• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: ano, tohle se propralo už před těmi 10 lety. spotřeba domácností ale dělá jen asi 20%. Pračky na baterky si představit jde, průmysl na baterky asi ne. Lidi mají potřebu nakupovat zboží v supermarketech osvětlených uprostřed dne. Úspory jsou vnímány jako projev chudoby, a celá věc kolem úvěrů staví racionální ekonomické uvažování na hlavu. Energetika je jen část celé skládačky. A BTW největší emise CO2 jsou z výroby betonu....
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: ak su tie panelaky rovnako vysoke tak si netienia, ludom v panelaku co musia pocuvat susedovu pracku v nedelu o 10. vecer nezavidim, ostatne to bol jeden z dovodov, preco som siel do rodinneho domu, tu o tych nasich susedoch ani neviem ci ziju, niekedy ich ani niekolko dni nevidim :)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: vsak ja proti jadtu nic nemam, jenom pisu fakta. Jestli v lednu vlada rekne stavime jadro, tak prvni realtor bude stat 2032. Tim padem druhy 2034, dukovany konci 2037 a jses na nule (2GW nove minus 2GW stare). A cos ziskal?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: kdyz se podivas na nazev teto diskuze, nemas pocit, ze jsi s temihle zjednodusenymi pausalizujicimi vykriky do tmy malinko off topic?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: tak jim do toho neremcej jadro to zajisti ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: lol
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Hele ja se staram hlavne o sebe, svuj barak a svoji rodinu. Ceskou republiku at si resi ti panacci nahore :-) nejsem zamestnanec ani CEZu ani OTE...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: ale kolik domku? kolik da strecha panelaku pro 30 domacnosti? a kdyz mas panelaky zasebou tak si stini ... takze kolik toho opravdu vyuzijes na budovach? je s tebou sranda xchaozzi
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    V Cesku je pres 4 miliony domacnosti, nejake nenulove mnozstvi se takhle chovat bude moct/chtit. V Nemecku to same... ty site jsou propojene skrze celou Evropu
    Ale jo, elektromobily taky, pocitam s vehicle-to-grid
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: kdyz prijdu domu - musim to vyprat a dat susit nemuzu cekat ... nekdy je to mozne nastavit ale treba aby mi sla pracka o pulnoci ... nebo v poledne a budil bych sousedy co praveprisly z prace ... nevim - tak z 30 procent bych to mohl delat nebo z 80 procent pri tretine ci pulce pracky ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: to jsem navrhoval já před cca 10 lety a byl jsem za blázna.. nikdo prý nebude čekat s praním, až zafouká :-) (no a ehm, když vidím běžné představy o chodu domácnosti, tak musím bohužel souhlasit...)

    myslím si to dovedu představit právě u elektromobilů, což je už slušně masivní spotřebič i zdroj. prostě poté, co se nabije do nějakého pohotovostního režimu (co stačí na běžný dojezd po městě), tak už jen balancuje. (A jen když chci zítra jet 500 km, tak ho přepnu do režimu plného dobití... což je ta pointa, baterii by to ani nedělalo dobře, kdyby v tom stavu čekala furt...)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    XCHAOS: ja si myslim ze load balancing bude soucast site. Tj lidi budou poustet pracky a mycky kdyz bude svitit/foukat
    Bohemia energy uz dnes umoznuje platit trzni cenu za silovou elektrinu po hodinach (plus marze) a treba tepelna cerpadla nibe umi z internetu stahnout cenu elektriny a naprogramovat na spousteni pri vyhodne cene
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Cyklovat idealne 20-80% SoC, zalezi samozrejme od pouzitej chemie, lifepo to zda sa nevadi doplna, uvidime ci po roku klesne zdravie o 1 alebo 2%
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: Proto je důležité co nejrychleji vyřešit problém velkokapacitního skladování elektřiny vyráběné obnovitelnými zdroji

    No jo, ale ono je fakt možné je přebytky z OZE skladovat právě v elektromobilech :-) stačí něco jako je noční proud (HDO), akorát půjde o signál "nízkoemisní proud" (tedy skutečně: přebytky). Pokud bych měl baterii nabitou nad 40-60%, tak to snižuje životnost baterie.. takže se vyplatí ji nabíjet fakt jen přebytkama (a současně: může se vyplatit i vracet tyhle přebytky do sítě, když vím, že ten den zaručeně nikam nepojedu, protože právě: životnost baterie. více než počet cyklů má vliv na životnost skladování baterie v ne-zcela dobitém stavu...)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jj irka porad vytahuje co jsem kde jen tak k hecu rekl a sam si neuvedomuje co mele ...

    ale skazil jsem mu plany a vanoce - dal jsem vypoved :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: no ale otom jsem psal uz kdysi a nejak se vam to nelibilo ...

    jako diky ze jste snad konecne pochopili o co mi celou dobu jde lol
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    V tom pripade budu brownouty najlepsia cesta ako ludi naucit setrit energie, lebo az ked ju nebudu mat tak zistia ze to nie je nieco samozrejme, cim mozu tak plytvat
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: ale my se bavime o globalu jako svetovejak nahradit uhli a plyn za neco "bez emisi" ... jiste pochopis ze spotrebu velkomesta s lampama reklamamaa vsim konzumem snandnonenahradis solarama na strese ...

    proto mluvim global a ne jen tvuj dum ... musis to resit preci celkove svetove ne vzit svuj dum a na tom priklade pocitat cely svet ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ake su naklady a uspory neviem, to ide z rozpoctu obce, taka uprava neprebehne cez noc, znova uz asi po neviemkolkykrat opakujem, ze ta zmena infra bude postupna a bude trvat kludne aj 50 rokov

    co sa tyka kablov neviem co sa mysli schopnostou preniest nabijanie aut, su schopne preniest tolko kolko maju ludia istice, pokial bude niekto domov chciet zaviest rychlonabijacku, tak si musi s elektrarnami stejne domluvit zmenu pripojky aj ked neviem naco to komu doma bude

    inak su to kable pre napajanie domacnosti, ked dam auto na obyc zasuvku tak bude nabijat 3,5kW to je asi ako ked si zapnes naraz vysavac a mikrovlnku, viac nepotrebujes lebo 3,5kW ti za hodinu dobiju nejakych 20 km dojazdu t.j. cez noc za 8 hodin povedzme 160 km a tolko vacsina ludi denne ani nenajazdi (ked uz sa mame bavit o globalu a nie o tvem dome :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: jsou ty kabely schopny prenest nabijeni aut???
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam