• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: vyhoda garsonky - kotel hned za stenou ... a v kuchyni si alespon studenou namocim nadobi ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JIMIQ: nemam, ked potrebujem vodu na poschodi do sprchy tak prvne to odpustim do kyblu, cca 5 litrov a to potom pouzivam na splachovanie zachodu
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    DZODZO: hele, takový OT dotaz (ale už je tady všechno OT :D ), máš cirkulaci teplé vody? Já furt nevím jestli to pořizovat nebo ne
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    jinak co se týče plýtvání tak mě nejvíc serou pošťáci (DHL a další) co nechávají puštěný motor i když stojí a pak vodní pítka v práci, která nachlazují vodu i v listopadu (nemluvě o tom, že z kohoutku teče pitná, já si beru jenom tu) a i když to vypnu, tak to pak nějaký chytrák zase zapne :-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: do garsonky to asi zmysel nema, u nas to musi pokryt cca 70m2 plochy
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: takze kdyz vysavam 10 minut tu svou mistnost tak je to ve vysledku jedno ... 1600w to nezere porad navic jedu na pulku s touhle hubici to staci ... ok diky
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    jsou i levnější ty vysavače a firmy nabízejí na půjčení, máš ho týden doma, vyzkoušíš, když se ti nelíbí vrátíš
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    my máme něco jako tenhle
    Specifikace iRobot Roomba 866 - Heureka.cz
    https://vysavace.heureka.cz/irobot-roomba-866/specifikace/#section
    píšou 33W, standardně má jeden pokoj za půl hodiny, na koberci pouštím dvakrát (jinak máme plovoučku většinou), takže 15-30Wh na pokoj. Standby jsem neměřil ale odhaduju do 5W, ale když ho nepotřebuješ mít furt v pohotovosti, tak ho můžeš vypínat a pak akorát zapojíš hodinu před vysáváním aby se dobil. Nenechával bych vypojenej dýl jak týden, protože to má NiMH, bůhví jak by se ta baterka pak chovala
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: opet priklad z nejmenovane firmy s nejmenovanym vysavacem ... (tusim enzo) cena snad 5000 ... mitor 2,4kw prikon pri plnem sani ... vykon prepocitany na turbinu jestli si vzpominam 350w ...

    muj zelmer mozna jinej nevim po zasahu evropske unie - 1600w a i pres vodu tahne na turbinu 450w lol

    takze prikon elektricky se vzdalene nerovna sacimu ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: ze bych si do garsonky koupil robo vysavac??? to to obehnu kazdy tyden sam...

    kolik to zere? ber i klidovy odber dekuji
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    my máme roomba 8xx, nevím přesně a ta ještě appku nemá :-(
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    u vysavaca zalezi na tom aky je to model, ten nas si napr. pri prvom chode urobil mapu podlahy a dalsi chod uz vysava podla mapy t.j. nerobi zbytocne pohyby, mapa sa da pozriet cez appku na tablete
    to uz je zaujimavejsie pozriet sa na vysavace obycajne, mame nejaky 2kW model este nez EU zaviedla limit na vykon a je to dost rozdiel v spotrebe vysavat na plny vykon alebo na polovicny, ako vsetci nadavaju ze tie slabe vysavace su naprd, tak pokial nemate nejake chlpate koberce tak staci aj 700W na podlahy, tie 2k maju zmysel iba na vysavanie kocicich chlpov z koberca a vysavanie soplov deckam cez nosatko :D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    a tak ta Čína taky není všespásná, mají potíže s interním dluhem (něco jako naše kraje), ghost towns, lidi chtějí stále víc sociálních výhod (neexistuje tam pořádně důchodové zabezpečení, bezpečnost při práci...), platy stoupají a demografická křivka je dobíhá. My stárnem, ale oni díky politice 1 dítětě stárnou rychleji.

    Už je nahrazuje Vietnam, Taiwan, Malajzie... (myslím obecně, ne co se týče FV panelů)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: no ne, říkáš subvencují, to dle mě znamená, že Čínu výroba toho panelu stojí 20k, ale prodá nám ho za 15k, my k tomu přidáme dotaci 5k a člověk si ho pořídí za 10k. Čili Čína dotuje naše panely stejně jako my... Ale jestli nesubvencují a pouze využívají přirozeně nižší cenové podmínky, tak pak máš pravdu.

    HALEXE: akorát pozor na embedded emise (můj stál spolu s robomopem 30k, na druhou stranu velký vysavač vytahujeme raz ročně na spáry atd)

    ABDULAH: no právě, 40 rodin přece rozloží spotřebu lépe než jedna... synergie atd :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HALEXE: ten monopol budujeme my vsichni ...

    co jsem delal u firmy nebudu jmenovat (concept) tak cinska konev nakup 290kc prodej 1000kc ... ceska firma z hlinska vyrabela konvice a prodej mela 350 ... vzhledem k tomu ze tu ceskou mame doma do dnes a ta cinska vydrzi max 3 roky pri beznem pouzivani ... si spocitej kolik vic za tech 15 let vydela navic ...

    cili ceske nebo cinske - hadej ktera fabrika uz tam neni lol
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Možná máš s tím luxem pravdu. Podrobím to hlubší analýze
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: zrouna u panelaku bych videl vetsi smysl ... termo solar i elektro ... kdyz vidim u nas nove zatepleny panelak tak par termo by pomohlo hodne ... a solar muze honit cerpadla atd ...

    nevim obcas mi to prijde postavene na palici ... jako modra usporam ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Dotují naši zelenou energii ? Budují si monopol ! A o tom, že by něco dotovali v Evropě nic nevím. Zatím to platíme my, kteří si nemohou podobnou srandu postavit. Kde se vzalo 75 k pro Dzodza ? Dzodzo, neber to,prosím, osobně :)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    hm, to je zvláštní zhodnocení. Imho je jedno jestli dělá zbytečný úkony, když vysaje pokoj za třetinu energie (i s těma zbytečnýma úkonama) než ruční vysavač... důležitý je přece vždy výsledek a ne jak se k tomu výsledku dopracuje
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Viděl činnost robotíka u známého, který má podobně uspořádaný byt a tvrdím, že dělá zbytečný úkony. Zbytečný = mrhání energií
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam