• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    DZODZO: ale ale! V červnu celých 13kWh chybí!!! :D
    dělám si srandu, obecně se divím, že Austrálie ještě nejede komplet na FV, i když už se to snad otáčí. Po tom co tam Elon dodal tu svou gigabaterku
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    a hod tabulku pro nachod hihi
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    v Sydney sa solar oplati, nadprodukcia pocas celeho roka :)

    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: hyperion
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: koukni na hyprion hihi
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: to nerozporujem, len som sa pousmial nad tou demagogiou rosatomu, ktory tvrdi, ze moze atomovku vybudovat kdekolvek, z vypoctov vidime, ze to nemoze byt kdekolvek, t.j. vzdy to bude pri nejakom vacsom vodnom zdroji, predsa nechceme, aby sa stalo to, ze v lete nam vodny tok zoslabne (lebo napr. v jihomoravskom kraji sa to deje) a my nebudeme mat cim chladit
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a vsimni si ze tobe jsem u solaru az 100 procent pridal ... a jaderce ubral - pridal vodu - ubral ucinnost chlazeni ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: mam tam chybu - na 2GW elektriny tobude 8m3 ne 4 ... njn
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: skoda ze tady neni jimiq treba by konecne pochopil co jsem po nem chtel spocitat ... a tak snad to pochopis alespon ty ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: pst mi to stahnem na pulku a spasime tim svet :-DDD

    Pruser je ze kdyby se vyroba vratila sem - tak bude mit evropa treba 30% a tam uz je pruser ... ale mi prevedeme vyrobu jinam - tady si to rozesereme a pak budeme jako spravny vyliz prdel cechacci rvat at si to tam stahnou :-D

    Ale az se zdrazi zbozi atd - tak zase budeme rvat atd ... hihi je to ekonomika politika - jen spina a bezedny kapsy ...

    koukni se co se vyrabelo u nas v CSSR a co se vyrabi dneska :-D je to k smichu - banda opic co montuje a zere odpadky a rikame tomu zivotni styl :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: musis pochopit ze to nevobechcijes a kazdy droj ma proste sve vyhody a nevyhody ... tot vse

    Doufam ze jsem tam neudelal moc chyb ve vypoctech ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: nikdy jsem nerekl ze se delaly prasarny a ze se nedelaji a nebudou delat ... ale to same je i u solaru atd ... vsude jde o prachy ...

    Jen pro zajimavost - pokud by jsi chtel ty 2GW chladit vodou pri ohrevu 20 stupnu na prutok tak to mas cca ... 24m2 za vterinu a jen 2GW a ne 4,5 a jen o 20 stupnu ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO:
    1Ws - 1J
    1Wh - 3600J
    1GWh - 3600GJ - a to musis nacpat do baterek a aby jsi to dokazal dodavat cely den musis dodat do baterek se 100% ucinnosti celku jen nejakych malinkych - 86400GJ

    Ekvivalent TNT – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekvivalent_TNT

    no kdyz si to podelis jses cca na 20,6KT bombe :-D jen pro predstavu kolik energie je to v case vybuchu - https://cs.wikipedia.org/wiki/Nagasaki

    Nebo jsem se spletl?

    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Pan ministr se projevil;)

    Končí doba uhelná, dotujme solární panely, navrhuje ministr Brabec - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...ec-ministr-zivotniho-prostredi-uhli-solarni-panely.A190104_094054_domaci_pmk

    Asi nejzajimavejsi misto tam - Podíl Evropy na světových emisích není ani 10 procent.

    Takze my tu budem dotovat solary ap., lidi se nedoplati za elektrinu ale efekt v globale bude stejne nula prd.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: uz vidis ten rozdil? Pocitat nahradu elektrarny podle zimi a podle jasneho krasneho parneho dne v polovine roku?

    Tak pridejme nataceni panely - tim se mi doba akumulace zmensi z 8 rekneme na 4 ... furt jses na 2400km2 ... ale za podminek sledovani slunce atd ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: ale nebudu jako ty ...

    Takze 2250KJ/kg - 2,25MJ/kg ... to mame na 2,25GJ - cili Ws - 1000Kg - cili 1000litru vody ... pokud to vynasobime dvema cimz ziskame cca tech 30% ucinnosti tak to mas 2000 litru vody za vterinu - klidne to vynasobime dvema pro nejakou ucinnost - dochazi tam k vejrum a jinejm termodynamickejm jevum co snizuji ucinnost tak to mas 4000litru za vterinu ...

    4m3/s vody :-) rekneme ... ze tady by jsi to jiste poznal - http://www.pla.cz/portal/sap/cz/PC/Mereni.aspx?id=1079&oid=3
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    dobre takze berme 100W na 15m2 ... to mame 6,666W na m2 ... takze milion m2 mi da 6,6MW energie :-) 300 milionu m2 mi da - 1GW cca :-)

    Spocital jsi pekny prd :-P na zimni obdobi to mas kolik? 600 km2 na 2Gw energie a jeste to vynasob 8x :-D aby jsi mel co cpat do akumulace ... ju mame to 4800km2 na jednu jaderku za vsech podminek :-D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: ja som ti vypocital vykon solarov, ty mi naserviruj vykon vyparovania jadrovej elektrarne a sme si kvit ne? :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    14,58m2 da pod mrakom a pod snehom 50-80W, tam nezalezi moc kde je zrovna slnko kedze je za oblakmi
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: no muzes si to spocitat velice jednoduse :-) Ohrev vody mas ... https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Brn%C3%A9_skupensk%C3%A9_teplo_varu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam