• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: Myslis ten umely termin, ktery vytvorili Ovcacek se Zemanem, aby frustrovane stredni tride predhodili nepritele, kdyz pritom prave Zemanovy vlady byly u toho, kdyz se z CR vytvarela "Ceska montovna"?

    No reknu ti to asi takhle, pokud chces byt za blbce ve spolecnosti lidi, kteri maji vic nez dva neurony, tak ten termin klidne pouzivej :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: Bojovat proti chimerickemu restauracnimu zarizeni podobne jako Don Quijte proti vetrnym mlynum je diagnoza :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Pak se divej ze o podobnych mluvim jako o prazske kavarne :-D Taky jen banda vysranejch zvanilu ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Ti jsou jenom posraní strachem. Zákaz kouření v hospodách, to je tak jejich strop.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: mas pravdu, bohuzel neni politicka vule (minimalne u lidi co jsou u moci)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    HALEXE: Zelena revoluce a zatim strme roste produkce veci, kterou jeste nikdo neumi poradne recyklovat a ono se to zatim vlastne ani nevyplati delat. To je paradox, co :)
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    Výrobci baterií zvyšují ceny a demonstrují tak svůj vliv nad automobilkami. Období, kdy soutěžili o zakázky, končí
    http://oenergetice.cz/...konci/?fbclid=IwAR3KdwdGBduyt1GV7KMFs4OFgzz-uUfVicdkxhHtJzyPOlTEIT-_UxpVF94
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Za těch 300 GKč mohla stát pěkná jaderka a ještě by zbylo a vyrobila by dvakrát víc než vítr a FVE dohromady.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    OZE budou o podporu v ČR soutěžit v aukcích, stojí to v návrhu zákona
    http://oenergetice.cz/...ny-cr/oze-budou-o-podporu-v-cr-soutezit-v-aukcich-stoji-to-v-navrhu-zakona/
    Zajimavy vyvoj, jsem zvedavy na ceny. Francie a Nemecko se v aukcich motaji na 50-60€/MWh
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: merak jsem po nekolik pristrojich na zkousku koupil nejakej lepsi ... sice jako zadna vyhra ale meri slusne v porovnani nekolika pristroju s tim co mame v praci
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Konecne se tady clovek dozvi nejaka real life cisla :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: zatim jsem provedl zkusebni mereni luxovat budu az pozdeji ... tak naprazdno bere - 1350w a ucinik 93 a pri ucpane hubici bere dle meraku 950w a ucinik 95
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    odmeraj cas kolko to vysavalo a potom kolko si to papne na nabijani
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Tak jsem zapojil meric a zatim to dava standby 0.1 az 0.3W. Nechal jsem to pocitat a uvidime co bude za 24 hodin. Pak pustim vysavani mistnosti
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    ABDULAH: Pak hoď výsledek sem, abys mi ušetřil tu důkladnou analýzu roboluxu. Díky.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: vim co jsi psal - jen jsem chtel poukazat na tom prikladu - ze to muze byt mnohem mene ekologicke nez klasicky vysavac za srejne penize ...

    preci jen to ctou lide co v ramci sveho pohodli klidne projedou nekolika nasobek energie na tomhle nez to rucne vysat ... schvalne skusim zmerit spotrebu pri dukladnem luxovani a zmerim dobu...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    já to doma zapojím na wattmetr a uvidíme :D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    a můj vysavač je myslím 1200W příkon... takže 2x33 + 22 + 24x6 ~ 233Wh, to odpovídá 11 minutám velkého vysavače (kdyby standby byl 1W, se standby 3W je to 2x33 + 66 + 24x6x3 ~ 28 minut velkého). Ale velký vysavač musím vytáhnout ze skříně, musím s ním mrcat a nakonec jsem vyřízenej :D takhle to mám bez práce a s přinejhorším stejnou energií
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: 12 minut :-) ale já psal, že jsem ten standby neměřil, maximum bude 5W, třeba je to jenom jeden watt :-) a běží mi max 2 hodiny týdně... výhoda je, že u toho nemusím stát a mrcat tou holí, to mě neba, můžu jít místo toho s rodinou na procházku
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jen k tomu robotoj ... dve hodiny prace rekneme 50wh ... ale 22 hodinpri 5w mas 110wh ... takze cca 160 wh ... to mas tim vysavacem s 800w kazdy den cca kolik? 8 minut?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam