• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    OVERDRIVE: tak to potom chapam. ja tiez tak nejako. na nejake obdobie som zavrhol kvoli katolikom uplne cele krestanstvo a az neskor som sa zacal k tomu vracat.
    sa teraz dokonca chystam sa ist pozriet na omsu do kostola cirkvi bratskej. raz som tam mal koncert a tomu knazovy sa pacilo co som hral, tak sa skusim ist pozriet ci sa mne nebude mozno pacit nim vedena omsa.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _ELPH_: ono je to jinak s ni, ona se to pokusila znova najit, zahodila to taky uz davno, jen prave chtela to pouzit, pac hleda nejaky ty ontologicky souvislosti a vlastne i ten ritual, co by se zdalo, ze ma nejakou moc... teda jestli muzu mluvit za ni a jestli to spravne chapu.

    Cetli jste Leden na vsi, kdy Bondy hned na zacatku rika "Dej se vule Tva! Ale dej se uz konecne! Nenech nas aby se dela vule nase a nedej nam poznat, ze jsi nas opustil." ?

    Ten vyklad pravda potom neni prilis souvisly, ale velice vystizne postihuje co si myslim, ze treba citim i ja, jakousi vykorenenost sve neschopnosti dotknout se oblaku, ale zaroven nepritomnost nebo spis udivenou neviru a neschopnost verit v "TOHLE"

    Pak je tam hezka veta, neco s palcem, budu parafrazovat:
    "Snad by pomohlo memu zivotu, kdybych se prestal kopat do palce.
    Nebo by jen pomohlo, abych se prestal soustredit na palec.
    Boze nedej, aby centrum naseho byti bylo v palci.
    Co uvidim, kdyz se prestanu kopat do palce a vzhlednu k nebesum? Nevim, vazne nevim, protoze to neumim, ale kazdopadne to nebude palec."

    Tak vlastne bojujeme proti pokrytectvi a zlu techle krizovanejch hlupaku bez gnoze, a zaroven mozna sami hledame koreny, ktere nemame tim, ze inteligenci i citem jsme dokazali odvrhnout zlo, ale nenasli jsme viru.

    To zas mluvim za sebe a za svou roky trvajici boj za zakazani a zniceni katolicke cirkve jako instituce, pocinaje vybombardovanim vseho krom knihoven Vatikanu.

    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    TRUCE: v mojich ociach by sa moc cirkev neocistila tym, ze by sa biskupy podpisali napr pod to ze "Považuješ homosexuálnu aktivitu za ohavnosť a smrteľný hriech", a v podstate vsetky body toho listu su imho podobne nezmysli.

    ale inak chapem / ja som bol tiez podobne vychovavany, len zahodil som to uz davnejsie (aspon na vedomej urovni, nejake navyky z toho vo mne mozno este ostali). s tym ze nemam problem s krestanstvom, ani s niektorymi reformovanymi cirkvami, ale hlavne s katolikmi.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    O Diamande Gálas, jejiz veci prave ted posloucham, tedy zrovna ted ne morovou msi, ale Litanies of Satan:


    Her work first garnered widespread attention with the controversial 1991 live recording of the album Plague Mass in the Cathedral of Saint John the Divine in New York. With it, Galás attacked the Catholic Church for its indifference to AIDS using biblical texts. In the words of Terrorizor Magazine, "The church was made to burn with sound, not fire." Plague Mass was a live rendition of excerpts from her same-titled trilogy which began as a response/homage/indictment to the multitudinous effects of AIDS upon the silent class - of which her brother was a member. During the period of these recordings, Galás had "We are all HIV+" tattooed upon her knuckles; an artistic expression of disillusionment and disgust with the ignorance and apathy surrounding the AIDS epidemic. Her brother, who died during the trilogy's final production, reportedly appreciated her efforts.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: Truce, Truce, spatne to chapes, prava vira je prece tohle: http://musculus.cz/buh/otce_nas.php
    prosim poklekni a vzdej hold JEHO VELIKOSTI. ;]]]]]]]]]

    Nektery ty vety jsou fakt dobry, kdyby do toho netahali Boga, je treba:

    A nepřizpůsobujte se tomuto světu, ale proměňujte se obnovením své mysli, abyste mohli rozeznat, co je dobrá, příjemná a dokonalá Boží vůle.

    za rozeznat bych dal tecku ;]

    Zabavny je komentar, ze katolicka cirkev je hereticka. To vidim jako kurva oxymoron, ale konecne zidum to tak vicemene pripadne od zacatku, treba, rek bych ;]

    Rozhodne bych se nezrikla studia filosofie, at uz jako obrazu protivnika, nebo jako doplneni obrazu a schopnosti chapat nas svet [sukajicich robotu]... buh je v Tobe a nejen tam, ale rek bych, ze to neznamena nic vic, nez napriklad to, ze mas v sobe slepe strevo a vajecniky ;]
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    pres den to vypadalo, ze snad ten dopis posilal biskup te hereticke trojce..
    no narazi na zajimava temata, vlastne by me zajimalo, jak se k nim a jestli, cirkev ofiko postavi...
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    aha, tak update
    ja som bola nejak mimo a ten clanok som pochopila inak,
    bol updatovany a vysvetleny...
    TRUCE
    TRUCE --- ---

    TRUCE
    TRUCE --- ---
    novy klip massive attack

    http://massiveattack.com/blog/2009/12/15/paradise-circus/

    skvela pani ;)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    _ELPH_: lebo som v tom bola vychovana a stale som myslela ze na tom nieco bude, ze to nie je az take marne..a snazila som sa to najst

    strany sporu su oficialna katolicka doktrina a heretici, "anketa" cize vyznanie viery, je normalny postup ako sa ocistit, taka posledna sanca a zaroven dubove vrata, aby bolo jasne, preco bol kto exkomunikovany ci potrestany
    nepodpisali to asi preto, ze maju dost pretvarky, nechapem preco by mali ostavat v cirkvi ked sa tato nevesta kristova prejavuje ako velky brat, totalitarne.
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    TRUCE: a preco az po tomhle? ja som ten clanok moc nepochopil asi / obidve strany toho sporu mi prijdu jedna debilnejsia ako druha... ti traja knazi co spisali tu "anketu" su kreteni jednoznacne ked si precitam tie ich otazky, a biskupi ktory na to zareagovali tak ako zareagovali su tiez asi dost divny (navyse mi nieje jasne preco to proste nepodpisali / verim tomu ze sa s tymi picovinami v tej ankete chcu ztotoznovat aspon naoko/navonok)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    po tomhle myslim uz nemam problem ze zapracovanim sve katolicke vychovy do sveho svetonazoru ci co,
    vyrovnat se s tim lze proste odmitnutim,
    takze se jako timto definitivne zrikam tehle bullshitu katolickych
    protoze jsou hloupe a zotrocujici, katolicka cirkev se timto pro me stava heretickou sektou par excellance..
    skoda ze cela moje rodina jsou jeji idioti.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    EVELINA: slunce v byku, asc panna, mesic ve vodnari
    obecne proste vnimam co se deje.
    jeste kdyby se to tak slucovalo i s jednanim - casto jsem spis prevalcovana a az na to konto jednam
    cyklus smrt / zrozeni je silny, protoze zvlast smrt si uzivam skoro vic nez to znovuzrozeni, nemuzu bez ni bejt:))
    takze jsem nekdy vic mrtva nez ziva
    fetka.
    pud sebezachovy mi obcas rika velectena pani. ale nechava se cekat.
    mozna bych mela povolat nejake dalsi pomocniky.
    jsem zvedava co z toho dnesniho chaosu pribehne...
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    TRUCE: plně chápu Tvé rozpoložení, jsem rak, a tak silně ovlivněna měsícem světem kráčím.........jaké seš znamení truce?
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    the key of joy is disoberience

    TRUCE
    TRUCE --- ---
    dnes ma byt castecne zatmeni mesice a uplnek
    http://en.wikipedia.org/wiki/December_2009_lunar_eclipse

    nevim kde budu a co
    spim 12 hodin denne, uplne ze "nada", pres den mam sedivou depku
    asi se nekde strasne vyliju
    mozna pujdu do andaluzskeho psa pozdeji
    predtim asi u terezy..mozna jeste u nekoho, tour...

    klima me vcera zachranil, povidky, i poslal do postele, velky roman..mozna ne on, mozna tma.
    kafe, dmae, caj, vse nula bodu.


    muj milacek LUNA...dnes v noci........
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    neco ke cteni

    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Potkala jsem svatou pannu. Tančila na parketu, její čistota zářila v davu tančících co se extaticky svíjel, drcen temnou rytmikou.
    Člověk u mixpultu měl černou masku zakrývající oči.
    Tóny se mi zavrtávaly do cerebral cortexu a zaplavovali ho nevědomými výpočty.
    Viděla jsem ne co je, ale co by mohlo být.
    Viděla jsem vyprahlé mozky své generace žíznící po transcendenci,
    viděla jsem je pít a nevázaně vykopávat dveře vědomí.
    Slyšela jejich tiché výkřiky, slyšela je sdělovat banality a viděla mistrovsky naplňovat vztahy.
    Jedna velká laboratoř možnosti.
    Napila jsem se.


    Úzké cesty tvé mysli,
    narazila jsem po letech cest podzemím znovu na dómy,
    proplazila se blátivými chodbami a teď ležím u pramene, podzemního jezera,
    jeskynní žena, poblouzená, našla jsem plnost v černém bytí,
    je tu vše

    Na pannu se nebylo možno nedívat. Ztělesňovala pravý opak těch zvířat kterými jsme, lapeni v důmyslných pastích. Jakoby mě přišla zachránit. Ukázat možnost bezhříšné existence. Zářila tančíc v mém mozku jako Hvězda. Ale proč je tady?
    V tu chvíli jsem nebyla schopná ji podezírat. Úzké a široké chodníky mysli.
    Nejen pár démonů si ji všimlo, i arcidémon za mixem. Na ni, na ni hází pohledem a jeho hudba míří už jenom na ni.
    Díky žes přišla. Můžu ti odložit kabát?Dáš si něco k pití...?
    její boky se samy od sebe hýbou ladně, chyceny do spárů vyzývavosti. Oči se jí musí lesknout pod jeho pohledem. Podrobit si ji mezi těmito černými zdmi a stále věřím, že nevešla kam neměla.

    Zvuky zhoustly, zvláčněly a na obzoru se zjevil další hřích. Všechny je zná můj otec. Já fikaně přenesla vysázené ideje zla do stínového divadla, zbudovaného pro tento účel.
    Každý jeden trn za plachtou je skutečný. Trpí však loutky a ne já.
    Jen ústa mám každou chvíli plné krve. Plivu ji po okolí.
    Někteří zhypnotizovaně zírají, zbytek mě nechce léčit, odvrací se.
    Prý je má zloba úzkoprofilová, řekla jednou Nikdo, sedící opodál, havraní vlasy, silná postava, gotická... řekla jsem ji před chvílí, že říká strašný píčoviny, byť má na víc.
    Teď mlčí a je krásná. Přemýšlí. Špendlíkové hlavičky pod víčky.
    Piju opřená o bar, whisky žhne, zdravím M., přátelsky a lascivně.
    Zhřešila, bože, zhřešila jsem svým hladem. Šíleným, neukojitelným.
    S těmi nejlepšími úmysly lze páchat různé činy, ale metafyzický hlad se nachází pod abyssem, je to sebevědomí nášlap do in ovo, je to kdo z koho.
    Šílenství, smrt nebo zuby netvora které odhalíš neb není zbytí.
    Protilehlým rohem místnosti prošla postava. Mrkla jsem a již nebyla.

    ...

    //
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Vánoční povídka o svaté panně


    „Moje vina, moje vina,
    moje preveliká vina.“


    Hřešila jsem.
    Otče, hřešila a tímto se protivila bohu:
    byla jsem zatvrzelého srdce. Bála jsem se lidí.
    Cestovala jsem do cizích měst a cizích zemí, otče, a častokrát se uváděla do nebezpečí na osamělém autostopu.
    Chodila jsem na festivaly, matko. Nespávala jsem v noci. Snídavala alkohol. Pociťovala jsem rozkoš z pití alkoholu a naváděla i jiné lidi na to, aby ji pociťovali.
    Poslouchala jsem hlasitou elektronickou muziku. Chodila jsem do míst, klubů, kde ji hráli. Bratřila jsem se s nevěřícími. Smilnila jsem s muži i ženami. Užívala jsem narkotika, zkoumala jsem své hříšné tělo a nevyzpovídanou duši, měla jsem ráda sama sebe.
    Tohle všechno jsou mé hříchy.

    Zatím co stojím takto osvícena lasery a duchem svatým, temná místnost kolem mě začíná vřít extází myslí a těl. Za mixem stojí DJ v masce Zorra, v úšklebku semknuté rty pod škraboškou a prsty držící se kroutivého momentu čudlíků na pultu. Rovnovážně dávkuje lidem pod sebou to, co ani nevěděli že chtějí. „Vůbec se s nimi nebudu mazlit, rozumíš!“ Uprostřed noci mu budou patřit celé a všechny jejich duše. Moře zvednutých rukou. Tajná posedlost kterou umí stupňovat a ukojit. Otáčky rovných beatů a temné tóny co se dotýkají srdce.
    Tohle, a jednoduchá hesla. Není třeba více.
    Ha ha ha ha ha…
    Thank you for coming.
    Říká.
    Can I take your coat? If you want, you can…take off your shoes..
    ha ha ha ha ha … I wanna do that. take a seat.
    Yeah, seat, shut up. Yes.
    Would you care … for a drink? Martini? Margarita? Perhaps you would like..doctor boody grover`s thing, … Like a punch?
    (like a punch? Ha ha ha ha ha)
    Well, let me start off by sing bit, you`re the stuff that dreams to me, ..i`m falling for you like a big one, …Yes it`s true, i love you…
    let`s dance, till we both come out of our clothes…
    let`s dance..till we both come out of our clothes…ah..your figure..
    finest thing i`ve ever seen…long leaves and highs of dark green,
    you know, i`m about to change on you, because thats whats dr.boody grover was born to do..
    you wanna slip into something more comfortable? Oh so do I.
    Why don`t you go to the guest bedroom and pick something out?
    Yes, i do. Chemissals, lingerie, ..yes, pick something out this..it`s nice and sexy,
    pretty sure it`ll look good on you…you know, it looks almost perfect,
    except to one thing
    ..you know I said almost perfect, because you`ll look absolutely perfect
    in nothing at all.
    ..oh why you feel it…
    ah i love you…is it a french pedicure..yeah..you make me hot…
    and your armpits, ah…tastes so good…i`m intoxicated..
    your body is beautiful…you must be sou proud of your body..
    those eyes…golden dies…oh how you`re gorgeous,
    hahahahahaaaaa…….

    Pak jsem na parketě v davu spatřila Ji. Stála tam jakoby zde byla poprvé. Zavírala oči a nic nevěděla o tom, jaké zrůdy se materializované prochází kolem ní celkem beztrestně. Hýbala se do rytmu, v tváři lehký úžas a opojení.
    Dj si ji taky už všiml. Pohlédli jsme na sebe. Žeby žena pro něj? Zvláštny pocit čistoty.

    Prohlížím si ji dobrou půl hodinu. Jsem na tripu o tom, že ona tomu všemu kolem dá smysl.
    Znovu smysl.
    Že přemůže destrukci a přinese smíření. Temnotu s klidně tekoucí krví a zdravými jizvami, a ne už potají odkapávající hnis.

    Vzdávám se tedy jednoho hříchu, oddělenosti od ostatních a zamíchám se do davu. Tančím za ní a zkouším ji očichat. Bože! Seslal nám svatou pannu!
    Čistou jako padlý sníh.

    „Moc krásně tančíš“ nahnu se k ní a křičím jí do ucha. Pohled upřený na mě, úsměv. Otevřeně se jí kochám a ukláním se. „Už jsi tu někdy byla?“ ptám se. Kroutí hlavou, že nerozumí. Posunkem ji zvu k baru.
    „Ptám se, jestlis už tu někdy byla.“ Hudba je míň nahlas, ale stejně mám rty u jejího hladkého bílého krku. „Vypadáš tu mezi těmi zvířaty jako z jiné planety.“
    „Jakými zvířaty?“ rozhlédne se kolem. „Jsou v pohodě, nebo ne?“
    „Ale tak to víš že ano, ale mohou být občas trochu divočejší. Dáš si něco k pití? Vidím, že nic nepiješ. Vodka, džus?“
    Téměř instantně se zamiluju a navádím ji na drink a všechno..protože pro lásku boží, tahle je jiná. A vedle ní i já. Lidi jsou krásní. Ti zpocení s minerálkou jsou najednou jen divní skřítci, a každý jeden z nich je tu jen a pouze kvůli muzice. Krásné, andělské.

    Pokračuj, dítě.
    Chodila jsem do klubů, divoce se bavila. Byla jsem vyzývavá, v chování i oblékání. Soutěžila jsem, kdo vypije víc alkoholu. Rvala jsem se a chovala necudně. Útočila jsem na druhé i slovně.

    Zavrčel mi do ucha, štípajíc do žeber. „Seznam mě s ní, okamžitě.“
    Otočim se na něj a zařvu Čau! Obejmu ho, a chytim druhou rukou Pannu. „Seznámím tě, toto je cápek co před chvílí tak skvělě hrál, jak jsem si tě všimla že jen zavíráš oči.“
    Dj.
    Panna.
    A těší Mě.

    Na toaletě v zrcadle prohlížím hladový kukuč. Velké oči. Napjatý výraz. Opřu se o zeď. Už nemůžu..a musím. Otče odpusť mi, ale já nelituju ničeho!!
    A zároveň všeho.
    Co s Pannou, co s ní. Tvář v zrcadle na chvíli dostane vyrovnaný výraz, když na Ni pomyslím.
    Asi nic ale. Teď je Djova. Stejně by to bylo proti přírodě.
    Jdu se opít. A poslouchat muziku.
    Nic jiného nechci.

    Značně podnapilý, plus morál velikosti asteroidu. Což je tvrdý šutr letící vesmírem. Na šutru se čas od času zjeví růžová hmota, nějaká roštěnka. Jeho jádro je C2H5OH.
    Stojí za každých okolností, ale teď se odlepil od orbitu barové křivky a potácivým letem míří ven.
    Neboj, vrátí se. Bude si otírat sliny od huby, jako po dlouhé cestě. Kup mu drink a buď na něj milá. On bude dost možná hnusnej, ale ráno se omluví.
    Já bych mu každopádně drink koupila, ale dala bych mu pěstí kdyby se ke mně choval jako prase.
    „Hééj, čau, ty děvko,“ zdraví mě a utře si sliny. „Panna je moje, opovaž se.“
    „Tak se přestaň chovat jako debil. Ano, je úžasná a má moc z tebe učinit to, čím se sám nedokážeš stát a už celou věčnost na to skuhráš.
    Ale jestli to posereš, já ji z tebe spadnout na zem nenechám.“
    „Tak to ani náhodou. Beru si ji domů.“

    Tentokrát si objednám dvojitou. Zavřu oči a představuju si že je vše naplněné smyslem. Že na něčem záleží. Že to v sobě dokážu udržet, to děcko.
    Pohrdala jsem slabšími, svatá Panno, a pohrdala jsem povrchním. A nestarala jsem se o své přátele. Měla jsem mozek plný zla a hnusu. Nenáviděla jsem svět z hloubi své duše.
    Nenáviděla jsem sebe v něm, až do morku svých kostí.
    Na zátylku mě polechtá zuřivý pohled. Panna se usmívá a podává mi drink. „Pojď si s námi vypít. Necítíš se sama?“ Vykulím oči a po ksichtě se mi rozleje úsměv. „Ty jsi úžasná. Ne, jsem v pohodě.“
    „Ještě nechci jít domů. Líbí se mi tu. Je tu hodně zajímavých zvláštních lidí. Na kohokoliv se podívám, mění se mi před očima.“ Ach, před tvyma voe pičo… „Mýslím, jako na podstatě. Jse všichni v tanečních klubech takoví?“
    „Ne to nevim..ale podle mě se ti mění schválně když vidí že se díváš. To proto, že vypadáš jakoby jsi přišla z nebe. Nebo z chrámu.“ Zrcadlo nad barem. Spatřím v něm svůj Zbožný pohled.
    Potřesu hlavou a drink obrátim do sebe. „Two double Screwdriver!“ křiknu na barmana.

    V chodbě mi Dj strká pod nos dva pazoury. „Sladká!“ Přivoním, olíznu, zatočí se mi hlava.
    „Máš krev na čele.“
    „Jo, ztratil jsem rovnováhu a upad.“
    „Prase.“
    „Co s ní uděláme? Ta holka je kurva vzácnost.“
    „Já nevim. Nejspíš se ji budu klanět. Ale teď ne. Jsem moc. Démon ve mně řve, a do druhýho ucha mi mluví ona.“
    „Všimla sis kolik toho vypila? A je úplně střízlivá!“

    Svatá panna stojí uprostřed davu, skoro vidím tu její auru.

    „Všimla. A koukej na tu její svatozář.“
    „To dělá osvětlovač ty krávo.“

    A do toho sick beaty. Vytáčí lidi do nebe, a pak pád dolu, znovu. Meditace, hluboké tóny, uši, mozek, nepoznané.
    Slast v hlavě. Věž linek a beatů a melodií.
    Sladký vokál:
    Hey Yeah Ohhh - Those eyes alive, turned Ice into Fire, I want I need, to feel such deisre
    A pain as deep, in the heart of my soul, This truth unfolds, and I'm losing control
    Searching around, for the answer - And it's cold outside, I feel the winter
    Tonight, I crave sunlight on my face - For I can say it's lonely in space
    A touch, can make the senses awake - But fear controls your every mistake
    I feel the winter
    There's a chill in the air
    Secrets untold..
    Hey yeah Ohh

    Blížim se k ní, obejmu ji. Líbám.
    Pak cítím úder, jenž mě od ní odtrhne, a další co mi počítá žebra a připraví o dech, zkácim se na zem, podléhajíc zaslouženému trestu se zatměním před očima. Dovolila jsem si moc.
    Kroutím se na zemi a lapám v bolestech po dechu, někdo si ještě nezapoměl kopnout.
    Na podlaze mě join-ne krvavá Djova huba, takže on to zřejmě nebyl, a to je věru, překvapující. Na víc úvah se mi nedostává mozkové kapacity.


    Svorně pliveme krev, nadáváme a dezinfikujeme se zevnitř dávkami lihovin.
    Svatá panna zmizela.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: chce to prihlaseni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam