• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: nepletes si to? 10w/h? to jedes z kopce a pohon mas pustenej radove par minut za hodinu ne? 6w do motoru se mi zda malo ... toby te tahnul solar 20x20 cm ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Včera 7.5 Wh/km

    Pokud bych měl pořád nabito, což by v Kazachstánu neměl být problém, tak s 10 Wh/km udržím 43 km/h a s 6 Wh/km 33 km/h. To druhý vypadá realističtěji a odpovídalo by to dojezdu přes 250 km.

    Bylo by teď super mít ty grafy kolik kdo ujel.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: kvalitne navrzeno ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: tak u mě to schytává konstrukce stříšky. Z 8 vzpěr je polámaných a opravovaných už 6...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: no to je spise konstrukci a ne druhem panelu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: já jsem polykrystalickou střišku zmasakroval v Albánii, když jsem narazil do otevřených dveří traktoru, a pak jí v Turecku dorasil, když mi jí vítr shodil do rušný dálnice zatímco jsem si kupoval fast food a přejelo jí sposta aut.

    Naproti tomu současná monokrydtalická z i4wifi.cz mi spadla na zem už asi 10x a pořád funguje...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Today, I travelled 150 km at average speed 29.7 km/h and power consumption 7.5 km/h.

    Ještě někdo nějaký chytrý připomínky? :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Překládal jsem na Ukrajině bandě vodkou opilejch Francouzů a jednomu Němcovi, co znamená přípitek Za mir, za družbu, za ljubu a zpíval s nimi Marseilaisu a Ódu na radost. Teď už můžu spokojeně umřít.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: jo, Anick mi psala přes WeChat, že jsem vyhrál soutěž v pletení :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: kdyz si zvetsim oblast kde parkujete, tak to vypada, jak kdyz ste se ozrali jali zavodit cykcak sem a tam ;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ANDY_WARHOL: dobre ma to smysl ... chtelo by to zkusit a zmerit ...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: jasne, ale potom bys tam nemusel davat amorfy, co maj mensi ucunnost a mohl bys tam dat normalne mono nebo polykrystaly. u amorfu nema chlazeni vyznam.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ANDY_WARHOL: tak pokud by to chlazeni bylo dost pevne a udelal by jsi to jako samonosnou konstrukci coz dlouha deska nikdy nebude - tak by jsi mel dve v jednom ... je to jen napad muselo by se to spocitat a navrhnout
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Naše parta 6ti opilců předjela 70ti letou důchodkyni o jeden den. To jsme fakt molodci!
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: a na co bys tam tedy cpal ty amorfy? ty chladit nemusis.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HERR_FLICK: to je ono to chce vedet ... chtelo by to mit prachy a postavit dve dat vedle sebe a merit treba mesic za kazdeho pocasi kolik to da ... jinak jsme nad tim premejsleli a slo by to chlazeni docela dobre udelat ...

    Dat ty amorfy na hlinik s profilem kvuli pevnosti - podelne - tak ziskas proudeni :-)))

    No a dat ty panely o centak vejskove od sebe a dat pod ne treba 5cm sachtu kterou to bude prohanet vzduch - mas vystarano a hmotnost bude o prd vetsi ...

    takze pri 4rech panelech bude rozdil 4cm ... predni bude nejvejs a zadni nejniz :-))) pekne ti ten vzduch projde po cele delce a pri vstupu klidne 10cm to pozere dost na to aby se to pekne ochladilo ...

    navic by jsi tuhle konztrukci mohl pouzit jako nosnou preci jen 5cm boky zvednou pevnost v ohybu nasobne ... a dovnitr dat podelne na tech 5cm jednu sprusli a mas vyhrano mohlo by to bejt celkem pevny a lehky - proc to neudelat z grafitu :-)))
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ABDULAH: dobry amorfy maj ucinnost 14% (experimentalni uz 23%)

    v realu, obvlast kdyz to mas tak kretensky naplocho jako xchaos, ti v klidu 140W amorf bude sekundovat 210W monokrystalu (s dnesni top ucinnosti 21%) no a ve vedru a pri castecnym zastineni a dalsich klasickejch vecech, ktery ti delaj rozdil od idealnich podminek, ti takovej amorf i s nizsi papirovou ucinnosti dennim vytezkem onen monokrystal prekona
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HERR_FLICK: ale polovicni ucinnost
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: kdyz budes jezdit s ostatnima, tak se do prvni desitky nedostanes, pritom ti zas tolik nechybi
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ABDULAH: pokud chlazeni neobstara v dostatecne mire proudici vzduch, tak jednoduse poridis panely, kterym horko nevadi (amorf)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: za Saratovem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam