• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    DZODZO: Jak to myslíš, že sníh roztaje ?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: odporuca sa raz za rok udrzba kvoli zivotnosti, inak je to celkom bez zasahov, sneh - sa roztopi, dazd - stecie
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    ABDULAH: Ofukují se většinou, ale spoléhá se na déšť
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    ABDULAH: Už jsem si něco počítal. Vychází to v té naší české kotlině dost strašidelně. Ale koho zajímá, co se vyplatí a co ne, když jsou ve hře stovky miliard.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: solarni panely se mejou???
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a kdyz to protece dal tak se vraci?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    myslim ze tak 8 reaktorov

    toto je tiez celkom zaujimavy problem v suvislosti s tym suchom: https://trebicsky.denik.cz/...esic-centimetry-vody-denne-ktera-se-v-dobe-sucha-nevraci-20180814.html
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: kolik reaktoru za to bude?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: teda 24000000
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: v tom clanku pisou ze cca 300 USD za 1KWh energie - pro tu tekutou baterii ...

    Pokud by se to spocitalo - tak jen ta baterie pocitej semnou - 300USD za 1KWh
    potrebujeme 48000 MWh - coz je 48000000 KWh

    Celkem to mame - pri kurzu dolaru 22Kc - 317 miliard korun a to jen ta baterie - o celkove ucinnosti nikdo nic nepise ...

    Kolik bude cena solaru? http://www.ceska-solarni.cz/kalkulacka2011.php# a zadej tam 24000 - vyjde ti cca tohle cislo - 936 000 000 000 kc
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Úkol pro zájemce o Nobelovu cenu: Ukládání elektřiny - EnviWeb.cz
    http://www.enviweb.cz/111883
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HALEXE: stalo by to za to spocitat cenu baterii a solaru co doda denne tolik co dukovany 48000MWh ... bude to zajimave ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    to by som si tuto u nas ani nelajznul, napr. vcera tak silno fucalo, ze som mal strach, ze mi utrhne strechu :) takze davat panely na nejaku konzolu pod ktoru sa moze este dostat vietor by som ani nechcel zo strachu, ze mi to odfukne
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Jo akorat jsem myslel ze v zime ma vetsi vliv pocet slunecnych dni nez ten sklon. Ale v Cesku asi zadna firma neumoznuje namontovat alespon manualne ovladany sklon, ktery by si clovek nastavil 4x rocne
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JIMIQ: jj to by tak odpovedalo, 2 mesiace dozadu sa za den vyrobilo 2x tolko, najhorsie mesiace budu prosinec/leden, najlepsie cerven/cervenec
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    A ja jsem byl manzelkou donucen pustit topeni :D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    DZODZO: no presto ze slunce svitilo 6 hodin mas kvuli sklonu vyrobu jako kdyby svitilo jenom tri. Vidis nejvyssi okamzity vykon 1200W coz je pod polovinou potencialu
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    Asi už vím, o co jde. V Kalifornii mají instalovány velké FVE výkony a plynové elektrárny musely být provozovány, kvůli zálohování. Takže zálohování vyřešili bateriovým polem. Kdybych provozoval zálohovací elektrárnu, rozhodl bych se stejně - určitě lepší byznys, různé podpory atd. U nás je to k neupotřebení kvůli daleko horšímu počasí. Fotovoltaika je velmi nespravedlivá. A když žiješ v Česku, tak na tebe budou z Kalifornie dělat dlouhý nos, jaký jsi neschopák. Je to stejný, jako bys na start maratonu postavil vedle sebe zdravého chlapa a chlapa s půlkou plic. Až sem by se to ještě dalo. Blbý ovšem je, že zdravý chlápek se po svém vítězství bude posmívat tomu s polovinou plíce a dokonce mu bude nadávat, že neběžel jako on.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam