• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: zeptam se Vas jinak ...
    kolem roku 1990 - plat 1600Kc - kompletni najem 250Kc - stara okna, starej kotel, vsude 100W zarovky, stara televize, prastara lednicka ...
    rok 2018 - plat 16000Kc - kompletni platba 3000 - plastaky 5 komor, novej kotel za 55000Kc, vsude ledky A trida, lednicka A+, televize A+ atd ... rkonstrukce bytu za 300000 svepomoci ...

    Muze mi nekdo rici kam to speje?

    pokud se spotreba na byt snizila na 15%, spotrebap plynu na pulku, spotreba vody na ctvrtinu atd - jak je mozny ze platim vice nez 10x vice? pokud bych zachoval puvodni spotrebu zaplatim vice nez pul platu ... coz je divne ...

    Pokud mam omezit CO2 a spotrebu co je dalsi CO2 tak jak je mozne ze se vse zdrazuje???
    TUHO
    TUHO --- ---
    JIMIQ: Hele, cim dal vic se do toho tematu norim, tim vic mi z toho mrazi a od ty doby, co mam decko, tak podobny projevy ignorance uz nevydejchavam.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    TUHO: Abdulaha, který si energetickou transformaci představuje tak, že stačí "vypnout osvětlené reklamy", neber vážně :-)
    TUHO
    TUHO --- ---
    ABDULAH: Jednotlivy zdroje CO2 se samozrejme resi a resi se hodne, protoze pokud se nam v nasledujicich dekadach nepodari emise fakt prakticky dostat na nulu jsme v brutalni krizi celyho zemskyho systemu. Ta krize se projevuje uz ted (vetsi sucha, silnejsi hurikany, migracni vlny, neurody) a to dost radikalne i u nas (a to za situace, ktera je brana jako "bezpecna" - otepleni o 1stupen celsia od zacatku prumyslovy revoluce). Ted smerujem ke globalnimu otepleni do konce stoleti nekam mezi 3-4 stupni (pri jeste stale celkem optimistickym scenari). To uz znamena pouze kaskadu ekologickejch, ekonomickejch a socialnich krizi, valek, hladomoru, migracnich vln blabblabla.
    Nicmne fakt je, ze vsechny plany na zvladnuti pruseru ve kterym jsme ze strany politiku a byznysu jsou libivy, ale naprosto nerealisticky kecy. Cim dal vic lidi si to uvedomuje, bohuzel po nekolika dekadach dementniho brainwashe "ze se nic nedeje", je mozna fakt skutecne pozde a proste behem nasich zivotu budem uz jenom sledovat gradujici planetarni socialni rozklad a boj vsech proti vsem.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a pricti vsechno okolo i to jak se flaska k tobe dostane atd ... no a jses na kolika? No 5g plus tak 30 jeste vyroba flasky - ohrev je elektrinou z fosilu ... no hochu - prijdes na to ze samotnej CO2 v ty sodovce opravdu neovlivni klima jako vse okolo ... :-P
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: v litri sodovky mas cca 5 gramov CO2, moje auto produkuje 218 gramov na kilometer, let that sink in... kolko flasiek by som musel vypit aby som sa dostal do prace...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: nema cenu resit ... no ty proste nevezmes ze CO2 je v sodovce - a tu kdyz vypijes tak to vydejchas ... atd ... a to me prekvapuje ze tohle nikomu z vas nevadi ... mas to gramy v kazde lahvi ...

    No ta hromadna zaloba je vytazena ciste televizi a srackama co si chtej prividelat ... jj zmrdu je dost vsude ... bohuzel

    LOL klesani ceny auta :-D dalsi aspekt proc kupovat elektro vuz :-DDD

    Kupte si tohle - sice je to za dnesnich podminek silene neekologicke :-D potrebuje to vyhratou garaz :-D nabijeci stanice nikde nejsou atd a jejich stavba nebude stat co2 a jine splodiny jako benzin ... na vyrobu elektriny neni potreba dalsi elektrina z fosilu jako u benzinu ... :-DDD drzi si dele cenu :-D atd :-D

    Jeste nejaky plusy?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: tak to som precital a pochopil inak, tam pouziva v uvozovkach spojenie "sodovkovy plyn" ako ironicke oznacenie CO2, akoze to je nejaky neskodny plyn, ktory nema na zmenu klimy ziadny dopad... znova som si to precital a znova som to pochopil stejne, ze tam ulohu CO2 bagatelizuje

    ABDULAH: a co to bolo za elektrovoz? aspon jeho cena neklesa tak rychlo ako dizly od volkswagenu, najrychlejsie klesa cena asi u bmw i3 ale to len preto ze nove je to strasne predrazene :)

    Volkswagen má problém. K hromadnej žalobe sa prihlásilo už 300-tisíc Nemcov | Ekonomika | TREND.sk
    https://www.etrend.sk/...swagen-ma-problem-k-hromadnej-zalobe-sa-prihlasilo-uz-300-tisic-nemcov.html
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: dneska jsem mel rozpravu s majitelem elektro vozu ... schvalne "jsem" mu ty dve hodiny venoval ... znamej kamose - byli jsme se projet atd ... no rekl ze to byla nejhorsi investice v jeho zivote ... atd ... zajimava prednaska co vse znamena mit elektro vuz "na horach" :-D

    Musim mit garaz v baraku jinak je to v prdeli :-D No sranda malej prskolet co je o 400 kilo tezsi nez muj benzin :-DDD a vyslednej vykon - maximalni je realne o 30% vetsi ... atd atd atd ... no dneske je sice proflakanej den ALE ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: mluvi o tom ze tak male mnostvi CO2 - nebo spis velke mnozstvi jako je v sodovkach co se vypusti - nema vliv ... No asi sem nepatri nikdo nez par z vas osvicenych ... co tomu opravdu rozumi ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: no nejlepsi by bylo je tam nechat kadit alespon 200 let ... vubec nic nesekat a jeste tam dovazet - vratit tu ornou pudu do puvodniho stavu ... a ty sloupy udelat vyssi aby to mohli jednou za rok proorat ... a zaset zelene hnojeni ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: pst: nerejpej ... v lete KW v zime W - to je pozitivni ... predstav si to ten system se udrzi alespon pri zivote a jeste doda ... :-D ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a nema ostrovni system v lete proble m s tim ze spousta energie jde zbitecne do kytek??? preci jen boiler nahrejes baterie nabijes - a pokud te ma uzivit i v zime v lete musi dat kolik 20x tolik???

    Njn to vis - je hezke jak mas ty odpurce zmapovane :-DDD

    PS: jako sodovka je co? CO2 heh nezlob se - sodovkovy plyn je CO2 ...

    no byt tebou tak zahodim sve vypatlane predsudky a prectu si to jeste jednou :-))) Ja to treba pochopil jinak nez ty ... A rozhodne to ze je elektro mrdka neekologicka vzhledem ke vsem problemum okolo (samotny vuz ekologictejsi nez benzin bude kor pro velke najezdy) Tak neznamena ze stavajici infrastruktura pro benal vs vse nove nevyda tolik splodin .............

    S vasi blbosti to dotahnete na generalniho reditele vesmiru ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    tak ja bohuzial nemam plne ostrovny system (to je ta zaludnost NZU, ze ti nadiktuju komponenty, ktore neumoznuju odpojit sa od DS), ale keby som mal, tak by som investoval este do dalsich panelov, myslim ze tak 8-10kWp system by ma uzivil aj v zime (topime plynom)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: tak to nejdulezitejsi bezi, tak je to OK:)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: jj 66W pod snehom nic moc, ale mobil si nabijem a aj router by z toho uzivil :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: petr poklopec z autofora je znamy odporca elektromobility, tak tomu narativu sa ani nedivim, ale tymto sa teda dost diskvalifikoval:

    "Takovou "změnu" smaozřejmě nelze na klimatu ani poznat (pokud bychom vůbec připustili, že "sodovkový plyn" má na klima vůbec nějaký dopak, poz. PP)."

    To ze CO2 nie je ziadny sodovkovy plyn, ale ma dopad na zmeny globalnej klimy potvrdili uz aj take kapacity ako NASA a ti to pozoruju z vesmiru, nie ze si naleju colu do pohara a pozeraju ako pukaju bublinky :)

    v studii toho pana z Manhattan Institute sa tiez pohodlne prehliada fakt, ze na rafinaciu benzinu je tiez treba elektrina - fosilna elektrina :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: nebyla by lepsi brokovnice???
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: lepsi maly prd nez nic vid..
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: sklon panelu je jen na leto ...takze ted to stejne dava prd
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam