• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    KAMAR: ten som citala. ano.
    KAMAR
    KAMAR --- ---
    TRUCE: a eliadeho mytus o vecnem navratu taky odporucam ..
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    „Neříkej to," rychlým pohybem mu položila dlaň na rty. „Neříkej mi, co bys
    chtěl a po čem toužíš. Protože se ukáže, že nebudu moci splnit tvoje přání a sny —
    a to mi způsobí bolest."
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CONTINUITY: rikaji i krsnaci, na tom asi neco bude ;)

    --

    tohle si chci precist http://vasinasi.blog.cz/0707/jeremy-narby-kosmicky-had
    koupit, anebo, nemate nekdo doma na pujceni?

    a Eliadeho Samanismus detto.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    TRUCE: užiješ-li bio mléko, dosáhneš osvícení dříve a příjemněji ;p)) (dodatek pro ČR 21. století;)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Do litru vroucí vody dáme koření a černý čaj Assam(4-5 lžiček). 3-5 min vaříme. Dolejeme 1/2-1 litr mléka a necháme vzkypět. Scedíme a přidáme med a cukr. Koření: kardamon(více), zázvor(méně), hřebíček(více), skořice(středně), bílý pepř(méně).
    Až uvaříš dokonalou Masalu, dosáhneš osvícení.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    TRUCE: to jsou na mě moc složitá slova a koncepty ;)
    pojem realita nebyl přesný, ale nechce se mi do toho zažblunkávat, zív ;)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    KAMAR: Jen tak ještě lepší :)), optimální stav, vycházela jsem jen z tvýho modelu ;)
    Jinak jsem samozřejmě měla na mysli nižší dávky K, které dělají krásně lehké tělo a prohloubení vědomí, chůze, tanec atd moc fajn :)

    pošta :)
    KAMAR
    KAMAR --- ---
    CONTINUITY: conti, ja chcem ist do prirody len tak ... s ludmi a so psom. ktory ma teraz chudak rozrezanu nohu az do chrupavky ... a vonku mrzne. proc se valet v zime? na to je leto a ine kraje .... ;)
    myslim to vazne, stretneme sa ... nekdy ;) aj tak si uz neuteceme ;)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CONTINUITY: rikat "cela tahle" o realite je na hlavu postavene imho
    nelze obsahnout vnejsi chaos, a nezblaznit se z toho
    musis volit, a solipsismus neni egoismus.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    KAMAR: ;))) nálada návrhu se mi líbí, konkrétní položky bych překonfigurovala ;))...navrhuju čáru keťáku a jít do lesa ;)))

    (ty samozřejmě čáru čeho chceš...keťák ale taky zmírňuje opi absťák...;)

    btw celá tahle realita je na hlavu postavená, kdo ví, třeba jsou tvý cíle v naprostým pořádku ;-D
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    KAMAR: jaj no tomu říkam situace...zlo... bych se asi rovnou uplně sundala, poté stravila dopoledne systematickym otiskováním hlavy do zdi, zaleží na čem žáleží, hlavně aby nebylo špatně
    držím pěst, všechna čest
    TRUCE: to je tak přesny že musim chce řict ticho, nemužu nechci neumím o tom mluvit, a tvářim se že to necítím
    KAMAR
    KAMAR --- ---
    TRUCE: piju vino .. a na smichove som 90% casu ..
    ale na to si moc nespominam ... i ked spominam si na vela veci kedysi .... let them sleep ;)


    CRYYSTAL: ano, ja sem se jednou takhle zapomela na pul roku (ne na subaci ale na necem jinem) .. a bylo to pred statnicami a slecno, dejte si zadost o vylouceni ze skoly ... a nebola ina moznost. nebo si nedas nic a nepojdes nikam? a zas ta vylucia? nebo im vysvetlis ze sorry sem nemocna a mam krce lebo si za to mozem sama? ne, nene .. ;)

    kedy pojdeme nekam neco podniknout?
    rano davam 1mg .. pozajtra 0mg ... chlastam chlastam ... neboli to az tak ;)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    so i am empty - prazdna jsem.
    jak se to meri? nedobrovolnou samotou,
    obvinovanim se, patosem.
    v kazdem vidim to jak je plny,
    v kazdem vidim se jako v zrcadle,
    v prazdnote.
    me myslenky unavi te,
    i me samotne je lito,
    ...je nemit.
    jsem jako namornik
    na konci sveta,
    zmrazeny usmev,
    ve vzdychu visici
    posledni vyrcena veta,
    vykriku trapnosti, vysileni,
    dusevni krivice;
    postizeni prazdnotou si nejvic pripousti ten,
    kdo kraci myslici,
    kdo vytvoril si svet pouze v sve palici
    a neopira jej o cestu a o pravou hul.
    tak tohle je evropsky zen.
    muj boze.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    som za pivo (vino)
    na smichove! pamatas ako sme vtedy boli u brouka, a potom rano po karlovom moste kde nebolo ani zivej duse..

    aj ked nie uplne hned - cely vikend som sa bavila, tak to mam momentalne zapovezeno. musim pracovat - a aj su nejake dolezite veci v praci, nasadzujeme system u dvoch zakaznikov..
    sobota napr. by mohla byt fajn.
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    KAMAR: no rozhodně :)) .. jen do tzý školy dojít a po cestě se neztratit, nb nezapomenout kam že jsejm to vlasně chtěla jít..
    KAMAR
    KAMAR --- ---
    ja mam cile .. ale vedou do pekla. a je to nekdy hezky ... velice hezky ;) podte na pivo niekedy. zatim.
    KAMAR
    KAMAR --- ---
    ok holky nadrtime subo a jdeme do skoly, je to dobrej cil? 2mg/den, juchuu ;))
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    YMLADRIS: Díky :), za krásný hřejivý slova. To dává smysl, a asi sem zrovna potřebovala aby mi to nikdo řekl, viz. dále;)

    KAMAR: Smázla jsem sama, mám nějaký psycha na téma "radši nic nepsat", polovinu příspěvků smažu před, a polovinu zbytku po odeslání;)
    blbost asi, pokoušim se nahradit pravidlem "psát si cokoliv kamkoliv dle chuti a necháávat to tam" ;)

    TRUCE: To dává ovšem smysl taky ;)
    V tomto konkrétním případě byl samozřejmě problém v mluvení o tématu s osobou, která z něj má hrůzu, měla jsem líp poslouchat intuici a vůbec s tím nezačínat nebo to stopnout po prvních minutách ;) (místo toho jsem podlehla tendenci obhajovat svůj svět před někým koho mám za důležitou blízkou osobu, zbytečné)

    YMLADRIS: Souhlas. Taky jsem to nedávno prohlídla, jakej je to kec, celej ten sluníčkovej optimismus, a jaká je to marketingová kampaň. Viděla jsem pěknej dokument o tom, jak to vzniklo, mnoho úrovní hnutí za dokonalého šťastného sebeaktualizujícího člověka (kterej pracuje na svojí aktualizaci, u toho pěkně nakupuje, a nezabývá se ničím nepříjemným a depresivním jako je třeba realita....). V rámci toho je jistě i dost dobrýho (všelijaký techniky, co člověku fakt pomáhají cítit se líp), ale podstata věci je mi podezřelá.
    A rozhodně většina lidí je pořád spíš méně šťastných, včetně velmi horlivých zastánců toho hnutí.
    Sama zažívám docela paradoxní situaci - cítím se celkově v tuhle chvíli fakt šťastná, ale součástí toho je, že spoustu času je mi blbě, jsem zmatená, mám strach nebo se na sebe zlobím...to štěstí je o centrálním směru, a pak o nějakým pravdivým připuštění si všech těch stavů a jejich pozorování...nebo jak to vysvětlit....

    Každopádně imho člověk nepotřebuje být šťastnej na to, aby si chtěl neubližovat. Když je mi blbě, můžu hledat způsoby, jak se cítit trochu líp...protože metoda udělat něco, z čeho mi bude ještě hůř, byla testována moc dlouho a už mě neba ;)

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TRUCE: no seriozne makam na tom aby bezcilne bloumani zvitezilo ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam