• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: u nas zensky bez plynu ani ranu :-D asi neznam zadnou normalni zenskou - nebo naopak jo? nevim nerozumim jim ... jak to ma kozy nebo kola jsou s tim driv nebo pozdeji problemy ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Clovece na hodne diskuzich jsem cetl ze se hlavne zensky bojej mit doma plyn, taky to nechapu
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    V tom linku pisou ze to tuv zasobnik ma, ale nevim jakej
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: nemcum gazputin nevadi a ty s tou kapkou v mori by sji mel problem? :-DDD to je zase traparna ...

    JIMIQ: musi to mit zasobnik - ten uz nikam nedam :-D leda pod stul
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    No leda kdyz ti doslouzi stary kotel poridit si tohle jako nahradu
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: co je pochopitelny duvod proc nerozvadet plyn??? vsude mame plyn po barakach ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: tak např. pro činžák, kde moje datacentrum předehřívá vodu pro 15 domácností, je místo, kde by se teplo z kogenerace případně předávalo té teplé vodě, určené zcela jednoznačně :-)

    majitel z pochopitelných důvodů nechce rozvádět po domě zemní plyn.. vyvést ho tedy jen do místě ,kde by se odehrávala kogenerace, by byl poměrně logický krok. argumentem proti byl doposud hlavně hluk.

    zatím se mi do toho jít nechce (šlo by o přímé dotace gazputinovi). ale zaujal mi na tom hlavně ten Stirling.. básním o něm už léta, ale takhle kompaktní jsem si ho fakt představit neuměl.,
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: já o tom nevím vůbec nic, jen se to ke mně náhodou dostalo od přátel, tak si to sem ukládám jako do bookmarků....

    myslím, že s výrobcem by mělo být možné diskutovat samotný stirling, který bych si představoval zabudovaný do něčeho jako jsou krbová kamna haas+son. S tím, že studený válec by musel vyčnívat skrz nějakou zeď (u novostavby by se to projektovalo tak, aby studený konecválce vyčníval ven z objektu)

    za povšimnutí taky stojí, že jde o lineární stirling (takže fakt o samotný píst bez otáčivých částí...). 1 kW mi přijde jako bomba výkon, to by perfektně alterovalo s cca 5 m2 solárních panelů na střešem... výsledný dům by nebyl zcela pasivní, ale topení dřevem je příjemné (zvlášť když se nemusí topit nonstop, ale v kombinaci s nějakým zásobníkem topné vody by se vždy večer vyhřála teplá voda na zbytek 24h cyklu a během toho by se dobily i baterie...)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: pardon :-) jen nevim jak to zakomponovat do stavajicich domu ... teda tech co znam ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Nemyslim drevoplyn, myslim tu plynovou kogeneraci, ze bych blbe kliknul odpovedet?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: na drevoplyn se jezdilo uz za valky ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    XCHAOS: tak to je revoluce! Co jsrm naposled koukal na mikro kogeneraci tak to byly 600 000 korunove 6kW kravy. Tohle je super! Cena tam asi neni ale cekam do 200k
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: vejtah ma brzdy? od kdy? myslis ty bezpecnostni??? jinak vse ridi motor - je to "vyvazena" soustava ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TUHO: mě na tom fascinuje, že o tomhle jsem uvažoval v 90tých letech, ještě v diskuzích na Fidonetu, než se rozšířil mezi lidi Internet... a všichni se mi tehdy vysmáli. Je to v podstatě klasický hodinový stroj.

    Problém je, když si vynásobíš m*g*h, že to není zas taková velká výhra. (To už by se skoro mohla rozjet rekuperace u výtahů, kde asi dnes asi brzdy produkují jen nějaké teplo? :-)). Vím, že kritici tehdy před těmi 25 lety přišli s tím, že "gravitační elektrárna" o dostatečné kapacitě by v případě havárie způsobila zemětřesení :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: musis brat to ze vetsina lidi co znam nema tolik mista doma ... kotel i s nasypkou je o dost mensi ... dalsi problem bude hluk ... atd ...

    a ten vyrobnik elektriny z tepla - vzhledem k chlazeni asi taky nebude prdel to zabudovat do stavajici konstrukce domu ...

    takze vysledna uzitkovost nula prd ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jak je ta drevoplynka velika?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: dalo by se to pouzit i u peletkoveho kotle?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Domácí dřevoplynové elektrárny - zamyšlení s JakBydlet.cz
    https://www.jakbydlet.cz/clanek/512_domaci-drevoplynove-elektrarny.aspx
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    tohle je teda na plyn, ale pro představu.. .co bych chtěl mít zabudované v krbu, kdybych bydlel na venkově :-)
    Vitotwin 300 W | Kamnářství Pešek
    http://www.vytapime.eu/vitotwin-300-w
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: vis kolik takovych baraku u nas je? :-DDD 80% toho co neni zatepleny ... proste lidi koukaj na kazdou korunu a kdyz reknes sousedoj ze nepujde 2x do hospody a ma to - tak se akorat nasere :-DDD jses kokot :-DDD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam