti a hlavně modelářského vkusu a citu pro sortiment. :)
    EDISN
    EDISN --- ---
    Fleischmann chystá novinku páru v enku ČSD:

    http://www.fleischmann.de/produkteshop/uebersicht/cat/8592/pr/dampflokomotive-43705-der-csd-2.html

    "Jde o stroj ř. 437.05 ČSD, což je německá kořistní lokomotiva
    BR56.20-30. Těchto strojů zůstalo po válce na našem území v provozu ČSD
    12 kusů, většina z nich sloužila velmi krátce."
    JAY_TEE
    JAY_TEE --- ---
    není to out, pořád nemám ... mohl bys dát do pošty foun?, zavolám ti :-)
    TACHIBANA_UKYO
    TACHIBANA_UKYO --- ---
    JAY_TEE: koleje kdyztak muzu poskytnout,rad se i podivam,jak to frci,ale nevim,jak to je dneska,vsechno mam made in 80's-90's(import Schweiz+SRN),urcite pouze analog...
    mam jich na slusnej okruh,ale vsechno slozeny v krabicich a mimo prahu,no aspon bych mel o duvod vic to sem privezt,k cemuz se dokopavam par let...
    taky ale koukam,ze uz jsi zadal docela pred casem,takze uz to mozna bude out:]
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: Ano myslim, tohle oficialni oznaceni, jsem opomenul.... :-)
    EDISN
    EDISN --- ---
    Jasne SMD celkem zvladam. Coba je ted v mode v mobilnich telefonech, je to vlastne letovano kulickama mezi IO a desku, takze spoje nejsou vubec videt....
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    EDISN: co znamena "coba"? jsou lidi, co si smdcka osazuji i doma, ale i u SMB soucastek se rozlisuji ruzne velikosti...
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: Jo to jsou znamy, ale nevim kdo by to stavel je to technologicky podobny skoro jak mobil, myslim montaz smd + mozna coba, ale to si nejsem jisty.... byl ted norimberk, tak se treba objevi neco noveho mensiho....
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    EDISN: hele to vubec, ja digital nemam, znam to jen teoreticky :) protoze jsem se do toho chtel pustit a nacital o tom informace... v nejhorsim by snad mohl byt nekdo schopen dekoder postavit na miru, pokud jsou informace o komunikaci mezi dekoderem a ridici jednotkou znamy, coz snad jsou.
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: To mne taky uz napadlo, ale pro lepsi moznosti posunu bych to rad dostal do loko. Nevis nahodou jaky nejmensi dekoder se ted dela?
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    EDISN: heh :) tak jedine vbastlit dekoder do nakladniho kryteho vagonku a nejak sikovne spojit s masinkou. ale asi by mezi nimi muselo byt ho hodne dratku a to i v pripade, ze trakcni sberace prebastlis taky do vagonku...
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: Zvukove zatim nikam nedavam, ale taky bych rad, aspon casem. Do beznych lokomotiv se vejdou i zvukove, ale ten lokotraktor, se mi nedari, i kdyz uz jsem videl nekde na webu jak to umi nejak zbastlit...
    Treba tohle: http://www.kzc.cz/UserFiles/image/PHL%20Zli%C4%8D%C3%ADn-loko%20Vamar(kol_5).jpg v enku s dekoderem mi fakt nejde :-)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    EDISN: jo to jo, ale rekl bych, ze se to lisi kus od kusu, i ve velikosti TT se daji najit masinky, do kterych se nektere dekodery nevejdou. Take samozrejme hodne zalezi na rozmerech konkretniho dekoderu, napr. ozvucene jsou vetsi...
    EDISN
    EDISN --- ---
    FERENCZY: Dogital se dela i v Z, ale uz i v N jsem narazil na vec do ktere jsem to zatim nedostal - lokotraktor :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam