• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jasne :-D no nic koncim tuhle debatu - vis vsechno nejlepe ... My se s nadrazakama nebavime kazdy den ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: ale osobáky mají slevu, pokud vím a nákladní vlaky platí plnou částku
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: ono CD plati SZDC za to ze tam muze jezdit ... Na základě zákona o transformaci Českých drah, státní organizace (č. 77/2002 Sb.) došlo 31.12.2002 k zániku státní organizace České dráhy bez likvidace. K 1.1.2003 vznikly dvě nástupnické organizace, a to České dráhy, a.s. a státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

    pak tam mas dalsich par organizaci ve skupine CD ... to je jedno ...

    ja to videl z okna vlak projel jednou za pul hodiny ... mezi tim obcas nakladak ... velice obcas ... heh
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    doufám že DZODZO mezitím odházel sníh a hodí nové, lepší číslo :D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: co jsem se o tom kdysi (možná 6 let zpátky) informoval, tak kapacita kolejí byla vytížená a víc nákladních vlaků by nepojala. Nebo pouze výměnou za míň osobních, ale třeba se to zlepšilo. Navíc kamión ti jede z A do B, vlak z A1 do B1 a z A do A1 a B1 do B by stejně musel náklaďák... překládka, atd a máš ztráty
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: to mas jedno - 5 reditelstvi staci na to aby sebralo tolik penez atd ze to hezky neni ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Chjo :(
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: drive nakladni dopava dotovala osobni bohuzel s tim co tam je za kokoty tak jaksi radeji vozej lidi material kamionem ...

    Jinak je sranda kolik spolecnosti se sjede na takovy stanici:

    CR
    CD CARGO
    SZDC
    Elektrifikace dopravy
    AZD
    Telematika ...

    Jenze skupina CD a CD je rozdil ... hodne velkej rozdil :-D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: Skupina ČD patří se svými 24 tisíci zaměstnanců mezi největší zaměstnavatele
    však povídám, 30 tisíc, sekl jsem se o 20%, budiž.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: a tím, že si DZODZO nepřevezme svoji dotaci něco zachrání? Nechápu kam tím míříš. Ano, dotace jsou nespravedlivé, souhlasím. Ale tady není debata o anarchokapitalizmu, kde dotace nebudou existovat.

    Hasiči jsou taky placení z daní a já jsem nikdy neměl příbuzné ani majetek v požáru. Jsem tím ošizen? Asi ano, ale nebudu vykřikovat v klubu o hasičích, že je to nefér... wtf
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: chtel bych videt tvoji vejplatu :-D no doufam ze si delas randu protoze jinak bych si musel myslet ze jses uplnej vypicenej kokot :-DDD

    České dráhy – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A9_dr%C3%A1hy
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: 1) když si všichni postaví barák a požádají o dotace, jaký bude výsledek ?
    2) Možná to nevíš, ale jsou lidé, jako já, kteří vlastní domek nechtějí,
    3) Možná to nevíš, ale žije mezi námi hodně lidí, kteří si prostě domek postavit nemohou, protože na něj nemají dost prostředků. Dobře jim tak, šmejdům ! Osolíme je zase !
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: protože ČD zaměstnávají 30 tisíc odborářů a bojí se propouštět? :D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: no já bych tam nebydlel, ale je dobrá ta třída spotřeby A
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: a vis proc jsou dotovane vlaky? :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: tenhle hnus ze dostal cenu? Proboha kolik bude stat udrzba za dalsi roky? no ble zlate klasickej barak ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    všechny dotace budou vždy vůči někomu nespravedlivé. To není vina fotovoltaiky nebo baterek
    vlaky jsou dotované, autobusy jsou dotované, důchodci jsou dotovaní a haranti jsou dotovaní... potraviny taky, mám přestat žrát? :D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: postav si barák a požádej o dotace
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Oceněný bytový dům vsadil na funkcionalismus i fotovoltaiku - iDNES.cz
    https://bydleni.idnes.cz/...oku-architekt-dalibor-borak-pdx-/stavba.aspx?c=A181130_105610_stavba_rez


    ABDULAH: nevysává každý den, to bych se zbláznil uklízet hračky a bordel po děcku :D
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Ve chvíli, kdy Dzodzo dostal nějaké peníze z povolenek a já ne, tak to ve finále zaplatím ! Opakuji to znovu a je jedno, jestli si myslíš, že to tak není :(
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: me slo o porovnani vysavac 2x tydne vs robot kazdy den ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam