• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: zkoušeli jsme hliníkový vlnitý plech. Dnes to vidím jako slepou uličku.

    Nový cíl je dostat kolo + jezdce po 120 kg. To znamená shodit někde 20 kg. Jedna z možností je menší lehčí motor ve 20palcovém zadním kole. Odlehčení stříšky je samozřejmě daší kroj...

    Taky uvažuju nahradit brašny a bednu integrovaným zavazadlovým prostorem po aerdynamickým krytem.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Eh, sorry za překlapy v dlouhém příspěvku.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: vlnitou strisku? coze?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: ne, neni, tamtu vlnitou stříšku zničilo krupobití, teď vezu "fošny" (latě asi 1x1.5 cn, fskutečnosti)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HERR_FLICK: mám na solárním elekrokole, což je podle mě přiměřený simulátor kuchyňského spotřebiče :-), 240 Wp a 1 kWh baterii. Za slunečného letního dne se nabije do oběda, jinak cca do večera. Dnů pod mrakem ale může být i týden v kuse...

    Pro 3 sezóní provoz bych dal paralelě vždy 1 stejný panel na střechu a 1 na bok auta. Je to nejjednodušší sun-tracking, jsou dny, kdy fakr svítí jen ráno a večer. A nebo jestli jen vodorovná střecha, tak víc panelů. Nebo polohovatelné po zaparkování.

    Leto jsem kolo postavil bez možnost naklápění stříšky (resp. o omezené naklápění v důsledku oprav defektů konstrukce přišel) a dost toho lituju.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: Ja jsem v klidu - je to tvuj pruser :-D

    Pamatujes jak jsme de bavili o profilovanem zadnim plechu??? cili panel je na profilovanem plechu v ramu a kolem proudi vzduch? Je to pevne, lehke a dosti celkove masivni ... ale verim ze plachta bude lepsi - lehci atd ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: ze 2 m2 na přímým sluníčku skutečně budou až 2 kW odpadního tepla. Tak to prostě je, insolace je v létě přes 1 kW, křemík z toho vyždímá s bídou 200 W elektřiny.

    ABDULAH: Sklidni se, budou chlazený vzduchem, žádnou konatrukcí. Vzdal jsem vlnitej plech a prostě nechám křemík co nejvíc dýchat (čímž se vzdávám funkce stříšky proti dešti - na to s sebou vezu super plachtu)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: nechces ten posledni odstavec nejak vysvetlit ? ceho 1kw ? a cernej alox spis zareni bude prijimat...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: nezlob se ale prosim pokud chces rikat takovydle kraviny porad dokola zaloz si forum ... xchaoz a jeho perpetum mobile.

    vsimni si ze te nenapadam ani nepouzivam citoslovce jako strejdomrd a podobne. dokonce te prosim ...

    jestli se nepletu tak chladice o plose 15000 cm2 co je na nich 1kw maji 100 stupnu cca pri 25 stupnich okoli ... cernej alox ... pasivnim chlazenim je moc neochladis ...
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    XCHAOS: meh, ani prd, minimalne po pul roku ti bude malo panelu chybet, baterie staci dimenzovat jen na 2denni spotrebu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: pořád budou chlazené vzduchem... pasivně.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Indie má první solární vlak. Panely na střeše ušetří miliony za naftu
    http://www.obnovitelne.cz/...2/indie-ma-prvni-solarni-vlak-panely-na-strese-usetri-miliony-za-naftu/
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: a chladit uz je nechces? heh
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    QNEDLEEQ: příští střížka budou asi uhlíkový profily na hliníkovým roštu. Mám 3 měsíce na vymýšlení...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    QNEDLEEQ: měl jsem hliníkovou stříšku, panely k ní byly přilepený, ale den před odjezdem je zničilo krupobití v Dobřichovicích. Kroupy jak tenisáky...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: ale to kdyz ti praskne neopravis kdekoliv u domorodcu :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    REDGUY: vybral blbou trasu no
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: jediná silnice je tu ta hlavní a na tý to bez šťávy prostě FAKT nejde. Wut? Muzes to prosim trochu rozvest?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: jo, byl to Lučenec. Kolo se během oběda statečně dobíjelo 40 wattama, tak jsem si dal ještě kafe a malý pivo.

    Nejen že to nejede, ale jediná silnice je tu ta hlavní a na tý to bez šťávy prostě FAKT nejde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam