• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JAZZZ: přesněji, sedla byla 3650, 3700 a 3720. Snad jen do toho prvního vedlo něco připomínajícího horskou silnici se serpentinama. Do dalších se jelo v podstatě po rovině, pokud chvíli bylo stoupání 6%, tak to bylo moc. Oni tady ty silnice stavěj především pro přetížený náklaďáky...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JAZZZ: 3780. Víš jak blbě se za jízdy píše z nakřáplýho smartfounu? :-)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    XCHAOS: ja vim ze je to jen preklep ale vazne to vypada jako bys uz to stratosfericke letadlo mel hotove a navic mel z toho ridkeho vzduchu halucinace :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JAZZZ: osmitisícovku ne, ale vystoupal jsem do 3650 a dnes to bude 37000 :) docela jsem cestou předjel pár náklaďáků, v tom řídkém vzduchu jim to moc netáhne. A taky panely v chladném a čistém vzduchu dávají skoro tolik, jako v červnu v Alpách...

    Fotky budou na Twitteru, akorát VPN funguje dost náhodně (ale Velkou čínskou zeď prý barbaři taky vždy obešli, protože nikdy v historii nebyla úplné souvislá v celé délce :)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    hmm behem zavodu mimochodem dobyt 8mitisicovku na solarnim kole .. to je vyzva! jen by se to kolo muselo umet preskladat na solarni letadlo jana tleskace, ale s verzi 3.0 se mozna dockame i toho :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    miri tam a ma to tam bliz nez do cile, akorat bez povoleni by ho zavreli cinani a asi to bude ponekud do kopce a asi tam uz bude dost zima
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDGUY: zapomel jsi na treti moznost, ze pojede do tibetu a tam ho zavrou;)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ANDY_WARHOL: Deadline zavodu je tusim 27.9, zbejva mu 23 dni a neco pod 3000km, takze by musel delat cca 120-130km denne. V poslednich dnech je jeho prumer spis nekde kolem 100km/den. Jedna moznost je zatnout zuby a zkusit to, druha proste vzdat. No, vypada to, ze si vybral 8) Takze posledni otazka co zbejva je, jestli zase bude po organizatorech pozadovat nejakou specialni vyjimku tak jako posledne 8))
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: jeste se upravuje konec lopatky - hrana
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    vypada to jako by chtel prejet himalaje pres tibet nekam do nepalu nebo bhutanu, ci pripadne dal do indie. ale vis chaosi ze do tibetu potrebujes povoleni ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    chaos se nam odchylil od primeho kurzu, a podle jeho vyjadreni zde to asi brzy zabali :(
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    tak jestli se nepletu - hlucnost vrtule je dana nabeznou hranou a pak tvarem v miste kde vzudch tu vrtuli opousti ...

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JAZZZ: já jsem tady viděl vertikální turbíny na nějakých jako mýtných branách s kamerama, či co. A jsou úplně tichý. A mechanicky značně jednodušší než ty natáčecí vrtule... asi tam bude nějaký problém s účinností, ale na drobné aplikace mi to přijde ok.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: přihořívá. To zas bude keců, jestli ujedu jen 10000 km místo 12000 km :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: do cile. nebo ti vezmou kolo i nekde po ceste ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: někam určitě, otázka je kam :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JAZZZ: alebo nieco co ma tie turbiny pod zemou :)

    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    HERR_FLICK: muzes zkusit vertikalni, ty jsou pry mene hlucne
    Vertikální větrné elektrárny, větrné elektrárny | AVAS ENERGY
    http://www.wind-systems.eu/vertikalni-vetrne-turbiny-hivawt.php
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MINDA83: ne vsichni jsme tu jen mindy
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    Ja mam jeden malej vetrnik 15m od mobilheimu a sere me neskutecne, asi na podzim vemu flexu, a pujdu ho pokacet

    Predtim jsem mel asi 300m daleko trochu vetsi asi 3kw, a taky prisernej hukot.. Clovek bydli v prirode a misto klidu posloucha dementni vrtuli

    Bydlet v radu stovek metru od tech kolosu, tak sem nasranej az na pudu
    Jinak mi teda ty nejvetsi vadi min, nez maly zmetky v blizkosti obydli
    Na nektetejch mistech me nijak neurazi, naopak na nekterych nemaji co delat

    Nu a v zime v dobe inverze jsou na spouste mist takleda khovnu
    MINDA83
    MINDA83 --- ---
    Není to tak dlouho co jsme tady kolo na dálnici řešily.
    Chodec s kolem na dálnici D10 zavinil hromadnou nehodu – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/482203-chodec-s-kolem-na-dalnici-d10-zavinil-hromadnou-nehodu.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam