• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    DZODZO: ale ne o moc. 2/3 naklad; na elektriku jsou fixní/paušal stanoveny regulatorem tj. kdyz bys mel 2x vetsi roční spotřebu kvuli EV, tak tvuj učet rozhodne 2x vyšší nebude ale bude vyšší dejme tomu o 30%.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Elektromobil je čistší než auto se spalovacím motorem, i když ho pohání energie z uhlí - Euro.cz
    https://www.euro.cz/...ologictejsi-1436892#utm_source=euro&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=eurorss
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    4 Unusual Uses of Solar PV Technology - Renewable Energy World
    https://www.renewableenergyworld.com/articles/2017/08/4-unusual-uses-of-solar-pv-technology.html

    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: rozdil barumka za 700 a nokian za 1100 s osobnim odberem je tak 1000% ... nizsi spotreba, delsi vydrz az 2x a mnohem lepsi jizdni vlastnosti na mokru a snehu ... na aute co vazi 800kilo je to hodne znat ...

    takze jestli chces jezdit o dva kvalty niz a projizdet benzin prosim ale ja ne ... protoze az dva litry na 100 navic se ti za chvili zaplatej ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: taky sezenu na to svoje za 600 ale nikdy nedam
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PEPAZZ:
    DZODZO:
    a proto tam pisu co pisu
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    PEPAZZ: zalezi kde budes nabijat, napr. na verejnych nabijackach si bezne uctuju cenu 7-8 korun za kWh, mna vyjde (po zapocitani vsetkych distribucnych a operatorskycho poplatkov) na 5,41 za kWh ale to je v situaci ked mam iba vysoky tarif, zrejme ked budem mat EV, tak mi stupne aj spotreba a ziskam aj nizky tarif, tak tam to potom bude vyhodnejsie
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    ABDULAH: 6.5 kc za elektriku podle me do vzorecku dat nejde, realne te elektrika musi stat min ..
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    zas tak moc to nebude, daj si do google "215 / 50 R17 95 W XL" co je 17" pneu doporucena pre nissan leaf 2. generacie a heureka ti najde ceny od 2400 korun, takze nech by bol rozdiel 8000 za obutie... to by sme mohli hladat dalsie rozdiely, niekde na tom bude lepsie ICE, niekde EV ale s tym ten povodny priklad tiez nepocital :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: dobre tak pripocitame pneumatiky atd ... ono se budes divit ale o tunu tezsi auto ma az 3x drazsi obuti ...

    me nokian wrd3 stoji 1100kc ... kamose s autem co ma 1600 kg stoji kolem 3000 ... a na tezsi bude jeste drazsi ...

    to jsem tam zamerne nedal - jestli si toho nekdo vsimne a ono nic ...

    ovecky pekne beci tu svou ... skoda

    az bude mit skodovka dojezd 300 za 400000 s rozumnou kvalitou - tak tam budu stat taky ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ale taka informacia ma hodnotu iba pre niekoho kto si kupuje auto na 5 rokov a potom sa ho zbavi, takemu sa to neoplati, skus si to prepocitat na 7 rokov (tolko som mal auto ja nez som ho vymenil) a tam uz sa ta vyhodnost zacina lamat aj pri takychto vysokych cenach, uvidime ako sa situacia zmeni az nastupi VW, len im to trva neskutocne dlho, uz o tych svojich eutach basnia od 2016 a stale nic v predaji, ale jak bude ta slubovana skodovka v elektru za 400000 tak berem :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: hele je tam jasne dane obdobi 5 let po nakupu - garancky ...

    takze ano ale tady jde o tu porizovaci cenu ... je videt ze jsi to vubec nepichopil ...

    a elektroobil s rekuperaci tepelnyma cerpadlama atd nema soucastky navic co benzin nafta nemaji?

    ten clanek je o tom ... ze prumerny clovek co malo najezdi bude kupovat benzin naftu protoze na elektro nema ...

    kdyz si so spocitas v momente kdy bude vazit stejne a stat stejne jako spalovak i pri cene tarifu nejdrazsiho na trhu by vysel vyhodneji... ale to ti tady musi clovek dopsat ...

    divny jak jsou lidi tou dnesni propagandou zmagoreny ...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ABDULAH: nemuzu si pomoci, ale ty nemas cisla. Ty mas data na nejaky kratky casovy usek a ten si protahujes. U auta, ktere ma mnozstvi pohyblivych soucasti je dost nepravdepodobne, ze ty naklady porostou linearne v case.

    jsem zvdavy az nekdo udela tohle srovnani opravdu dlouhodobe.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    stejne budete drzkovat at to napisu jak to napisu ...

    Takze jsem dostal cisla ze dvou aut ... benzin a EV ...

    Benzin 1,4 turbo benzin - cena 385000 a hmotnost 1100 Kg ...
    EV - cena 850000 a hmotnost cca 2100 kg

    pro porovnani za posledni dva dny a 45km po meste to vychazi takhle ...

    spotreba benzinu 9,5litru na 100 rekneme ze ukazuje mene - 10 litru ...
    spotreba v ev - 39KW na 100 km

    spotreba v lete prumer na dalku 5,2litru benal
    21KW na dalku - ev

    takze kdyz omezime emise - a budeme to brat nasledovne

    servis benzinu za posledni dva roky - 12500Kc - garancky
    servis ev za posledni dva roky - 7000Kc - garancky

    pokud vezmeme cenu za km pri najeti 100000 km se spotrebou 10 na 100 tak na m to s tema garanckama vychazi cca na - 330000Kc za benzin a 31250Kc za garancky - pricteme porizovaci cenu - 746250Kc ... to je benzin za prvnich 5 let s najezdem 100000km - to mame 7,50 za km ... s tim ze budeme brat tu nejhorsi moznou spotrebu ...

    pokud budeme brat klasickou spotrebu 21KW - cili letni ideal ... tak na najeti 100000km spotrebuji 21MWh energie a pri me cene cca 6,50 za kwh by to delalo 165000Kc jen za elektrinu ... ted garancky 17500kc ... celkova suma by byla - 1032500 - 10,32kc za km ... ovsem i kdybych bral ze nebudu platit za elektrinu a nic bude porad 8,50 za km ...

    klidne me ukamenujte - ale jak jsem dostal tak pisu ...
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    Olol
    Proud vzduchu za jizdy roztaci vrtuli, ktera dobiji baterie, jimiz je vuz pohanen
    Cimz je vyresen bezny problem, s nimz se potykaji solarni vozidla v noci
    Perpetuum mobile hadr https://buff.ly/2W0bUfn
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    (energetická návratnost, EROEI)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    https://www.reddit.com/r/energy/comments/aifemz/based_on_real_data_the_idea_that_pv_solar_energy/
    dle 10 let staré studie mají FV návratnost 1-4 roky, dnes se dá dosáhnout už do 9 měsíců
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: nemas zac :-) stacilo do google napsat - vetrne elektrarny zmeny klimatu ... asi minuta hledani ...

    Proste to pochop - kazdy zdroj ma sve umisteni a sve vyuziti ... a na kazdy zdroj podle toho jaka politicka skupina ma zalusk se najde spina i chvala ... Kazdopadne posledni clanek co jsem posilal to celkem pekne vystihuje ...

    A hlavne vse je potreba stavet s rozumem ...

    co mi rikal kamos tak treba sibir :-D rikal ze za cely tyden v te oblasti co byl skoro nefoukalo - pri minus 25 v kosili stipal drivi hrabal se v aute atd ... na slunicku celkem teplo ... jinak celkem zatazeno ale jak nefouka dalo se to prezit ... tak zde asi vyhraje nejaka vodni nebo jaderna u velkeho toku ... a vitr a slunce si muze nechat zdat ...

    Na jihu ci severu ruska zase od more foukalo - tam muze byt vyhodny mix vodni, vitr ...

    Jezdi kamionem po pulce sveta tak obcas ty jeho potrehy s tim co tady predvadite dost kolidujou ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    jo to su uz studie, musim to spracovat, diky
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: uz je dusicka spokojena??? tenhle clanek se mi moc libi :-D https://www.meteocentrum.cz/global-warming/renewable-resc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam