• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //jakej ma tahle akce vubec vyznam pro lidstvo a budoucnost. ja kdyz se potrebuju dostat z bodu a do bodu b nejakym smysluplnym case, tak jdu na vlak, autobus nebo se jede normalni autem.

    //mam kolegu, ktere sportuje, ma rad kolo a dava behem projizdky 150-200km a zadnej solarni pridavek nepotrebuje, protoze ma nohy a trening.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: to ste se mu za to pekne odvdecili. podle mapy jste mu slusne rozjezdeli travu.
    KEJML
    KEJML --- ---
    XCHAOS: A pod mrakem nedokážeš vůbec jet, jen vlastní silou?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: dnes bych rád mezi Vídeň a Bratislavu... jenže je pod mrakem, i když jinak se vypršelo.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: no kempař nám donesl panáky rakouský slivovice
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: teda takhle analyzovat, že jsme se s Jennim a Jurgenem stavili na pivo v kempu v Au, tomu říkám nadšení pro věc :-)

    Pro zajímavost včera: Jurgen asi 9 Wh/km na trasr asi 120 km, já 5.3 Wh/km na 145 km a Jenni 3.8 Wh/km a ujel něco přes 200 km.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Tak graf ujety vzdalenosti po dnesku. Raf na to hodne slapl. Na srovnani XChaosi a Daniela je videt, ze XChaos sice kdyz jede, tak skutecme jede rychlejc, ale diky zastavkam ve vysledku ztraci. Coz bude asi duvod, proc z prvnich peti nikdo tuhle taktiku nepouziva 8)



    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MAPE: ahoj
    napis kolik mas mista na strese a jaky mas naroky (co vse budes z baterii pohanet) treba nektery notase umi i celkem zrat, obvlast kdyz jedou celej den
    jesli to mas jen na leto, vikendy, nebo celorocni provoZ

    pokud nebudes mit solary naklapeci, tak si porid spis amorfni typ, sou navic levnejsi, regulator mppt idealne victron, ale da se i levna cina
    menic stopro victron
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MAPE: co tam poridit baterku co budes dobijet ze solaru a pritom pripadne i z altiku?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    zda se ze xchaos dneska nebude vecer sam. potkal se s jednim zavodnikem a dalsi je par desitek metru od nich. to bude party ;)
    MAPE
    MAPE --- ---
    mohol by mi prosim niekto poradit.
    chcem si poridit na nakladak solar. V nakladaku zijem ale nic specialneho tam nepotrebujem ( pouzitie na svietenie, dobijanie kompu, mobilu, akuny..) Vobec nic o tom neviem, iba ze potrebujem solarny panel, solarnu baterku a menic. ak by mi niekto poradil co za typ a priblizne kde je dobre to kupit bola by som vdacny.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HERR_FLICK: pruser je kdyz tim zastinis pruh na panelu kde mas v kazdem seriovem bloku oddelenym diodou jeden prvek :-) Ono lide kolikrat nepremysli a daji ten panel obracene nez by meli ... heh setkavam se s tim casto ...
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    REDGUY: hezky sepsany
    to castecny zastineni panelu je resitelny tim, ze si nekoupis lacinej smejd (vyrobne) ale poradnej panel, kterej ma diodu pro kazdej clanek, tzn. ti nejde dohaje vykon celyho panelu, kdyz zastinis jednu bunku
    plus pokud nemas moznost naklapeni panelu, a apoustu casu mas slunce zesikma(coz neni problem teto casti roku) tak si poridis thin-film, kterymu to tak nevadi, dnes uz se delaj s ucinnosti pres 14%
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    xchaosi, doufam ze to dneska trochu posoupnes a do ty vidne dojedes
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: na to s tím zastíněním kusu panelu si musel jezdit až do Slanýho? Stačilo se zeptat tady na NYXu - no urcite. Protoze jednu z mnoha veci, co jsem se od nej dozvedel, bys mi mozna rekl ty, tak jsem tam jel zbytecne. /facepalm
    Plus samozrejme tvoje odpovedi jsou ponekud... neduveryhodne. ("Kolik cekas, ze ujedes za den?" "Pres 240km" 8)) )
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: lepsi je dat mensi panely a vic menicu - je to ale tezsi a drazsi ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: to bereš kde? Startovali jsme oba stejně, začátek by měl být podobný.. ale není.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: ad panely šikmo: mluvil jsem o stříšce. Na bicyklu - na trojkolce být může. Ale Jenni Daniel má suntracking i na vzpřímeném kole, a jede s tím docela zdatně.. takže asi bych měl mluvit o tom, na čem si troufnu a netroufnu jet já...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: na to s tím zastíněním kusu panelu si musel jezdit až do Slanýho? Stačilo se zeptat tady na NYXu :-)

    (jinak BTW důvod, proč jsem z přívěsu přešel na stříšky.. ale poháněný přívěs zajímavá věc, taky 20palcové kolečko se stejným motorem táhne do kopce líp, než 26palcové, je fakt, že o poháněných přívěsech jsem slyšel poprvé letos)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    REDGUY: koukam,ze Raf Van Hulle kterej to dal do kupy jede taky. Ten Mickael je ted v Jicine,ze bych se jel taky podivat do paky az pojede okolo :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam