• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: co to znamená dopadnout jako klasika? V EV nemáš olej, převodovku, alternátor, karburátor nebo co se tam teďka cpe. Žádné palivové filtry (jo, tvoje Euro 2 taky nemá, ale za pár let s tím neprojdeš STK)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: ani ne - jen nechces priznat ze by ev mohly dopadnout jako klasika ... jak ze to pises? strawman?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: no tak to samé bude elektrická C5, akorát ušetří i ten olej a na palivu
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: nejlepsi offroad je firemni auto ...

    kamosova c5 za 110000 najetych km a 6 let je jeho udrzba nula nemenil vubec nic navic nez garancky a pak olej ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    no, myslím že jsme tady opravu slušně OT :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: kde? jdu tam lol a pujdemetam vsichni aby cena klesla ... atd ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: a tvoje auto je prostě výjimka, kterých je v Česku možná 100k z těch 5,7M. Třeba naše firma si pořizuje auta na operák vždy na rok, protože se nemusej opravovat.Pak si to koupí nějaký chudák, vydrží mu to 10 let a pak se na to taky vysere
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: poradis mi jak vymenit bgcko bez horkyho vzduchu a dalsiho vybaveni ? videl jsem navod s horkovzduskou ale ani jednou se nam to nepovedlo ani reball bez matrice a flaxu s doma delanejma kulickama - treba ten navod jeste najdes ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: no můj vůz na opravách už sežral 30k, na naftě dalších 30k... za tři roky
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: dobrej řemeslník si vydělá mnohem víc než já
    a třeba moje žena je učitelka a taky si nějakou dobu vydělávala víc než já. Musela se otáčet, ale šlo to. Takže neremcej
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: delal jsem kovarinu pul roku na brigade - a ano staci videonavod a par obrazku ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a je navod jak to udelat bez kovarny naradi a predchozi alespon male praxe s kovanim???
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: no ale na youtube su napr. videonavody aj na to ako ukovat mec... nemusis len citat
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: 20 let stareho renaulta ti otloukam o ksicht zamerne aby jsi si pak vzpomel jak snadna a lacina byla udrzba stareho jednoducheho vozu ... podle tvych teorii prumeru by vsichvi v cr meli mit preplaceny auta o 100 a vic procent ... sam na svem voze vidis ze je to blbost ...

    na mem voze to je kolik za 20 let? 20000 usd pri najeti 120000 km porizovaci cene 420000 kc ... to mas neuveritelnych cca 8 kc za km bez paliva atd ... lol
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: vse ne ... to me zase budete tahat za prdel ale vydaje na mesic rostou neumerne k platum ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: abych mohl mit vic - musi mit vic ten ktery mi to ma dat ... coz je takove pravidlo na ktere zapominate ... ale ty lidi nemaji vic protoze se vse neumerne k platum zdrazuje ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: ty si jako myslis ze se remeslnik nauci nove veci ctenim??? a proto mam plny skrine ruzneho naradi - je on staci tablet ... ju
    No je super cist vase predstavy ...
    ps: zkus vase zvracene mysleni probrat s nekym kdo opravdu rozumi ekonomii aby ti vysvetlil co to vse bude znamenat ... pak zjistis ze jednoducha cesta nefunguje ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: ak niekto maka za 120 na hodinu, tak to je ale ciste jeho volba a ma moznost to zmenit
    kedysi clovek musel investovat do kniziek, ale dnes ti staci smartphone za par korun a verejna wifi a mozes sa vzdelavat zadarmo, tak ako sa o tom pred par rokmi ludom ani nesnilo... nezvadzajme vlastnu neschopnost a neochotu ucit sa nove veci na nejake externality
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: lol dobrej asocial ... njn ty asi za 120 na hodinu nemakas ...

    jj skoda ze vsichni neudelaji presne to co chcete Vy chytri vzdelani dokonaly ... pak by se vam ta ekonomika zhroutila jak domecek z karet ...

    tve idealy o cenach ekologicke vyroby solarnich panelu atd jsou fajn. Skoda ze ty vlastne nikdy nic nereknes ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Tady k tomu jak se DZODZO ptal jestli se odpadni teplo z Temelina vyuziva.
    Teplovod z Temelína do Č. Budějovic bude stát 1,445 mld. Kč | ČeskéNoviny.cz
    https://www.ceskenoviny.cz/...udejovic-bude-stat-1-445-mld-kc/1703501?utm_source=rss&utm_medium=feed
    Blbe je, ze to teplo pujde zpred turbiny, aniz by se vyrobila elektrina. Sice se to teplo zuzitkuje s ucinnosti dejme tomu 80% misto 30% na elektrinu, ale neni to kogenerace v pravem smyslu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam