• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: ano je to mozne. ale budu mit jeste dilnu, kde pojedou 3d tiskarny a mozna i nejakej mensi soustruh, takze se nejaky pouziti najde.

    strecha ma asi 75 m2 z toho je pulka na jih, tak uvidime kolik se tam vejde, bude to nejspis tak, ze osadim ze zacatku jen par panelu a zbytek pridam az po instalaci bazenu, nevim jestli tam bude solyndra, protoze pisou ze je to na rovne strechy, pokud to nepujde, tak tam dam amorfy, ktery zabiraj vic mista, ale zase fungujou i za nepriznivych svetelnych podminek

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ANDY_WARHOL: no počkej, termostat na kolik? To se ti pak může stát (než budeš mít zprovozněný bazén), že moc těch přebytků v červenci nevyužiješ. Nebo nevím teda jak velkou elektrárnu chceš mít, jestli to bude třeba jenom 1kWp tak v pohodě
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    a az dodelame bazen, tak prebytky nebudou :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: vzdyt tam bude termostat, nebo si myslel, ze to tam budu jako poustet at se deje co se deje ?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    JIMIQ: a jakej je ten rozdíl v tý spotový ceně vs cena co máš nasmlouvanou?
    já se tady snažím dohledat tu spot cenu a nacházím pouze cenu s dodáním následující den a to není tak hrozné, naopak je o 14 EUR vyšší než cena ročního kontraktu na Mwh.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    jo ale bacha na ten bojler, četl jsem, že se může stát, že se ti voda ohřeje třeba i na 85°C, to smz záleží na velikosti FVE a objemu bojleru... aby ses pak nespálil :D já tohle hodlám řešit trojcestným ventilem, ale o tom jsem zase slyšel, že se kazej/zanášej
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: me z toho vychazi proste to spotrebovat a ze site si brat kdyz je nedostatek jako porad nejlepsi reseni i z hlediska nejaky administrativy. kdyz to poresim takhle jak to chci ja, tak vlasten budu pro ne z jejich hlediska bezny spotrebitel ktery spotrebovava malo.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ale jinak máš pravdu - dokud tady nebude opravdový net metering, tak bude vždy výhodnější vše spotřebovat

    ČEZ má zase nabídku, že to co jim pošleš ti odečtou ze spotřeby, ale jenom 40% (t.j. pošleš 1MWh, ze sítě vezmeš 3MWh, z toho za jednu MWh zaplatíš 60%, zbytek celej).

    Bohemia energy má, že co pošleš je hodnoceno spotovou cenou, což nezní blbě, než si uvědomíš, že ve chvíli nejvyššího výkonu FVE je spotová cena nejnižší, protože vyrábí 40GW v Německu :D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ANDY_WARHOL: to myslím platí jenom pro lidi co instalovali do roku 2013 nebo jak to bylo. Když jsi měl zelený bonus (t.j. stát ti platí za doma spotřebovanou "zelenou" elektřinu), tak z toho platíš solární daň. To už teďka není
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    a prebytky muzu akumulovat v bojleru v podobne teple vody, ci v budoucim bazenu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    DZODZO: tak je to jasne, ja si budu svoji elektrinu spotrebovavat podle libosti, nebude to tedy ostrovni system, protoze tam nebude baterie, ale budu si ji spotrebovat sam a teprve na co mi bude chybet, si vezmu z eonu a zaplatim.

    takze potrebuju nejaky velmi specialni invertor, ktery by mel vstup z verejne site a dokazal toto resit.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    to bude vzdy lacnejsie ked si to vybehas sam, ja mam tu nabidku od eonu, je tam nevyhoda ze ta elektrarna nemoze bezat v ostrovnom rezime, da sa tam spravit backup vetva, ktora bude pri vypadku siete napajat vybrany okruh z baterie ale nesmie sa pretazit, mam na to lednicku a plynovy kotel, ale uz sa tam neda zapojit napr. vysavac alebo varna konvica
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: posila do site a v diskuzi pise neco o tom, ze musi platit i za elektriku co vyrobi sam, to nejak nechapu
    to je mozna cena za to posilat neco ven. takze dekuji nechci.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JAZZZ: ono se to zda jako vyhodna nabidka, ale ja si to postavim ve skutecnosti levneji i bez dotace. a pokud to neresis primo pres ne, tak musis resit povoleni aby si to do ty site mohl posilat a uprime, to mi za to nestoji. to si radsi budu pritapet vodu v bazenu nebo to protisknu na 3d tiskarne :) proste spotrebuju vsechno co pude
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    JAZZZ: to jsem nedávno studoval a moc mi to nevycházelo... musíš mít FV od nich (mají přirážku), plus měsíčně 50 za MWh, platíš každou "načatou" MWh, takže 2,2MWh uložení tě stojí 150/měs...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ANDY_WARHOL: co tohle?
    https://www.eon-solar.cz/...A-avvk8X0CQyDGZrJsOhgXbr8nI34EdAYKJMJPqjI8ww5EyzZPPPxPGcJBxoCt6EQAvD_BwE
    fyzikalne spravnejsi reseni by bylo to, co popisujes, ale v dotacemi pokrivenem trhu by bylo pro tebe vyhodnejsi vyuzit nejake podobne nabidky.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    tady chlápek to má přesně
    Fotovoltaika Solyndra | pete-ka.cz
    http://pete-ka.cz/fotovoltaika?page=1
    přestal před časem psát, ale má popsaných prvních pět let provozu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: prave, mohlo by to mit stabilnejsi vyteznost cely rok. i kdyz zazraky necekam
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    tak to jsem neznal, vypadá to zajímavě
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: diky, mrknu na to

    jinak premyslim o tech solyndra panelech a dat pod to neco bilyho na odraz
    znate to nekdo ? melo by to prijimat i ruzne pod uhlem a rozptyleny svetlo.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    tenhle pán to tak má udělaný, má tam i popis
    Přehled výroby, spotřeby a dodávky elektrické energie domu s malou FVE 5 kW
    http://www.nesvara.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam