• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Video from the steppe (in Czech)
    http://www.youtube.com/watch?v=tZLE7u1L4EI
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHINIGAMI: myslím ten GPS tracker outsourcují
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: ano, bude to chtít garáž :) a to ještě nevíš, že plán je přidat metr vepředu a metr vzadu :)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    XCHAOS: to jako poradatele nemaji prubezny data? To je dost na palici...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: takze je faktor 3,3?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Offroad solar bike video at water spring in steppe
    http://www.youtube.com/watch?v=FviRIt_uTV0
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: přesněj řečeno, topnej faktor klimatizací je cca 4. Převedeno na chlazení, třeba 1 kW odpadního tepla serverovny vychladíš s 300 W příkonu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: no ty se mi zase můžeš vítězoslavně vysmívat, že jsem nevyhrál. Ale počkej 2020... podvozek mám super, zbývá poladit detaily solární stříșky.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: ty jo, si to někdy zkus... teď už to dovolená je, ale místy to byla fakt těžká dřina
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: mě tvoje data hodně zajímají (a pořadatele taky)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: mohl bys použít pravou Françoise, ale proč, že jo.

    No aby nevítězila, když jsem jí poradil řešení problému s přetěžováním solární nabíječky tou druhou sadou solárních panelů (aby místo aby je odpojila všechny, když to vyhodí pojistku, jich jen část zakryla - je to 6 paralelních).

    Jimak dnešek vypadá fakt dobře, když mi nesrazí náklaďák, mohl bych kus ujet.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Fuck, posledni tri dny mi nejel scrapper, takze bohuzel, detaily zavodu mezi vizionarema a duchodcema ted nebudou. No, snad mu neujede moc rychle a jeste neco zajimavyho bude 8)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Tak momentalne francouzsky duchodkyne vedou nad ceskejma vizionarema o asi 90km.

    Foto je ilustracni.

    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: co jsem della ve fabrice tak solary pokrejvaly celou halu ... no takze tedka to ber tak ... cca do 8mi hodin to davalo nula prd ... od cca 11 to jelo na solar az nekdy do 5ti odpoledne a nasledne to spise zase jelo ze site ... takovej 64A C jistic uz neco dokazuje :-DDD
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: uznáš doufám aspoň že Ano. Stejne jako uznam, ze "1+1=2" nebo "XChaos zase potrebuje mit pocit, ze mel pravdu, tak pozaduje, abych uznal neco, co je zcela trivialni a s puvodni otazkou to souvisi jen okrajove." Ale jasne, uznavam 8))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: uznáš doufám aspoň že přímé využití solární energie bez prohánění invertory a bateriemi zlepšuje účinnost....
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    SHINIGAMI: Hmmm... a mit takovou malou precerpavaci elektrarnu, pres zimu pumpovat vodu na kopec, v lete ji pomalu poustet dolu pres turbiny a jednak tim pohanet klimatizaci, jednak mit koupaliste. To zni dobre 8)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    REDGUY: muzes nabijet prez chladnejsi casti roku a v lete klimatizovat z baterek:).
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: slunce svítí i třeba ráno, - a kolikpak energie ti to slunce rano dava? Obzvlast pokud nemas suntracking? Povidej, prehanej 8)))

    XCHAOS: klimatizaci potřebuješ nejčastěji když svítí slunce - ano. Takze kdys sviti slunce, nemuzes akumulovat a musis chladit. Takze z panelu to potrebujes tlacit rovnou do klimatizace. Ktera, pokud chces chladit cokoliv vetsiho nez klobouk pro dva kraliky, zere par kilowattu. Takze potrebujes velky panely. Nebo mas snad nejakej jinej nazor? Jestli se chces hadat, prosim, predved nam nejake zduvodneni, proc by ta klimatizace se solarnim panylkem podle obrazku mensim nez metr ctverecni mohla bejt nejak uzitecna bez napojeni na normalni sit. Uz se tesim 8)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: ano, ale bude to závod ultralehkých solárních letadel :) Ale model Sun Tripu se mi líbí.. chtělo by to organizaci, která by pak za větší partu komunikovala s různýma řízeníma letovýho provozu.

    Jinak taky mi napadlo modelovat Sun Trip (i pozemní) po vzoru Gordon Benett cupu (soutěže balónů v doletu.. cíl se pochopitelně neřeší). Daný by byl jen počet dní :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam