• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: defacto souhlas v Tvem uhlu pohledu.
    Z meho uhlu pohledu je ovsem cela situace dana tim, ze defacto vsechno co me ovlivnuje uz davno maji v rukou jedinci a firmy, na ktere plati nejen trzni ekonomika [to je utopie], ale take spousty fint, figlu a proste normalni zivot.
    Narozdil od Kafkovske pakarny a byrokracie je tenhle system, kterej kazdoddenne vyuzivam, ale i na mem participuju, zivej a funkcni.
    Vzajemne poskytovani sluzeb v gangu, smecce, ctvri, kyberii, participacni mnozine...
    pro me to proste vznika samo a chapu, ze existujou i nejaky roajalisti, nackove, mysi v kolecku atd... jejich systemy me sice ovlivnuji, ale jinak, nez by se asi bezne cekalo.
    Kolik smluv uzaviras denne, jak moc si nosis meno na stite, sama na stite nebo se stitem... cim jsi, koho znas, co umis, co umi ti co je znas... to je kazdodenni realita, zadny imaginarni nazor, zadna politicka rovina, kdy bych se musel rozhodovat o tom, jestli se necham presvedcit od nekoho, nebo jestli nekoho presvedcim, ze to co obecne rika ma i nejaky smysl.
    Dulezity vidim duch zakona, nikoliv literu. Byrokracie a stat je pro me litera, to cim zijem je pro me duch. Reformovat nejaky zaklad litery s osobnim nasazenim je tusim klidne mozne, ne az tak obtizne a asi i zabavne, ale ne nezbytne pro muj osobni zivot.
    Sam jsem popravde nekolikrat uvazoval, ze politika by pro muj lisci jazyk byla dobre misto, ale jeste se mi neche tloustnout...
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    OVERDRIVE: zakon c. 360/2007 Sb. o statnim rozpoctu na rok 2008. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/hs.xsl/zakon_o_sr_37341.html
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Chceš realizovat své sny? Probuď se!
    -- Rudyard Kipling
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE: ja vidim teziste toho clanku v opaku toho, nad cim se zamyslis. ne K cemu mi stat muze byt, ne Picovat na zastaraly nebo jinak nefungujici system. Na ten samozrejme nikdo nikoho nenalaka.
    Ale pokud budou lidi na to srat, stejne jak pises sam, tak budou politici srat i na jejich nehlasujici a mlcici hlasy. Jedninou sanci ma ta ODS u mladych japiku. Ti se motivuji sami a neni kvuli nim treba delat zadne extra zmeny.
    Jde o to, ze do toho systemu na ktery jsem slysela nadavat i jinak docela rozumne, dospele lidi, je treba pomoci inovaci nejak proniknout a donutit ho ke zmene. To obnasi seznameni se se situaci, nebo prijeti urcitych pravidel, nepujde to hned, cesta z ulice nekam nahoru je dlouha, a "ti nahore" nejsou zas uplni idioti a postavit se jim vyzaduje schopnosti ...
    a.
    zaklad zmeny proste spociva ve zmene mysleni, od picovani na velky anonymni system k hledani zpusobu, co a jak by se dalo konkretne zmenit.
    jenze malokdo pujde studovat mechanismy trhu, aby mohl jako velke zvire pozdeji neco inovovat ..
    je uplne nedulezite co si myslis o state, protoze tudy zadna cesta nevede = samo to tvrzeni vytvari dead end; do doby nez se statni zrizeni zhrouti, v tom zrizeni vice ci mene zijes.
    velke zmeny se skladaji ze zmen malych, s pravidelnych malych kroku.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: Srat na bytvu u Mlynice. To sou velice velice okrajove veci, i kdyz pravda, cast mladeze samozrejme zajimava je, nerozhoduje bohuzel o nic vic nez kdokoliv jiny z nas mladych.
    Za posledni roky politiku vubec ale vubec nesleduju. Nevim kdo je premierem. Uvazuju kdo je ceskym prezidentem [Klauz?] ja vazne nevim a uplne bez prdele.
    Uvazuji jak se me cela ta saskarna dotyka. Co z toho mam?
    Ja osobne vidim je 50% dan, mikroplatby az makroplatby u lekare, kteremu ale zaroven plati pojistovna, na kterou taky davam nemalo. Vidim picovinu v podobe podepsaneho radaru jeste drive nez se zeptali kohokoliv.
    Porad nevidim zadny referendum. Nevidim, ze by politika byla na ulici v jine podobe nez v podobe cernejch obusku a dokonce i ti jsou utlacovani, pac sice dostanou novy kary, ale berou tretinu penez nez ja a slouzej ve worku kruty nadcasy. Pak nemaj bejt napruzeli.

    No a ted cim me jako chcou oslovit? Oslovej me tim, ze pojistovny zvalchujou tak, aby plnily svou roli a ne, abyhromadily majetek? Takze nebudu platit za diru v zubu a za kvalitne ovedenou praci?
    Za 50 % dani dostanu co? Co za to dostavam? Dosavaji za to neco treba duchodci, kterejma se porad ohanime? Kdo to kdy realne zpocital?
    Co vlastne stat plati nasima penezma se schodkem 31 miliard? Vzdyt vsecko je soukromy, nezamestnanost je prece ani ne 10% v globale, kolik je tech duchodcu nevim.
    Co se v nasi zemi rozviji a neni soukrome? Na koho platim dane? Co pro me stat dela.
    Nasrat na retoriku, chci videt rozumne rozlozeni kolik penez jde na co na kolaci nebo jinem grafu.
    Pak uznam, ze stat ma vubec cenu a zajima me. Spis si ale myslim, ze stat je proste prezitek, ale muzu se fatalne plest.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    "Za chyby se platí. Po bitvě u Mlýnce, proběhnuvší léta páně 2005, zůstalo v části mladých více než jen romantická vzpomínka na projev znovuzrozené české hereze."

    clanek Mladi Cesi nejsou motorem demokracie - prvni pulka mi stala za precteni a Bitva u MLynce pobavila :o)
    http://www.blisty.cz/2008/11/5/art43656.html
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    skvela scenka o zakazu masturbace v kanclu :o))))

    http://www.youtube.com/watch?v=IemKCbvJqXg

    TRUCE
    TRUCE --- ---
    lhostejnosti
    ty prava bariero pred neprateli
    lasko,
    tys jedinym lekem na nemoce
    a zlem pocuchane emoce.
    rozejdeme se v pokoji...amen.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    slovni magie:
    jakekoliv zle slovo na sebe nabali spatnost.
    podobne, pochvala je dobrym slovem..
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    obejmout ho.
    obejmout silence dokud to jde.
    sam sebe nedokaze znicit,
    ale znici vsechno okolo,
    vse co mu nastavuje zdi,
    vse co mu brani vstoupit do raje.
    raj je tam,
    to je jeho kredo,
    raj je tam, za zdi,
    ne tady.
    ne tady.
    strhava vsechny zdi.
    nevi ze jsou nekonecne,
    a ze neni zadna posledni strzena zed.
    ze vsechny padnou az stiskem pazi.
    kolem tela ve kterem bije srdce
    a je jedno kdo bude teto use case actorem.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    a jeste tohle sem chci dat, taky psano v davnejsi dobe:

    rano. zrovna kdyz me, popijejici kafe a kourici prvni cigaro napadlo, ze hlava je dulezity nastroj, a on mi podal flasku vina. nevim co si s tim pocit.
    ale vytvorila jsem si obraz situace z pred 24 hodin. v te se prudce zvedam, pujcuji si prachy a mizim do noci. nezustavam, nesypu do sebe drogy jako otrok, jako mucednik, jako nesvobodna osoba.


    pokora. snizena schopnost vyjadrovat (slozite) myslenky. taky snizena schopnost mit myslenky. a pres to bych se mela snazit vest ho nekam, i kdyz teoreticky mele vetsi blbosti nez ja - ciste proto, ze ja se snazim mluvit minimalne. nebo jeste lepe, jsem tak moc, ze mluvit nemuzu.
    kdybych se nad tim mela zamyslet a popsat jak mi je, rekla bych, ze trapne. sama pred sebou, nevazim si sama sebe za tuhle maskaradu.
    chci normalni kamarady! nefetaky!
    nejhorsi vikend poslednich dni. uplne jsem si odpalila kompletne vsechny obvody. nesetkala se s nikym - tak abych tam zaroven byla i pritomna, a zamezila si schopnosti pracovat. tohle budu dlouho odpracovavat, abych odcinila co jsem zpusobila.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    proste kdyz neco nejde hned, vydrz a delej zatim neco jineho..
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    byla jsem nasrana, nebo spis na sebe prilis prisna, odhodlana zacit znovu a sbirala jsem po svete ktery jsem si nove stavela pravidla, a lidi se kteryma je vhodne zacit, chybelo mi uvolneni ale tvrde jsem se snazila uvolnit
    jasne, neslo to ale srala jsem na to, odhodlana vydrzet, nez se to podda.
    pobihala jsem po varech a snazila se ze zivota vydupat smysl, a ucel, a taky trocha krasy, ale hlavne se nezastavit a neztratit odhodlani.
    kdyz mi pak pred hotelem Pupp tekly zpod cernych bryli slzy, byla jsem vycerpana, a touzila po milem slove, neco jako uznani ze jdu dobre, nikde nikdo, sami uspesni lidi, plne mesto jich bylo, a ja sama, ani otec nemel zaplej telefon. pak prisla Mikatchou, utrela jsem si slzy a sli sme se projit, ukoristila jsem mineralku, to me potesilo, a pak sme sli na film, a pak sme jeli domu, jejim autem, tak jsme kecali o vsem moznem, a celkem to slo i kdyz jsme se neznali, mela jsem z toho docela dobry pocit, i kdyz jsem vedela ze by to mohlo byt lepsi, ale to az priste, vedela jsem.

    taky jsem vedela ze nevim kdo presne jsem, ale verila ze to zjistim cestou, a ze se musim nebat.
    obcas jsem z toho byla uplne vyrizena a uz jsem samym stresem nemohla, a pak to prislo, uvolneni a smireni. rict si Noa co, postupne prislo poznani, ze mam pravo i na spatne dny, a ze mam pravo vybirat si komu co budu rikat a pred kym jak, ze jsem svobodna a to ze lidi konecne nejvic oceni; ze i ve vztazich mam pravo na spatne dny a spatne, nespravne vety, protoze to aspon lidi vedi, ze jsou nespravne, na rozdil od toho, kdy nereknu vubec nic. a je tam pak prostor neco zmenit, jen se nesmim prestat divat kolem sebe, a prozivat i sve pady a chyby abych je mohla napravit, a rict Je mi blbe, nebo nevim, kdyz mi je blbe a nebo kdyz neco nevim, na tom se da lip stavet, nez kdyz je clovek zoufalej a vydesenej a strasne chce byt to, cim neni: chce byt v pohode, kdyz v pohode neni, chce byt zabavnej, kdyz to nejde, a podobne.
    takove male masky a hry, ktere si neuvedomi ze nejsou v poradku, protoze vsichni jedou dobre, zda se mu, jen ne on sam.

    jeste to vsechno uplne stale nemam, trva to, nez se ti vryji pod kuzi ty dobre zvyky, a zapomenes na ty spatne, a taky nez probehne to sito, ty vs lidi a lidi vs ty, nez naleznes k starym lidem nove vztahy, a nez ti bude jasny dobry vztah k samemu sobe. chce to odvahu prochazet nedorozumenimi, a prijmout realitu toho, ze nekteri se proste nemaji radi, protoze nebyla energie k tomu preklenout nepochopeni, no a ze se to stane i tobe a ze je to v poradku.
    rada ted sleduju kdo je kdo. kdyz se nebojim o sebe, je to strasne jednoduche, a taky zabavne. a vyzaduje to tvou interakci, to uz myslim taky davam, kdyz nejsem zrovna prilis prejeta praci, tak ze stezi dam dohromady kloudnou vetu.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    z profilu jednoho id

    jsou lidi, kteri potrebujou mockrat profackovat, aby se naucili naslouchat ostatnim...

    jsou lidi, kteri spotrebujou veskery prostredky jen na to, aby na chvili mohli verit, ze i jejich vlastni hlas ma silu ...
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    pripominas mi co jsem
    pripominas mi co nejsem
    rozbijis me jako hlineneho golema
    a nasazujes na plot kolem sveho domu,
    ze snad jednou pujdou kolem drotari
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Proziravost

    musim se vzdat.
    zapomenout na to, ze jsem si kdy s nekym snad rozumela.
    musim se vzdat.
    fajt! klab.a pritom nenechat
    znit klapot svych vzdalujicich se strevicku.
    zbabelec?
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    kancl.
    sama.
    cas na postkoitalni cigaretu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: ja budu z Alzy kupovat za dealerske ceny tedka 500GB v provedeni 2.5" jen skoda tech 5400 otacek no, rychlejsi znamena lepsi... zas treba to min bude zrat baterku...
    i kdyz plan je steje takovy, ze necham misto cdcka stridave stavajici 180gb disk a stridave dalsi baterku... konecne se mi snad podari spojit domaci a pracovni notebook a vyhnout se Windows JehoVista ;]

    Jinak zajimava vec co jsem videl, ale na terovej disk bych to teda nechtel, je dratek s koncovkou, jakou maj ksandy od disku a na druhy strane USB. Pasuje to na 2.5 i 3.5" disky, coz je vazne dobry. Takova terova fleska se uz docela da ;]

    Jeste jedna vec, k HW. Nemate nekdo iPhone? Chtel bych to odzkouset, stacilo by pucit tak na 10-20 min nekde v hospode.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    whoa, tak terabytove disky zacinaji byt dostupne v cene, za jakou jsem kdysi kupovala 250GB :)
    http://www.alza.cz/western-digital-caviar-gp-1000gb-32mb-cache-d101846.htm

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam