• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: tak az se zmodernizujou novy masiny ...

    Jen me vysvetsli pri tom jak jezdej vlaky - jak to chces vracet zpet do site??? Protoze pri tom ze projede jeden vlak za pul hodiny - vidim jak to jina masina sezere ...

    No a v neposledni rade - stridava trakce tady treba neni ... u stridavy bych to jeste pobral ale u stejnosmeru ... nevim nevim ... VSUDE
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HALEXE: tak akumulaci nám žádná regulace určitě nezakáže...

    JIMIQ: já ne. já chci pro začátek rekuperační brždění na českých železnicích.. (všude)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    sakra, zase už mi někdo předběhl...
    Designový kostitřas z plastů - Autoweb.cz
    https://www.autoweb.cz/designovy-kostitras-z-plastu/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: mě napad elektrickej kostitřas.. velký kolo s přímým motorem :-) dosahoval by mimořádně vysokých rychlostí.... a v tom pomocným malým kolečku by byl naopak druhý motor pro jízdu kopce :-) ideálně by teda chtělo leho-kostitřas...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Je tam akorat simulace pro Prahu, Brno a Ostravu dle realnych dat
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: takže standardně k hovnu... Pokud člověk nebydlí na jihu
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    co jsem se díval, tak jenom ideální
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: nekoukal jsem tam ale resej tam jak panel funguje za zhoršených světelných podmínek nebo jen za ideálních?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ale ten test je imho divnej, nejlepší panel je dle mě 270W/3400kč, změřená účinnost odpovídá přesně deklarované, naměřený výkon na konci testu 267,3W, čili přesně 99% a hodnocení účinnosti je 74%. Chybí mi tam metrika cena/výkon :-)
    mimochodem je to Trina TSM-270PD05

    pravda, píšou to tady
    Hledáte obstojný výkon za lidovou cenu? Pak vám můžeme doporučit panely Axitec AXI265P (velmi dobře, 3850 Kč) a Trina TSM-270PD05 (velmi dobře, 3400 Kč).
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    DZODZO: už to čtu, díky za tip :-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    v dteste 11/2018 je test fv panelov, dobra sprava je, ze ziadny nebol taky co by vylozene pohorel, vsetky dopadli bud dobre alebo velmi dobre
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    ANDY_WARHOL: Vždycky jsem chtěl svěřit svůj osud a osud mých dětí do rukou lidí, kteří jsou vedeni motivy, které nejsou zcela jasné.
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    ANDY_WARHOL: On to někdo zaplatí :(
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HALEXE: oni to budou dorovnavat rychle nabihajicima plynovejma elektrrnama. Vzhledem k tomu, že maj na kW poloviční exhalace co2 a můžou nabehnout relativně rychle, tak to dejme tomu fungovat bude. Ale je tu několik ale. Ty plynový jsou drahý, elektrika z Baltu se nemá jak dostat na jih ve velkým a závislost ne Rusku kvůli plynu. Takže to bude pěkně drahy
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: No, to je jasný :( Je fakt, že tady opravdu pěkně pomáhá strach. Lidi se toho bojí, nic o tom neví a politici se hlavně třeští, že ostrouhají při volbách.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    No, tohle je takovy zvlastni. Ta cena je zaprve zpusobena tim, ze evropsti delnici maji velka prava a jsou drazi (odbory, nemocenska, duchody, coz je dejme tomu ok) azadruhe tim ze od 1990 se v podstate v EU nezacal stavet reaktor ktery by byl nyni dokonceny, coz prodrazuje jednotlive kusy, protoze economy of scale (a to je rozhodne spatne)
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Když tě nikdo neposlouchá, tak v tom budou asi prachy :) Mně se tohle taky nelíbí. Nelíbí se mi to hlavně z toho důvodu, že Německo má v tomto případě (např. proti nám) tak nespravedlivou výhodu, že se mi nechce věřit, že to dělají jenom kvůli uhlíkové stopě. Kolik my můžeme v Česku postavit větrníků ? Proti jejich Baltu vlastně nic. A pak nás budou hubovat, že nemáme větrníky a může to skončit tak, že budeme závislí na německé větrníkové elektřině, protože nastaví přes Brusel takové podmínky, že nebude možné rozumně provozovat ani jádro, ani plyn, ani uhlí. Tedy budeme zase v německé moci, protože oni tam budou mít výrobu i akumulaci - buď v bateriích nebo přes výrobu vodíku nebo se vrátí k setrvačníkům nebo budou na povel nabíjet elektromobily......
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Ja nic takoveho nechci, ja chci v Evrope minimalne 60 novych reaktoru 1200-1600 MW, ale nikdo me neposloucha :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam